10/27/2017

NIVEA Pielęgnujący dwufazowy płyn do demakijażu wrażliwych okolic oczu

Demakijaż jest bardzo ważny. To jakich używamy do jego wykonania kosmetyków ma ogromny wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry w tych delikatnych rejonach. Dla przypomnienia – skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka i pozbawiona tkanki tłuszczowej. Aby zmywać makijaż w jej okolicach należy używać kosmetyków, które nie tylko działają, ale również nie podrażnią nasze skóry. Jedną z moich propozycji jest płyn dwufazowy marki Nivea. Kosmetyk, który dostałam w ramach akcji #przyjaciółkiNIVEA , ale zupełnie nie spodziewałam się, że tak mnie zachwyci.

demakijaż wrażliwej skóry pod oczami


Pielęgnujący Dwufazowy Płyn do demakijażu oczu NIVEA - Bez pocierania. Bez podrażnień. Skuteczny i wyjątkowo łagodny jednocześnie. Dwufazowa formuła z jednej strony efektywnie usuwa nawet najbardziej wodoodporny, trwały makijaż oczu. Z drugiej strony pielęgnuje delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu oraz rzęsy.
  • Skutecznie usuwa nawet najbardziej trwały makijaż, bez konieczności pocierania
  • Chroni delikatne rzęsy
  • Nie pozostawia nieprzyjemnej, tłustej warstwy
  • Pielęgnuje wrażliwe okolice oczu
Przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

Stosowanie:
Przed użyciem dobrze wstrząśnij, aby wymieszać obie fazy. Nałóż na wacik niewielką ilość płynu i delikatnie oczyść okolice oczu. Nie wymaga mocnego pocierania powiek. Odpowiedni również dla osób noszących szkła kontaktowe.

Skład INCI:

Zacznę od tego, że ten dwufazowy płyn jest absolutnie delikatny, dla skóry pod oczami. Doczyszcza makijaż, nie pozostawiając na niej tej tłustej warstwy, którą często można spotkać w kosmetykach tego typu. Jeśli chodzi o makijaż wodoodporny lub kosmetyki o super czarnym pigmencie to od razu uprzedzam, że nie znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki, tylko trzeba się będzie odrobinę pobawić, ale zazwyczaj i tak nie wykonuję demakijażu oczu za pomocą jednego płatka.
Kolejnym plusem jest całkowity brak zapachu, a więc nie podrażnia. Nie odnotowałam również ani pieczenia skóry, ani zaczerwienienia oczu zaraz po samym procesie usuwania makijażu.


Jeśli chodzi o wady to mam kilka zastrzeżeń do producenta.
Po pierwsze – mała pojemność 125 ml/ cena około 15 zł. Nie chodzę często na zakupy i jak wybieram produkty do demakijażu do zawsze szukam większych opakowań, bo nie ukrywajmy, że są o wiele bardziej ekonomiczne.
Po drugie- po zmieszaniu obu faz, przez bardzo długi okres czasu w buteleczce pływa mleczny glut, który nie wygląda zbyt przyjemnie. Po kilku godzinach jak warstwy się całkowicie rozdzielą, kosmetyk wygląda jak nowy.
Po trzecie – można przeczytać zapewnienie, że płyn pielęgnuję skórę pod oczami i rzęsy, niestety w składzie raczej nie widzę nic pielęgnacyjnego. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie w komentarzach.
Generalnie jestem z tego płynu dwufazowego bardzo zadowolona, tym bardziej, że dosyć długo używałam jego wersji klasycznej, niebieskiej. Robi co ma robić i pod tym kontem nie widzę, żadnych wad tego produktu.
Płyn dwufazowy NIVEA do demakijażu wrażliwych okolic oczu jest dostępny w każdej drogerii.