3/03/2017

Ducray Melascreen Legere UV - lekki krem z filtrem SPF50+

Odkąd dorobiłam się na twarzy przebarwień po słoneczku, szukam cały czas kosmetyków, które pomogą opanować i w miarę możliwości korygować zaistniałą sytuację.
Żałuję, że w ten sposób zwiększyła się moja świadomość odnośnie używania filtrów, zwłaszcza latem. No ale cóż..... co się stało to się nie odstanie.....

Kto jeszcze nie jest zorientowany w temacie - znajdujące się w naskórku komórki zwane melanocytami wytwarzają brązowy pigment, zwany melaniną. Pod wpływem różnorodnych czynników, takich jak ekspozycja na słońce, stymulacja hormonalna, ciąża czy starzenie się, proces melanogenezy (wytwarzania melaniny) może ulec zaburzeniu. Nierównomierne stężenia melaniny w skórze powodują powstanie plam barwnikowych i utratę jednolitego kolorytu. Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się na częściach ciała najbardziej narażonych 
na działanie promieni słonecznych, takich jak twarz, dekolt i grzbiety dłoni. 

fajny filtr, baza pod podkład

O marce Ducray słyszałam już jakiś czas temu od mojej pani dermatolog. Okazuje się, że posiada ona specjalną linię Melascreen, która pomaga walczyć z problemem przebarwień.
Kosmetyk, który chcę Wam dzisiaj przedstawić to Melascreen filtr SPF50+. Krem ma za zadanie doskonale zabezpieczyć naszą skórę oraz chronić przed powstawaniem kolejnych przebarwień.
Kremy Melascreen zapobiegają powstawaniu zmian barwnikowych wywołanych przez słońce oraz działają rozjaśniająco. Zapewniają skuteczną foto-ochronę skórze podczas ekspozycji na słońce dzięki optymalnemu połączeniu filtrów przeciwsłonecznych. Tym samym zmniejszając ryzyko wystąpienia przebarwień związanych z ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe oraz spowalniając rozwój zmian barwnikowych.
Działanie mechanizmu Kremu przeciwsłonecznego MELASCREEN SPF 50+ opiera się 
na wyrównaniu poziomu melaniny poprzez regulację procesu syntezy tego pigmentu. 
SKŁAD INCI:

Skład produktu został wzbogacony o Witaminę E, która działa przeciwko wolnym rodnikom. Krem SPF50+ jest doskonale tolerowany dzięki hipoalergicznej formule. Nie zawiera parabenów, ani substancji zapachowych. Jest wodoodporny. RonaCare®AP przyczynia się do redukcji przebarwień i ochrony przed foto-starzeniem. System ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum działania blokuje promienie UVA i UVB.

Tubkę z produktem wyposażono w pompkę dozującą, która umożliwia dokładne odmierzenie ilości preparatu niezbędnej do zapewnienia skutecznej ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym. 


SPOSÓB UŻYCIA: Zalecane dla osób o jasnej i wrażliwej skórze. Produkt należy stosować 
na skórę całej twarzy i szyi oraz wierzchnią część dłoni. Przed ekspozycja na słonce równomiernie nałożyć 5-6 porcji. Zalecana ilość dla optymalnej ochrony wynosi 2 mg produktu na 1 cm2 skóry, co odpowiada w przybliżeniu 4-5 porcjom kremu dla ochrony twarzy. Zalecaną dawkę należy nakładać na skórę każdorazowo przed ekspozycją na słońce 
i powtarzać aplikację co 2 godziny.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

 
Melascreen Legere krem SPF 50+ do skóry normalnej i mieszanej jest niezwykle przyjemny w stosowaniu dzięki delikatnej, lekkiej konsystencji. Jest hipoalergiczny i nie komedogenny. Jego skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi.
Matująca, sucha w dotyku (dry touch) konsystencja jest niewidoczna na skórze, fotostabilna i odporna na wodę oraz pot, nawet w gorącym klimacie.
Filtr nie bieli, świetnie siedzi na skórze i stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Podkłady nie rolują się i bardzo dobrze stapiają ze skórą. Melascreen jest moim wielkim ulubieńcem i jako jeden z nielicznych zapewne jeszcze pojawi się w mojej pielęgnacji.
Kosmetyki Ducray można kupić w aptekach.
Melascreen Legere krem SPF 50+ ma pojemność 40 ml i kosztuje około 50 zł - rozpiętość cenowa jest dosyć duża - w zależności od apteki bądź obecnej promocji.

Stosujecie filtry do twarzy? 
Które produkty polecacie?