6/15/2018

Semilac Crystal Top Coat - utwardzacz zabezpieczający klasyczny manicure

Top Coat jak już sama nazwa sugeruje jest to preparat o właściwościach utwardzających
i wybłyszczających klasyczny lakier do paznokci.
Crystal Top Coat to diamentowa formuła zabezpiecza manicure przed uszkodzeniami.
Odpowiednie preparaty dodadzą Twoim paznokciom blasku i zdrowego wyglądu (tak pisze producent).

utwardzacz do lakieru do paznokcji, trwały manicure
Crystal Top Coat nałożony na lakier
Używałam już wielu produktów tego typu. Jedne zachwycały inne..... nawet szkoda wspominać.
Kiedy postanowiłam sobie przetestować produkty Semilac, skuszona popularnością marki wybrałam kilka kosmetyków, które miałam nadzieję, że sprawdzą się wyśmienicie.


Crystal Top Coat od samego początku miał wysoko ustawioną poprzeczkę, ponieważ mam porównanie do innego produktu, który dzięki zawartości diamentowego pyłu robił cuda na paznokciach.
Niestety Crystal Top Coat od Semilac tych cudów nie robi. Na plus mogę określić fajną konsystencję, która łatwo rozprowadza się na manicure i nie tworzy smug. Dodatkowo niezwykle szybko wysycha i utwardza nałożony wcześniej lakier. 
Dużym minusem jak dla mnie jest niestety brak połysku????? Crystal Top Coat miał dawać blask, którego niestety nie widziałam podczas malowania moich paznokci czy mojej mamy. Dziwna sprawa. Ale nie będę kruszyć kopii ponieważ kupiłam go w promocji za dosłownie kilka złotych. Niesmak jednak pozostaje. Miała być jakość, z której Semilac słynie, a pozostało mocne rozczarowanie.
W każdym razie nie polecam zakupu nawet w promocyjnej cenie.
Pojemność 12 ml 12 zł.


Skład INCI: Ethyl Acetate, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Isopropyl Alcohol, Acetyl Triethyl Citrate, Phthalic Anhydride/Trimellitic Anhydride/Glycols Copolymer, N-Butyl Alcohol, Adipic Acid/Fumaric Acid/Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, Acrylates Copolymer, CI 60725