1/12/2018

SWANSON Oregano Oil lekiem na prawie całe zło

Na początek pierwsza i najważniejsza podstawa.

Olejek z oregano zaliczany jest do grupy olejków parzących,
dlatego trzeba go używać ostrożnie.

Oregano najbardziej jest znane jako przyprawa, którą znam raczej. Ba mogę nawet śmiało stwierdzić, że jest u mnie w domu nadużywana.

naturalny antybiotyk, olejek z oregano na bakterie Candida

Niedawno dowiedziałam się nawet, że pozyskiwany z oregano olejek od lat ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, ponieważ posiadają wiele właściwości leczniczych. Oregano wykazuje m.in. działanie przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, poprawia trawienie, łagodzi kaszel. Niektórzy przekonują nawet, że może zapobiegać schorzeniom cywilizacyjnym, jak cukrzyca, choroby serca czy nowotwory. Wstępne badania potwierdzają właściwości przeciwutleniające oraz zdolność wymiatania wolnych rodników i sugerują, że oregano może mieć właściwości przeciwnowotworowe.Wodne i alkoholowe wyciągi z suszonego oregano oraz olejek z oregano, działa na grzyby i bakterie. Olejek z oregano można zaliczyć, zaraz po olejku z chrzanu i czosnku, do grupy najbardziej aktywnych w stosunku do drobnoustrojów. Oregano działa na wiele bakterii oraz pleśni, m.in. na E. coli, gronkowca złocistego, kropidlaka, grzyby Candida albicans.
Oregano wzmaga wydzielanie śluzu przez błony śluzowe górnych dróg oddechowych oraz działa rozkurczowo na mięśnie gładkie oskrzeli, w związku z tym w ziołolecznictwie jest stosowane w nieżytach górnych dróg oddechowych, kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu.Olejek z oregano można stosować wewnętrznie na dwa główne sposoby i każdy z nich ma inną dawkę oraz przeznaczenie:
dawkę profilaktyczną: czyli wtedy, kiedy bierzemy olejek z oregano jako antyoksydant, dla wzmocnienia odporności etc.
dawkę antybiotyczną: czyli wtedy, kiedy bierzemy olejek z oregano albo jako substytut antybiotyku podczas infekcji bakteryjnej ALBO podczas infekcji wirusowej (najczęściej w stylu „Grypy żołądkowej”).
Duże i częste dawki olejku z oregano mogą zniszczyć florę bakteryjną. Więc jeśli planujesz przez dłuższy czas używać olejku z oregano w wersji antybiotycznej, używaj od razu probiotyków!!!!


Wracając do głównego bohatera tego wpisu SWANSON Oregano Oil 10:1 Extract.
SKŁADNIKI: Olej z oregano, otoczka kapsułki: żelatyna, nośnik: oliwa z oliwek, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda oczyszczona.
SPOSÓB UŻYCIA: Jedna kapsułka 1-4 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.
1 kapsułka/150 mg        
2 kapsułki/300 mg         
3 kapsułki/450 mg         
4 kapsułki/600 mg
Opakowanie 60 kapsułek kosztuje około 35 zł. Dostępność – sklepy ze zdrową żywnością.

Ponieważ pogodę mamy jaką mamy, a ja mam codziennie styczność ze sporą liczbą osób, postanowiłam zainteresować się suplementacją, aby wzmocnić bardziej siły obronne organizmu. Kiedy tylko usłyszałam o takim specyfiku jak olej z oregano, postanowiłam spróbować na sobie jego lecznicze właściwości. Oregano jako przyprawę uwielbiam i jest podstawą w mojej kuchni.
Sam preparat niczym się nie wyróżnia – ot żelowa, mała kapsułka łatwa zresztą do połknięcia. Ale….. tu pojawia się psikus. Jeśli połknę ją po posiłku lub ze zbyt małą ilością płynu, oregano odbija się tak intensywnie i niesamowicie, że w pierwszej chwili czułam nawet dyskomfort.
Z czasem nauczyłam się jak przyjmować ten suplement żeby było dobrze. Olejek z oregano jest najlepiej przyswajalny właśnie z jedzeniem.Czy olej z oregano działa?
Powiem tak...... mija kolejny tydzień dzikiej pogody za oknem, ludzi smarkających
i pociągających wokół, a mnie nic się nie tyka. Więc działa i bardzo mi się to podoba. Biorę kapsułkę raz czasami na dwa dni i to mi wystarcza.
Celowo nie rozpisywałam się więcej odnośnie dawkowania, żeby kogoś nie wprowadzić w błąd.
Olej z oregano pod jakąkolwiek postacią powinien być przyjmowany z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Tak na przykład jest on niewskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Ale warto się tym tematem zainteresować.
Jako ciekawostkę na sam koniec dodam jeszcze, że właściwości oregano docenili już starożytni Grecy. Przykładali oni liście tej rośliny, by złagodzić bóle mięśni. Z kolei Rzymianie stosowali je na ukąszenia skorpionów i pająków. Dawniej mężczyźni traktowali mieszankę z oregano
i oliwy z oliwek jako sposób na porost włosów. To samo połączenie (oregano z oliwą) bywało uznawane za skuteczny środek na reumatyzm i zwichnięcia. Czyli jeszcze raz powtarza się stara zasada, aby leczyć się tym co mamy w kuchni.


Uwaga! Przedstawione informacje nie są pisane przez lekarza, farmaceutę czy specjalistę medycyny naturalnej. Nie zastąpią opinii i wiedzy wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. 
Wszelkie rady, które wynikają wyłącznie z mojego prywatnego doświadczenia - stosujesz na własną odpowiedzialność.