10/30/2016

Ducray Melascreen – serum depigmentujące - ciąg dalszy walki z przebarwieniami na skórze

Jak już kiedyś pisałam zaburzenia pigmentacyjne w kolorycie naszej skóry mogą wywołać między innymi ekspozycja na słońce. Doskonałym przykładem jest nawet tak prozaiczna sprawa jak opalenizna, gdzie po ekspozycji na słońce efekt przyciemnionej skóry utrzymuje się jeszcze kilka tygodni. Opalenizna jednak wbrew powszechnym kanonom piękna jest niczym innym jak reakcją obronną organizmu, który chroni się przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV. Podczas ekspozycji na słońce należy zawsze zachowywać wzmożoną ochronę.
Brązowe plamy na twarzy, dekolcie i dłoniach to ślady świadczące między innymi o przedawkowaniu słońca. Mogą uwydatniać się z wiekiem, ale mogą też pojawić się wcześniej: w czasie kontaktu ze słońcem, podczas ciąży, czy w związku ze stosowaniem doustnej antykoncepcji.

W związku z coraz częstszym problemem występujących przebarwień laboratoria dermatologiczne DUCRAY opracowały kompletny program przeciw przebarwieniom.


Melascreen Intensywna Depigmentacja jest to produkt stworzony z myślą o skutecznym usuwaniu przebarwień skóry, zwłaszcza tych występujących miejscowo. Skuteczność preparatu polega na połączeniu odpowiedniego stężenia kwasu azelainowego (silnie depigmentującego) i kwasu glikolowego. Kwas azelainowy hamuje działanie kluczowego enzymu biorącego udział syntezie melaniny. Kwas glikolowy (AHA) jest odpowiedzialny za złuszczanie martwych komórek naskórka, wzmacnia działanie kwasy azelainowego zwiększając jego przenikanie w głąb skóry oraz wyrównuje jej koloryt. Dzięki takiej kombinacji przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, a pigmentacja skóry zostaje wyrównana. 
 SKŁAD INCI:

SPOSÓB ZASTOSOWANIA: Preparat należy nakładać rano i wieczorem na dokładnie oczyszczoną skórę. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy stosować Intensywną Depigmentację przez okres 3 miesięcy. Podczas jego stosowania należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować ochronę w postaci filtra SPF50.
Intensywna Depigmentacja została stworzona z myślą o skutecznym redukowaniu przebarwień skory występujących miejscowo typu ostuda, plamy starcze, przebarwienia o różnym pochodzeniu, blizny. Przeciwwskazaniem do używania tego preparatu jest uczulenie, na któryś ze składników preparatu. Po kuracji przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, a nierównomierna pigmentacja zostaje wyrównana. Linia Melascreen kontroluje syntezę melaniny. Koryguje i minimalizuje zmiany typu melazma i plamy soczewicowate. Według opinii znalezionych w necie poprawa stanu i wyglądy skóry jest widoczna już po dwóch miesiącach stosowania.
Serum jest hipoalergiczne, bezzapachowe, nie zawiera parabenów, nie powoduje powstawania zaskórników. 
Produkt jest zamknięty we flakonie z pompką dozującą. Przy czym końcówka jest specyficznie zakończona silikonowym "dziubkiem", który uwalnia produkt, a nie pozwala aby reszta kosmetyku miała jakiekolwiek zetknięcie z powietrzem. Jak dla mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie.


Samo serum ma konsystencję  białego lekkiego kremu, który bardzo dobrze wchłania się w skórę.
Używam serum depigmentującego już ponad miesiąc i mogę śmiało stwierdzić, że coś się zaczyna dziać. Plamy nie znikają w magiczny sposób, ale zaczynają być odrobinę mniej widoczne, co jest zauważalne zwłaszcza po nałożeniu makijażu.
Z pełnym podsumowanie wrócę jak skończę opakowanie, bo tylko wtedy będę mogła zdać odpowiednią relację. Trzymajcie za mnie kciuki.
Serum depigmentujące Melascreen ma pojemność 30 ml, a jego przegląda cenowy znajdziecie TUTAJ.  Jak zawsze zeleży ona od miejsca zakupu czy obowiązyjącej promocji.
O kosmetyki marki Ducray pytajcie w dobrych aptekach.