1/31/2018

Mydło cedrowe w płynie do rąk i ciała RECEPTURY AGAFII

Kiedy pierwszy raz przeczytałam o mydle cedrowym jakoś tak sceptycznie podeszłam do wszystkich informacji. Ale, że ciekawość zwyciężyła, to dalej przeczytasz, czy ta przygoda okazała się owocna czy nie.

mydło cedrowe wzmacniające włosy, mydło cedrowe na wypadanie włosów

Mydło w płynie dedykowane do mycia rąk oraz ciała.
Cedrowe  mydło  Babuszki Agafii, przygotowano na bazie wody zmrożonej o właściwości miękkiej "deszczówki", dzięki czemu jest łagodny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Wzbogacone o cedrowe mleczko i świerkową żywicę oraz olej z róży daurskiej.
Wchodzące w skład mydła organiczne komponenty i uzdrawiający wyciąg z 17 syberyjskich traw, zebranych w ekologicznie czystych okręgach Ałtajskiego kraju, odżywią i uspokoją skórę. 

Składniki aktywne:
Olejek świerkowy (Picea Excelsa Oil)-
działanie antyseptyczne, przeciwzakaźne, przeciwzapalne, łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych.
Dzika róża (Rosa Canina Flower Oil)
– naturalne źródło witamin, bogate w witaminy B, C i E i keratynę, regeneruje strukturę włosów, czyniąc je silnymi i lekkimi w układaniu. Jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów.
Ekstrakt z igieł sosny syberyjskiej (Pinus Sibrica Needle Extract)
– zawiera witaminy C, B1, B2, B6, PP, H, kwas foliowy. Jest źródłem mikro- i makroelementów. Działa uspokajająco, stymuluje ochronne funkcje organizmu, ma dobroczynne działanie na układ oddechowy, serce i system nerwowy.



Skład INCI: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Coco-Glucoside, Acorus Calamus Root Extract, Aronia Melanocarpa Extract, Trifolium Pratense Flower Extract, Oxalis Tetraphylla Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Utrica Dioica Extract, Saponaria Officinalis Root Extract*, Hyssopus Officinalis Herb Extract, Linnaea Borealis Extract, Silybum Marianum Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Artemisia Vulgaris Extract, Cassia Alata Leaf Extract, Inula Helenium Extract, Helichrysum Italicum Extract, Aralia Elata Extract, Gypsophila Paniculata Root Extract, Rosa Canina Fruit Oil*, Picea Excelsa Oil, Tocopheryl Acetate, Pinus Sibrica Needle Extract, Pinus Sibrica Seed Oil, Pinus Sibrica Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters, Xanthan Gum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 15985, CI 42090, CI 19140, CI 14720.

Mydło pozostawia ciało nawilżone i miękkie. Ma przyjemny, nieduszący zapach. Powiedziałabym nawet, że niezauważalny, ponieważ jakoś nie odnotowuję w pamięci tego aromatu. Wielka butla (500 ml) z praktyczną pompką.
Sposób użycia: Nanieść mydło na wilgotną skórę rąk i ciała, masować do spienienia, dokładnie spłukać.
I dochodzimy do momentu kulminacyjnego czyli podsumowania. We wspomnianym wyżej artykule przedstawiono wiele pozytywnych zalet stosowania mydła cedrowego między innymi do mycia włosów, aby odbudować naruszone PH skóry i powstrzymać wypadanie. Nie twierdzę, że to wszystko działa od razu, ale stopniowo zaczynam się zbliżać do stanu zadowalającego. Mycie ciała to podstawa, a skóra jest nawilżona i odżywiona. Moja kapryśna cera również bardzo polubiła mydło cedrowe.
Jeśli chodzi o mycie włosów to muszę przyznać, że jestem zadowolona. Głowa nie swędzi, włosy są mięciutkie i błyszczące. A włosy (o dziwo) długo pozostają świeże i ze zwiększoną objętością. Co do wypadania to chwilowo trudno powiedzieć jak mydło cedrowe wpływa na ich wzmocnienie. To tak jak z homeopatią, trzeba stosować dłuższy czas, żeby moc stwierdzić, że działa. Na dzień dzisiejszy jestem na tak i jestem bardzo zadowolona z efektów takiej pielęgnacji.
Mydło cedrowe z Receptur Babuszki Agafii kosztuje około 6 zł i jest dostępne w sklepach zielarskich.