1/14/2018

LIERAC podwójne oczyszczanie jonowe inspirowane azjatyckim demakijażem – krok pierwszy oczyszczanie balsam w olejku Baume en huile

Jak ważny jest prawidłowy demakijaż o tym chyba wie każda kobieta używająca kosmetyków kolorowych. Dokładny zmycie pozostałości z całego dnia przyczynia się do tego, że cera jest dłużej świeża, wygląda młodziej, a dalsze kosmetyki pielęgnacyjne po prostu lepiej się wchłaniają.


Powiem nawet więcej, modny ostatnio trend pielęgnacji azjatyckiej obnaża nasze braki edukacyjne i pomaga wyrobić w sobie lepsze nawyki, jeśli chodzi o oczyszczenie twarzy.
„W Azji rytuał oczyszczania obecnie dzieli się na dwa kluczowe etapy. Pierwszym jest zmycie makijażu przy użyciu produktu wzbogaconego w fazę tłuszczową, drugi etap dotyczy usuwania pozostałych zanieczyszczeń za pomocą produktu w postaci pianki.”
Florence Bernardin, Dyrektor Agencji Information & Inspiration, ekspert azjatyckiej urody.
Marka Lierac podążając tym trendem i mając na myśli dobro klientek wprowadziła na rynek całą gamę kosmetyków, które pomogą każdej cerze cieszyć się pięknem i czystością.
Każdy nawet najpiękniej wykonany makijaż musi zostać usunięty całkowicie ze skóry. Z chirurgiczną dokładnością tak, aby pomóc skórze w eliminacji zarówno produktów do makijażu jak i toksyn i martwych komórek, a także różnych skumulowanych zanieczyszczeń środowiskowych.

Oglądając filmy na Youtube, zwróciłam uwagę jak często dziewczyny, które mają azjatyckie korzenie zwracają uwagę na wieczorne oczyszczenie skóry. Często słychać nawet w opowieściach, że matka uczyła swoją córkę jak w prawidłowy sposób wykonywać ten zabieg.
Podobnie jak w instytutach piękna, oczyszczanie jonowe wyłapuje cząsteczki zanieczyszczeń niczym magnes z powierzchni i głębi skóry, za pomocą dwóch naładowanych elektrod – dodatniej i ujemnej.

Laboratoria Lierac stworzyły nowy rytuał inspirowany jonowym oczyszczaniem, dla zapewnienia podwójnego oczyszczania zarówno na powierzchni jak i w głębi skóry. Wysoka skuteczność tego procesu jest wynikiem zastosowania ujemnie i dodatnio naładowanych mikro -magnesów, które wychwytują wszelkie ślady zanieczyszczeń z każdej warstwy skóry.
Produkty z linii Lierac podwójne oczyszczanie dostępne są w trzech zmysłowych wersjach – mleczka micelarnego, balsamu w oleju i pianki w kremie – dla wszystkich typów skóry i upodobań. A dodatkowo – tonik w żelu idealne dopełnienia pielęgnację oczyszczającą!

Główne zadania kosmetyków to:
WYCHWYTUJĄCY OCZYSZCZACZ „MIKRO-MAGNES” czerpie inspirację z oczyszczania jonowego, wykorzystuje oczyszczający mikro-magnes. W rzeczywistości jest to roślinopochodny związek powierzchniowo czynny, który działa jak molekularny magnes przyciągający zanieczyszczenia. Naładowane ujemnie przylegają do tych naładowanych dodatnio i odwrotnie. Związek ten jest bardzo delikatny, więc oczyszcza skórę nie podrażniając jej.
ENZYMATYCZNY MIKRO-EKSFOLIANT naturalna energia enzymów owocowych ananasa, pomarańczy i papai, sprawia, że przy każdym demakijażu skóra jest mikrozłuszczana. W połączeniu z precyzyjną koncentracją wygładzających kwasów AHA: kwasem glikolowym oraz kwasem jabłkowym chronią skórę przed zbyt długim zaleganiem martwych komórek na jej powierzchni. Odnowa komórkowa jest przyspieszona, a skóra wygląda świeżo i promiennie.

Ochronny EKSTRAKT Z LILII WODNEJ zawierający w sobie zarówno nawilżające jak i wygładzające cukry, jak również ochronne przeciwutleniające polifenole, wyselekcjonowany przez Laboratoria Lierac ekstrakt z białej lilii wodnej z Madagaskaru, posiada również oczyszczające molekuły, które minimalizują wzrost drobnoustrojów. Fantastyczny atut dla gamy oczyszczającej!
KWAS HIALURONOWY tak czysty jak ten używany w gabinetach medycznych - wydaje się formować niewidoczny i nieprzepuszczalny film wygładzający skórę oraz chroniący naskórek przed zewnętrznymi zagrożeniami. Produkty do demakijażu Lierac mają aktywną konsystencję, która gwarantuje podwójne oczyszczające działanie: usunięcie makijażu i zanieczyszczeń oraz mikro-wygładzającą moc oczyszczania. Jak również niebywałą przyjemność stosowania!
Dzisiaj chcę przedstawić mojego największego ulubieńca tej serii.

niejonowe oczyszczanie twarzy

BAUME EN HUILE - Balsam w olejku do demakijażu
Olejek wygląda niepozornie. Zwarty niczym olej kokosowy bardziej przypomina masełko. Aktywna konsystencja balsamu, pod wpływem ciepła skóry zmienia się w olejek, a następnie po kontakcie z wodą i pod wpływem delikatnego masażu przyjmuje postać mleczka. 


Balsam to głębokie oczyszczanie w jednym kroku, które pozostawia skórę świeżą i zapobiega oznakom starzenia. Bogata i kremowa konsystencja produktu jest odpowiednia dla suchej skóry.
Jego relaksujący zapach to połączenie kwiatowych i świeżych nut jaśminy, kwiatu lotosu i gardenii. Jest dodatkowym ukojeniem dla zmysłów po ciężkim stresującym dniu. Zostaje przeprowadzone mikro-wygładzające oczyszczenie z głęboko umiejscowionych zanieczyszczeń i martwych komórek.
Balsam w olejku idealnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Nawet makijaż oczu – aczkolwiek producent tego nie zaleca. Testowałam na własną odpowiedzialność.


Aktywne składniki inspirowane techniką estetyczną oczyszczania jonowego:
Oczyszczający "mikro-magnes" czyli roślinopochodny związek powierzchniowo czynny, który przyciąga, wyłapuje i rozpuszcza zanieczyszczenia -skutecznie i delikatnie oczyszczając skórę na powierzczni i w głębi.
Enzymatyczny mikro-eksfoliant - mikrozłuszcza skórę eliminując martwe komórki, stymuluje odnowę komórkową.
Ochronny ekstrakt z lilii wodnej - chroni, nawilża i wygładza skórę.
Kwas hialuronowy - intensywnie nawilża, wygładza i chroni skórę, działa przeciwstarzeniowo.
Olejek z kamelii - działa odżywczo i regenerująco.


Sposób użycia: Stosować na suchą skórę twarzy, delikatnie masować opuszkami palców. Emulgować (łączyć) dodając odrobinę wody, delikatnie masować, następnie spłukać  obficie wodą. Omijać okolice oczu.

Dla kogo ten balsam jest przeznaczony?
Dla kobiet szukających głębokiego oczyszczania w jednym kroku, która pozostawia skórę świeżą i zapobiegania oznakom starzenia. Bogata i kremowa konsystencja produktu jest odpowiednia dla suchej skóry.

Dostępny w aptekach. Cena około: 90 zł/120 g.