11/29/2020

FRANCK BOCLET Sugar EDP

Już po samej nazwie spodziewałam się zapachu słodkiego, może nawet do granic możliwości. Czy się zawiodłam? Czy pachnie tak jak się nazywa? Zapraszam do lektury.

FRANCK BOCLET Sugar EDP słodkie perfumy niszowe


FRANCK BOCLET Sugar to kompozycja orientalna ale z gamy tych łagodniejszych.
Nuty głowy: bergamotka, słodka pianka, porzeczka, miód, kokos
Nuty serca: gruszka, jaśmin, brzoskwinia, wanilia, karmel
Nuty bazy: kwiat pomarańczy, fiołek, malina, białe piżmo


„Brown Sugar, how come you taste so good?”

Sugar jest słodki, ale dla mnie jest to dziwna słodycz. Na początku jest owocowa, po czym do głosu dochodzą białe kwiaty. Nuty zapachu, aż po korek wysycone są owocowo-ambrową słodyczą. W nutach otwarcia kuszą słodkie pianki i miód, w sercu dojrzała gruszka w waniliowym karmelu. Zapach ostatecznie zamykają nuty kwiatu pomarańczy i maliny połączone z nutami białego piżma i fiołka. Romantyczny i zmysłowy akord, jak piosenka w stylu vintage "Sugar sugar, you are my candy girl and you got me wanting you...".

Z jednej strony mamy tu wysokie stężenie karmelu i piżma, co sprawia, że ten zapach  będzie idealny dla łakomczuszków. A z drugiej ....no cóż, pomimo całego swojego uroku, nie generuje u mnie chęci posiadania całej butelki. Mając próbkę, zaspokoiłam swoją ciekawość i przekonałam się, że raczej z Sugar nie pokochamy się. Jest to moje drugie podejście do perfum Francka Bocleta, niestety pierwsze też mnie nie zachwyciło, ale o tym napiszę Wam niebawem.

Sugar to jeszcze jedna z przyjemnych kwiatowo-waniliowych kompozycji, których dziesiątki znajdziemy w perfumeriach. Ot taka mieszanka słodkości, pudrowości, akordów owocowych i kwiatowych, okraszona  miodem, karmelem oraz wanilią.


A kim jest ten pan Boclet?

Franck Boclet jest projektantem mody i perfum. Jego styl, którego synonimem jest zbuntowany luksus, to oryginalne połączenie tradycji ze stylem charakterystycznym dla muzyki rockowej. Rock & Riot to najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Francka Bocleta. Podobnie jak jego kreacje modowe, Rock & Riot jest idealnym odzwierciedleniem osobowości artysty, który tworząc ją nawiązał do winylowej muzyki rockowej, punkowej oraz popu lat 80. i 90. minionego stulecia. Co nawet widać w projekcie flakonu perfum.


Szukam dalej swojego ideału..........