11/18/2020

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Lift - pielęgnacja w domowym zaciszu

Ponieważ jestem zapracowaną Zosią Samosią, postanowiłam zająć się trochę bardziej moją cerą. W związku z tym zakupiłam sobie kilka fajnych urządzeń, tóre teraz sukcesywnie przedstawiam Wam na blogu. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego już od dawna miałam na myśli, ale nigdy wcześniej nie starczyło mi odwagi. I w końcu zdecydowałam się.

Peeling kawitacyjny w domu


Moja przygoda z peelingiem kawitacyjnym domowego użytku trwa już praktycznie rok. Peeling kawitacyjny to zabieg, który polega na oczyszczeniu cery i usunięciu obumarłych już komórek. Taki zabieg jest niezwykle skuteczny zostawiając skórę bardziej jędrną, o zredukowanych zmarszczkach i niezwykle promienną. Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego w domu sprawia, że skóra jest wyraźnie odmłodzona a jej metabolizm pobudzony do działania. Pory są oczyszczone, a obumarłe komórki usunięte. Końcowy efekt jest niezwykle zadowalający niczym seria zabiegów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Peeling kawitacyjny w domu


Urządzenie Lift posiada 4 tryby pracy. Są to: 

*ultrasoniczne czyszczenie - oczyszczanie polega na usuwaniu obumarłych komórek. Przenikanie fal ultradźwiękowych masuje skórę eliminując przy tym zmarszczki. 
*elektrostymulacja EMS - to skuteczny i nieinwazyjny lifting twarzy, który podnosi jej owal. Likwiduje tak zwane „chomiczki” oraz „drugi podbródek” na skutek emisji delikatnych oraz szybkich impulsów prądu. 
*jonizacja dodatnia - oczyszcza i otwiera pory, a także wszelkie zanieczyszczenia skóry.  Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia. 
*jonizacja ujemna - wspomaga odżywianie głębszych warstw skóry a także regenerację komórek. Pomaga także we wprowadzeniu kosmetyków w głąb skóry, dzięki czemu pozytywnie wpływa to na odbudowę uszkodzonych włókien. 

To bardzo poręczne i eleganckie urządzenie służy do oczyszczania ultradźwiękowego skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Dzięki niemu wykonamy zabiegi w własnym domu jak z najlepszych salonów kosmetycznych. 

Peeling kawitacyjny w domowym zaciszu


Jest on bardzo prosty w obsłudze.
Pojemność baterii: 500 mAh.
Materiał: tworzywo + aluminiowa łopatka,
wymiary: 170x42x18 mm,
waga: 90g,
częstotliwość: 24 000/sekundę,
certyfikaty: CE, RHOS. 

Zainteresowałam się tym urządzeniem, bo wyczytałam, że peeling kawitacyjny pomaga również w walce z przebarwieniami. Mnie również zależało na zadbaniu o jędrność i młody wygląd mojej cery.  Peeling kawitacyjny używałam średnio raz na tydzień.  Aby wykonać go w domu będziemy potrzebowali wacików oraz płynu do zwilżenia skóry (czasami używam wody termalnej). Można zastosować przegotowaną wodę, bezalkoholowy tonik, albo wodę różaną. Przed zabiegiem zdejmujemy biżuterię i wszystkie metalowe przedmioty. 

źródło: Google


Jak wykonać peeling kawitacyjny krok po kroku?

1. Zaczynamy od demakijażu twarzy, dokładnie zmywając resztki produktów, które mogą znajdować się na skórze.
2. Zwilżamy wacik płynem i następnie przecieramy nim porządnie skórę twarzy, powinna być praktycznie mokra.
3. Przesuwamy szpatułkę urządzenia wzdłuż twarzy, trzymając urządzenie pod kątem 45 stopni
4. Przez cały czas trwania zabiegu skóra musi być dobrze nawilżona!
5. Suchym wacikiem zbieramy zanieczyszczenia, które będą gromadzić się na szpatułce podczas zabiegu
6. Nie zatrzymujemy szpatułki w jednym miejscu zbyt długo, żeby nie doprowadzić do poparzenia skóry. Omijamy okolice oczu oraz ust.
7. Peeling kawitacyjny nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Po zakończeniu przecieramy twarz wodą lub tonikiem, a następnie nałóż serum albo ampułkę witaminową na skórę.

Teraz najfajniejsza część tego zabiegu - sonoforeza. Dzięki temu aktywne substancje zawarte w kosmetyku wnikną znacznie głębiej w skórę. Na koniec zabiegu aplikujemy na twarz maseczkę albo ulubiony krem pielęgnacyjny. Peeling kawitacyjny możemy wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale także dekolcie, dłoniach czy plecach. Pamiętamy jedynie, aby podczas peelingu na szyi omijać tarczycę.

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania do zabiegu - to między innymi nadczynność i niedoczynność tarczycy, problemy z krążeniem i nadciśnienie, zakrzepowe zapalenie żył, choroby nowotworowe, epilepsja czy stwardnienie rozsiane. Peelingu kawitacyjnego nie można również przeprowadzać w trakcie ciąży, infekcji z gorączką, a także pierwszego i drugiego dnia miesiączki. Kawitacji nie mogą stosować także osoby, które mają metalowe implanty, rozrusznik serca czy stały aparat na zębach.

Peeling kawitacyjny w domowym zaciszu

Jakie zalety przynosi nam taka forma pielęgnacji?

U mnie jest to przede wszystkim widoczne odmłodzenie skóry, pobudzony jej metabolizm, oczyszczenie porów, regeneracja skóry oraz mięśni mimicznych. Natomiast efekt, który zdecydowanie przerósł moje oczekiwania to sonoforeza, czyli wprowadzanie w głąb skóry substancji aktywnych.  W moim przypadku były to sera Sesdermy dedykowane cerom z przebarwieniami. Moje plamy o dziwo nawet w sezonie letnim nie przyciemniały, ale nie powiększyły się, Nawet dobra znajoma, stwierdziła, że mam bardzo ładną cerę, a że miała już możliwość podziwiać wcześniej moje plamy więc to jest świetny komplement, bo wiem, że efekty są widoczne.

Ale na koniec powiem tylko nie traktujcie tego przyrządu jako kaprys. Zanim kupiłam, mój peeling przeczytałam ile mogłam na temat peelingu kawitacyjnego, udałam się do kosmetyczki, żeby zobaczyć jak taki zabieg wygląda i obejrzałam sporo tutoriali na YT. Byłam przygotowana do tej przygody. I Wam takie działania zdecydowanie polecam :-)