5/20/2018

Ducray Melascreen Serum Global i Creme Nuit czyli przebarwieniom mówię NIE!

Przez kilka lat mojej walki z przebarwieniami mogę śmiało powiedzieć, że dwie marki zasługują na uznanie ze względu na skuteczność kosmetyków depigmentujących.

skuteczne dermokosmetyki na przebarwienia skóry

Z serią MELASCREEN marki Ducray miałam już styczność i robiłam na blogu recenzję lekkiego kremu z filtrem SPF50 i serum depigmentującego.

Dzisiaj mam dla Was recenzję nowości, które pojawiły się jesienią zeszłego roku. Ponieważ stosowałam je kilka miesięcy mogę śmiało skusić się na podsumowanie.
Zaczynając od początku – czym są przebarwienia skóry?
Są to zaburzenia barwnikowe skóry, w przebiegu których dochodzi do zmiany zabarwienia skóry. 


Melascreen Photo-aging – Serum Global

Ducray Melascreen serum globalne to jedyny w swoim rodzaju produkt do pielęgnacji skóry stworzony z myślą o skutecznym usuwaniu przebarwień występujących miejscowo.
Przeciwdziała starzeniu skóry wywołanym przez słońce, zlokalizowanym przebarwieniom, plamom starczym, zmarszczkom oraz utracie jędrności. Koryguje, przywraca gęstość skóry oraz ją wygładza. Po 1 miesiącu stosowania, zmarszczki oraz przebarwienia są zredukowane. 

Po lewej krem na noc, po prawej serum

Wskazania: starzenie skóry spowodowane słońcem, zlokalizowane przebarwienia, plamy starcze, zmarszczki, utrata jędrności.
Sposób użycia: nakładać rano i wieczorem na twarz i dekolt, unikać kontaktu z oczami. Należy unikać ekspozycji na słońce podczas używania produktu i zawsze stosować kremy z filtrami.
Składniki aktywne:
-
AzélaWhite® koryguje przebarwienia. Ten unikalny kompleks łączy kwas azelainowy, naukowo uznany za aktywny składnik depigmentujący i β-White®, działając na kluczowy enzym odpowiedzialny za syntezę melaniny.
-Kwas glikolowy (AHA) wygładza mikro-strukturę skóry.
-Kwas hialuronowy tworzy hydro-ochronną matrycę, aby pomóc przywrócić skórze jędrność.
-Witamina E pomaga zapobiegać szkodliwym działaniom wolnych rodników.
Swoim działaniem Serum Global ma nie tylko zmniejszać przebarwienia, ale również wpływać na poprawę gęstości skóry i redukować zmarszczki. Skóra powinna odzyskać swój blask.
Pojemność 30 ml, cena około 100 zł.Melascreen Photo-aging Creme Nuit – krem na noc

Krem na noc oferuje kompletne rozwiązanie dla oznak fotostarzenia dzięki formule bogate w składniki aktywne o działaniu korygującym. SynerWhite kompleksowo koryguje przebarwienia ograniczając syntezę melaniny. Witamina C zwiększa produkcję kolagenu, aby pomóc wypełnić zmarszczki. Kwas hialuronowy tworzy hydroochronną matrycę, aby pomóc przywrócić skórze jędrność.
Działa na przedwczesne starzenie się skóry spowodowane słońcem oraz przebarwienia. Redukuje oznaki fotostarzenia. Odżywia skórę, pomaga jej odzyskać swoją jędrność i blask. Bogata, nawadniająca konsystencja intensywnie odżywia skórę. Oznaki fotostrzenia są zredukowane, skora odzyskuje swoją jędrność i blask.

Wskazania:
przedwczesne starzenie się skóry spowodowane słońcem, przebarwienia, utrata jędrności.
Sposób użycia: nakładać wieczorem na twarz i dekolt.
Swoim działaniem Creme Nuit ma zmniejszać przebarwienia i zmarszczki, korygować i odżywiać skórę. Krem nie zwiera parabenów i posiada niekomedogenną formułę. Testowany pod kontrolą dermatologiczną. Pojemność 50 ml, cena około 80 zł.

Skład INCI: po lewej kremu, po prawej serum

Serum Global i Creme Nuit stosuję od początku tego roku. Czasami zdarzy mi się mała przerwa, ale tylko dlatego żeby dać odrobinę odpocząć skórze.
Konsystencje obu kosmetyków są świetne. Serum w formie mleczka łatwo wchłania się w skórę pozostawiając na powierzchni bardzo delikatny film. Krem już ma bardziej treściwą konsystencję, ale bardzo łatwo rozsmarowuje się, nie pozostawia tłustej warstwy. I przyznam, że nawet nie zauważyłam czy kosmetyki są perfumowane. Zgadzam się również co do nie zapychania skóry. Moja problematyczna i przetłuszczająca się cera ani razu nie miała żadnych niemiłych niespodzianek podczas stosowania tego duetu. Efektu pielęgnacyjnego nie oceniam, ponieważ używam również solidną pielęgnację na dzień, więc stan skóry jest bardzo dobry.
Opakowania – szklane z pompką dozującą – zawsze pomagają wydobyć odpowiednią ilość, bez nadmiaru i straty.Najważniejsze na sam koniec, czyli efekty kuracji.
Z przebarwieniami walczę od dawna, z różnym skutkiem, ale jak wspomniałam wyżej marka Ducray produkuje te kosmetyki, na które można zawsze liczyć.
Na zdjęciu jest co prawda efekt kuracji na przełomie jesień – wiosna , ale moim zdaniem efekty są widoczne. Plama na czole uległa znacznemu zwężeniu, a drobne plamki naokoło po prostu zniknęły. Odbarwieniu uległy również plamy nad górną wargą i w kącikach ust.
Jeśli ktokolwiek ma problem z przebarwieniami to z ręką na sercu i czystym sumieniem polecam serię MELASCREEN marki Ducray. Kosmetyków należy szukać w aptekach i raczej polecam te internetowe ze względu na przyjazne ceny.