5/22/2018

Beauty by Bloggers 2018 - I edycja warsztatów Beauty dla blogerów i vlogerów urodowych

Jak zapewne część osób już wie, tych którzy obserwują mnie na Instagramie 13-go maja miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w warsztatach Beauty by Bloggers zorganizowanych w Warszawie w hotelu Sound Garden.


uczestnicy z przedstawicielkami marki Chiodo PRO

Czym jest Beauty By Bloggers?
To pierwsze w Polsce spotkanie blogerskie które miało w 100% charakter warsztatowy!
Podczas tego spotkania blogerzy mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

To była niezwykła niedziela! Ponad 40 uczestników, prawie 6 godzin warsztatów i 3 inspirujące bloki.


Warsztaty ze zdobień paznokci z Chiodo PRO
Tak właściwie to miałam pierwszy raz w życiu do czynienia z hybrydami. Wiem co i jak, ale jakoś jeszcze nie miałam styczności z tą formą manicure.


Każdy z nas miał przygotowane stanowisko ze wszystkimi niezbędnymi do wykonania zdobień produktami. Jako osoba początkująca nawet nie będę pokazywać co zmalowałam, bo i nie ma się czym chwalić. Dziewczyny, które „siedzą” w temacie dłużej robiły cuda na wzornikach. A w naszym kąciku było wesoło i wszyscy podeszli do tematu z ogromną dawką luzu.


Na koniec warsztatów otrzymaliśmy prezent od sponsora w postaci lakierów hybrydowych i kremu do rąk, który już kocham, bo jest rewelacyjny.
Po krótkiej przerwie na rozprostowanie kości odbyły się kolejne warsztaty


Warsztaty makijażowe z Paese Cosmetics
Na salę wjechał sporych rozmiarów stojak z kosmetykami marki Paese i panie makijażystki pokazywały na koleżankach blogerkach triki makijażowe. Kilka z nich już znałam, ale zawsze można posłuchać jeszcze raz i utrwalić wiedzę. W połowie zajęć okazało się, że nie tylko będziemy słuchać, ale i wykonywać część praktyczną warsztatów – a mianowicie Face Chart.


Jeszcze nigdy nie miałam okazji wykonywać takiej formy makijażu. Oczywiście mogliśmy wybrać sobie ze stojaka kosmetyki, do wykonania tej czynności. Ale jak rzucił się na niego tabun bab, to po chwili nie było już co zbierać. Na szczęście współpraca (i nie, blogerki nie są wredne i współpracują) polegająca na pożyczaniu sobie kosmetyków dawała każdemu szansę na wykonania zadania. Mnie osobiście brakowało pędzelków do makijażu. Pałeczkami kosmetycznymi i pomadką w sztyfcie trochę trudno się maluje. Ale zabawa była przednia i tak się w to wkręciłam, że zapomniałam zrobić zdjęcie mojego chart-u. 

prezent od marki Paese
Zapomniałam wspomnieć, że naszą twórczość każdy musiał podpisać i oddać, a przedstawiciele marki wybiorą sobie makijaże, które najbardziej im się spodobają. Samą markę Paese znam tylko z nazwy i recenzji na blogach. Niestety w moim mieście nie ma żadnego nawet malutkiego stoiska, a szkoda bo asortyment Paese ma zacny. 

fotka pożyczona z fp Łukasza

Na koniec gość, który całkowicie rozwalił system.....Warsztaty Fryzjerskie z Łukaszem Urbańskim – dla mniej wtajemniczonych stylista gwiazd oraz ekspert w programie "Druga Twarz". Łukasz ma tak niesamowitą charyzmę i osobowość, że z ręką na sercu przyznaję, że były to jedne z najlepszych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Luz - blues, wiedza i kupa śmiechu.


Podczas spotkania poznaliśmy kosmetyki marki Paul Mitchell, poplotkowaliśmy o gwiazdach, a na ochotniczkach Łukasz wraz z pomocnikiem (przepraszam ale nie pamiętam jego imienia) przygotowywali fantastyczne upięcia – takie nie tylko do pracy, ale również na większe wyjścia.
A ja niechcący odkryłam najlepszy na świecie suchy szampon.... no oczywiście, że produkt marki Paul Mitchell <3

prezent od marki Paul Mitchell

Do dzisiaj żałuję, że musiałam odrobinkę urwać się z tych zajęć, ale powrót do domu rządzi się swoimi prawami i ma priorytet pierwszeństwa.

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę i liczę na kolejne – rewelacyjne spotkania z bracią blogerską.


P.S. Sorry, za jakość niektórych zdjęć, ale fotki musiałam robić telefonem, bo aparat został sobie w domu.