1/30/2016

MAC Pro Longwear Concealer – korektor do zadań specjalnych


Marka MAC słuchając potrzeb swoich klientów stworzył linię kosmetyków o przedłużonej trwałości. Dzięki temu szczęśliwe posiadaczki (jak ja) cer mieszanych i przetłuszczających się mają do dyspozycji całą gamę kosmetyków, które pomogą wykonać perfekcyjny makijaż, który przetrwa długie godziny spędzone w pracy czy na uczelni bez potrzeby wykonywania żmudnych poprawek w ciągu dnia.

korektor do zadań specjalnych i maskowania przebarwień


Kosmetyk, który sprawdził się idealnie przy problemach mojej cery to korektor Pro Longwear.
Lekki korektor w płynie, zapewniający krycie od lekkiego do średniego i komfortowe, naturalnie matowe wykończenie. Doskonale stapiająca się ze skórą formuła utrzymuje się do 15 godzin. Pomaga zatuszować cienie pod oczami i przebarwienia.Zalety korektora :
  •     utrzymać się na skórze przez 15 godzin,
  •     jest wodoodporny,
  •     nie przemieszcza się na ubranie,
  •     przebadany dermatologicznie,
  •     przebadany oftalmologicznie,
  •     nie powoduje powstawania wyprysków,
  •     nie posiada zapachu,
  •     nadaje się dla wszystkich rodzajów cery.

OPAKOWANIE:
Zamknięty w przezroczystej, szklanej buteleczce z matową, czarną pompką.
Pompka niestety dozuje zbyt dużą ilość produktu. Trzeba się nieźle „nagimanstykować”, żeby wydobyć niezbędną ilość.
Pojemność 9 ml. Cena 82 zł. Dostępny w 15 odcieniach.SKŁAD:


SPOSÓB UŻYCIA:
Produkt można aplikować palcami, gąbeczką lub pędzlem do korektora.
Jak większość z Was już wie mam tendencję do używania kosmetyków nie zawsze w zgodny z ich przeznaczeniem sposób. Mam nadzieję, że producent mi to wybaczy.
Sam korektor, ze względu na dojrzałą skórę, pod oczami raczej się u mnie nie sprawdził, ponieważ za bardzo wchodził w jej załamania i podkreślał wszystko to czego nie chciałam.
Kolejnym minusem jest pompka, która nie do końca wybiera produkt, także sporo się go marnuje. Buteleczki nie da się niestety odkręcić, żeby wydobyć resztki korektora.
Tyle produktu pozostaje w buteleczce, po ostatnich dozach pompki, których nie zasysa.
Natomiast jeśli chodzi o moje problemy z cerą typu okresowy wysyp niedoskonałości czy przebarwienia słoneczne na twarzy sprawdził się idealnie. Wiem pewnie niektórzy się oburzą, że 15 ml to nieekonomicznie, ale w przypadku cery z problemami korektor nałożony sam bądź też dodany do podkładu w celu jego wzmocnienia, ładnie zasychał na buzi i przez cały dzień nie utleniał się, nie blaknął ani nie wycierał. Na wszelkie problematyczne miejsca na twarzy spokojnie można dołożyć kolejną cienką warstwę i ładnie wklepać opuszkami palców.


Przy tak dobrym i trwałym kosmetyku pojemność ta wystarczyła na bardzo długo
Jestem bardzo zadowolona i jeśli jeszcze kiedyś zdarzy mi się walczyć z problemami skórnymi bez zastanowienia zakupię kolejną buteleczkę.
Korektor świetnie sprawdzał się na powiekach w ramach wyrównania kolorytu i bazy pod cienie. Utrzymywał makijaż oczu równie dobrze co baza z Urban Decay. Kolory nie blakły w ciągu dnia, a cienie nie rolowały się w załamaniach powieki. Jedyna rzecz, na którą trzeba było uważać to delikatne dozowanie i blendowanie kolorów cieni do powiek, żeby nie zrobić sobie plam. Po nałożeniu koloru bazowego reszta makijażu nie sprawiała już żadnego problemu.


Także sami widzicie, zawsze można znaleźć inny sposób, żeby zużyć produkt, który nie do końca nam pasuje i stosowany zgodnie z zaleceniami producenta.....nie sprawdza się.

Znacie korektor Pro Longwear Maca?
Używacie?