6/12/2018

Splat Professional AROMATHERAPY - pasta do zębów na bazie olejków eterycznych z drzewa różanego, lawendy oraz bergamotki

Ale jak to aromaterapia do pielęgnacji zębów?

Splat Aromatherapy to pasta do zębów na bazie olejków eterycznych o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Olejki eteryczne z drzewa różanego, begamotki i lawendy chronią zęby w czasie snu przed powstawaniem miękkiego osadu i mają korzystny wpływ na układ nerwowy. Działają relaksująco i odprężająco oraz odświeżają oddech. Biologicznie naturalny wapń Calcis® (pochodzący ze skorupki jajka) wzmacnia szkliwo, wspomagając zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Innowacyjna formuła Sp.White System® bezpiecznie wybiela i poleruje szkliwo zębów na połysk.
Pasta jest idealna do stosowania przed snem. Kompleks naturalnych enzymów z papai i ananasa przeciwdziała odkładaniu się płytki nazębnej w trakcie snu, a składnik Polydon pozostawia szkliwo idealnie gładkie, co utrudnia rozwojowi bakterii na jego powierzchni. Zaokrąglone cząsteczki Polidonu (opatentowany zestaw naturalnych składników, z których głównym elementem jest wyciąg z owocu papai) delikatnie polerują szkliwo zębów, co daje wyraźny efekt rozjaśnienia oraz wysokiego połysku, bez ścierania szkliwa. 

 
SPLAT Aromatherapy wykazuje również działanie rozjaśniające szkliwo zębów. Wszystko za pośrednictwem opatentowanej technologii Sp. White System; wybielanie polega na początkowym zmiękczeniu znajdującego się na zębach nalotu białkowego, a następnie rozpuszczeniu go, przez co dostęp aktywnych składników do szkliwa jest znacznie prostszy.

Badania kliniczne potwierdzają:
-efekt dezodorujący 41.40%
-efekt czyszczenia 49,6%
-efekt przeciwzapalny 58,1%
-efekt przeciw wrażliwości 46,30%.

Pojenmość: 100ml/ około 16 zł. Pasty Splat można kupić w sklepach zielarskich, przez internet, ostatnio nawet widziałam je w Rossmannie.Jako osoba, która posiada wrażliwe zęby zawsze obawiam się past, które obiecują wybielanie szkliwa. Takie przygody zazwyczaj kończą się u mnie podrażnieniem i uwrażliwieniem zębów na bodźce zewnętrzne jak na przykład zimna woda. SPLAT Aromatherapy świetnie czyści zęby i pozostawia oddech świeży na długie godziny. A przy tym wybornie smakuje, dzięki zawartości olejków eterycznych.
Pasty SPLAT Proffessional to nowy bohater na rynku pielęgnacyjnym zębów. Ich składniki są odpowiednie nawet dla osób dotkniętych problemem nadwrażliwości zębów, ponieważ wybielając nie ścierają szkliwa, co prowadzi do jego uszkodzenia, tylko delikatnie polerują jego powierzchnię prowadząc do uzyskania naturalnej bieli uśmiechu. I tu przyznaję rację. Dwóm pierwszym aplikacjom towarzyszył delikatny dyskomfort, widocznie moje zęby musiały się przyzwyczaić do olejków eterycznych. Teraz..... zupełnie nie pamiętam co to znaczy mieć nadwrażliwe zęby.
A uśmiech zyskuje jaśniejszy odcień z tygodnia na tydzień. Mam nowe hobby :-) Pasty marki Splat! Jest ich sporo różnych rodzajów na rynku i zapewne każdy dobierze odpowiedni dla siebie wariant.
Pasta jest niesamowicie miła w użytkowaniu. Ma żelową formułę, piękny kolor i zapach. Nie pachnie jak typowe pasty miętowe, ale pachnie świeżością i to mi w zupełności wystarczy.

Skład Inci:

Pasta nie zawiera: chlorhksedyny, triklosanu, fluoru, syntetycznych cukrów, rozpuszczalnych fosforanów oraz produktów ropopochodnych.
Jest to produkt łotewski, a sama marka działa na rynku już 15 lat. Więc doskonale znają się na rzeczy!