10/24/2017

TAG: Jak to się zaczęło? O początkach mojego blogowania

Podjęłam wyzwanie Agaty (Agata Smaruje). Ponieważ bardzo lubię ciekawe TAGi postanowiłam zgapić temat i napisać kilka słów więcej o sobie.

fotka pożyczona od Agaty

1. Kiedy rozpoczęłaś/rozpocząłeś swoją przygodę z blogowaniem?
O wiele za późno. Pomysł powołania do życia bloga miałam w okolicach 2009/2010. Niestety życie napisało trochę inny scenariusz i musiałam trochę zmienić plany.

W listopadzie 2014 roku dosłownie z dnia na dzień zaświtała w głowie idea ‘jak nie teraz to kiedy?’ I tak powstała ,,Lepsza wersja samej siebie” Trochę kombinowałam z wyglądem. Pierwszy szablon (jeśli ktoś jeszcze pamięta) był bordowy i dostawałam wiele sygnałów, że źle się czyta biały tekst na takim tle. Więc w ramach  minimalizmu nastała zmiana na pudrowy błękit….. który po pewnym czasie zaczął mnie męczyć eklektyzmem i tym, że zlewał się z innymi blogami. I tak we wrześniu br za sprawą Karografii mamy to co widać obecnie. Ja jestem niesamowicie zadowolona.

2. Który blog z Twojej kategorii tematycznej odnalazłaś/-eś w sieci jako pierwszy?
Najprostsze pytanie ever! To był pierwszy blog Agaty (Beauty Icon), który wtedy nosił jeszcze inną nazwę.
Kolejne blogi to już są niesamowite znajomości z wizażu: Beautyness, Agata ma nosa, Sweet&Punchy. Byłam i cały czas jestem pod wrażeniem pracy dziewczyn. 

3. Skąd pomysł, żeby zacząć tworzyć coś swojego?
Po pierwsze uwielbiam kosmetyki i perfumy, a wiem, że większość moich koleżanek czy kuzynek nie ma czasu „latać” po sklepach , dlatego stwierdziłam, że w skondensowanej wersji mogę przedstawić im niektóre nowości.
Po drugie…. miałam kiedyś dosyć dużo czasu wolnego, ponieważ przebywałam na zwolnieniu lekarskim ponad 10 miesięcy. Leżąc w domu mogłam zacząć, ale zabrakło mi wiary w siebie i swoje możliwości.
Bywa :-/
Po trzecie, gdziekolwiek nie pracowałam zawsze wszyscy powtarzali, że mam lekkie pióro i niezła ze mnie bajkopisarka.

O początkach mojego blogowania

4. A skąd taki temat?
Jak napisałam wyżej kocham kosmetyki i perfumy. Bardzo interesuje się odpowiednią pielęgnacją, która pozwoli mi wyglądać młodziej i lepiej. Poza tym koleżanki zawsze się podpytywały  mnie o kosmetyki i prosiły o doradzenie produktów.
Po skończeniu liceum miałam nawet iść do szkoły kosmetycznej, ale dawniej (świetnie to brzmi) były tylko szkoły prywatne, na które w tamtej chwili nie mogłam sobie pozwolić.

5. Jak Twoi bliscy zareagowali na wieść o tym, że „od teraz jestę blogerę”?
Nigdy nie ukrywałam tego, że wstąpiłam do magicznego świata blogerów. Od samego początku spotkałam się z dużym wsparciem ze strony bliskich. Co niektórzy komentowali nawet: nareszcie! Więc chyba dobrą drogę obrałam. Jestem dumna, że bloguję!

6. Pierwszy znajomy bloger poznany w realnym świecie to?
W realu pracując na stoisku Inglota poznałam Kasię (The Land of Style) i Martę (Independent Woman). Z blogerek bardziej popularnych miałam okazję spędzić wspaniały dzień z Agatą (Beauty Icon >>> moja relacja).

7. Co na początku najgorzej Ci szło?
Na samym początku zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Z tym do dzisiaj mam czasami problem. Stary aparat + brak odpowiedniego doświetlenia to moje największe bolączki. Ale staram się jak mogę!
Często mam – do dziś – również problem z edytorem, tekst rozjeżdża się w różne strony i nie sposób tego ogarnąć.

8. Który z pierwszych tekstów był dla Ciebie ważny i dlaczego?
Na poważnie to napisałam kilka słów od siebie,>>> dlaczego nie mam ochoty być doskonała – jak to wmawiają nam wszystkie media! Długo walczyłam z kompleksami i nie dam się wpędzić w nie ponownie.
Wierzcie lub nie ale jestem dumna i lubię teksty dotyczące >>> urodowych trików, które powinna znać każda dziewczyna. Do takich lekkich porad zainspirowała mnie rozmowa z siostrą, podczas której okazało się, ze wiele jej znajomych mam problem z podstawami demakijażu czy pielęgnacji skóry. Trudno mi w to uwierzyć w XXI wieku, ale niestety tak jest.


To wszystkie pytania dotyczące tego TAGu.
Jeśli macie jakieś dodatkowe, proszę zadajcie je w komentarzach.
Z chęcią na nie odpowiem.