12/27/2023

Tiziana Terenzi Dionisio Extrait de Parfum

Kolejna piękna kompozycja zapachowa marki Terenzi, którą miałam ostatnio ochote poznać. Zatem zapraszam po szczegóły.

Tiziana Terenzi Dionisio Extrait de Parfum
terenziboutique.com


Dionisio marki Tiziana Terenzi to perfumy dla kobiet i mężczyzn z kategorii orientalno - waniliowej. Twórcą tych perfum jest Paolo Terenzi. A w skąłdzie znajdziemy:

Nuty głowy: Ambra, piżmo i feromony

Nuty serca: Ambra, tahitańska wanilia, jaśmin i konwalia

Nuty bazy: Ambra, oud, piżmo, madagaskarska wanilia i feromony


Zapach ten narodził się z niezapomnianej podróży do Wiecznego Miasta: Rzymu, które urzeka wirem emocji i zapachów. Miasto marzeń, które zapiera dech w piersiach i urzeka swoim pięknem. 

Idąc tysiącletnim chodnikiem Forum Cesarskiego Tiziana i Paolo spotkali grupę aktorów, którzy zebrali się wokół małego ogniska. Ćwiczyli oni sztukę, Maski Dionizosa - tajemniczego, czarującego, lekceważącego i odważnego boga, który kpił ze wszystkich obowiązujących zasad i konwenansów. Jest esencją ekstazy, intoksykacji i wyzwolenia zmysłów. Dionisio ucieleśnia w sensie absolutnym zarówno naturę męską, jak i żeńską, efekt sprzeczności i napięcia, łączący naturę boską i zwierzęcą, ducha tragicznego i komicznego. Mistyczne delirium rozpalane przez pierwotną i instynktowną iskrę obecną w każdej żywej istocie, która czasami pozostaje uśpiona, ale nigdy w każdym z nas całkowicie się nie dusi. Dzięki tej cennej esencji ta iskra może stać się błyskawicą i rozpalić niepohamowanego ducha życia, który w nas mieszka. Stworzenie ucieleśnia tego enigmatycznego ducha absolutu, podkreślając sprzeczności wyrażone w delirium radości. 


Dionisio otwiera się zdecydowaną i wyraźną nutą bardzo rzadkiej ambry, otoczonej piżmem, które uwalnia cenny feromon uwodzenia. Serce kompozycji zostało ponownie zaakcentowane ambrą, osłodzoną nutami wanilii tahitańskiej i wzbogacone hipnotyzującą nutą jaśminu oraz konwalii. Potężna baza składa się z cennego czarnego oudu oraz wanilii z Madagaskaru, tworząc uwodzicielski zapach dla miłośników piękna i wyrafinowania. 

Tiziana Terenzi Dionisio Extrait de Parfum
terenziboutique.com

Cała kompozycja opiera się na potężnych i uwodzicielskich nutach bazy jako jedynej struktury połączonej z głową za pomocą tłoczącej ambry połączonej z piżmem, solidnie powiązanej z oudowo-waniliowym feromonem przyciągającym, który nie pozostawi nikogo obojętnym. 

Jak dla mnie te perfumy są sensualne i cielesne. Zapach słodkawy i pociągający. Oudowy, drzewno- waniliowy doskonale połączony z ambrą. Cudowna kompozycja, która zachwyca swoją trwałością. Zapach dla miłośników piękna i poszukiwań, których dusze są gotowe doświadczyć wszystkich emocji życia z całą odwagą sukcesu i niezrównaną wewnętrzną siłą. Zapach dla nielicznych, którzy cenią sobie unikalność i myślą nieszablonowo. Kropla płynnych emocji, nektar bogów i ja w zupełności 


zgadzam się z tym stwierdzeniem. Czy kupię Dionisio? Chyba raczej nie, ponieważ cena flakonu jest bardzo wysoka. Ale testy jak najbardziej polecam. Moje próbki kupiłam w perfumerii Mon Cred, ale dostaniecie je równiez w butiku marki Terenzi.


Pozostałe perfumy, które testowałam, jeśli chodzi o markę Terenzi znajdziecie w postach: