11/13/2023

Tiziana Terenzi Orza Extrait de Parfum

Kolejna pachnąca przygoda marki Terenzi, która trafiła w moje ręce. Od razu mówię, że flakon i cała otoczka wokół niego sprawia, że te perfumy jak magnes przyciągają oko i serce.
Tiziana Terenzi Orza Esencja perfum

Orza marki Tiziana Terenzi to perfumy z kategorii kwiatowo - owocowej, dedykowane dla kobiet i dla mężczyzn. Orza zostały wydane w 2020 roku, ich twórcą jest Paolo Terenzi. 

Nuty głowy: Zielone jabłko, kalabryjska mandarynka, czerwona śliwka, orzechy kokosowe, malina, meksykańska magnolia, himalajska orchidea

Nuty serca: Indyjski jaśmin, róża bułgarska, konwalia

Nuty bazy: Ambra, australijskie drzewo sandałowe, benzoes, białe piżmo, madagaskarska wanilia, karmel


Orza to prawdziwa eksplozja owocowa. Soczysty, kolorowy koktajl, w którym dominują musujące, cytrusowe nuty. Owocowy bukiet otaczają drogocenne kwiaty, takie jak meksykańska magnolia oraz silny, zmysłowy i urzekający zapach himalajskiej orchidei. Pięknie pachnące serce i tak uważam, że zostało zdominowane przez indyjski jaśmin. Piękną niespodzianką jest smakowity kokos, który daje zapach egzotycznego drinka.

Solidne filary bazy stanowi australijskie drzewo sandałowe, oraz ciepła kadzidlana nuta. Pomimo karmelu i wanilii nie jest jakoś nadmiernie słodka. A tę kompozycję doskonale łagodzi piżmo. 


Orza pochodzi od czasownika „ozzare”, w żeglarstwie oznaczającego skierowanie łodzi „pod wiatr”, któremu trzeba stawić czoło. Jest to podjęcie wyzwania, które daje nam ogromną satysfakcję z wyboru trudniejszej drogi, a ta ukazuje nam ciekawszą perspektywę na życie. Paolo Terenzi w tej kreacji chciał ukazać, jak z początku ciężka zmiana może mieć pozytywny wpływ na naszą dalszą drogę ku przyszłości, która finalnie zmienia nasz punkt widzenia, a zarazem wywołuje w nas radość i szczęście. Orza otwiera się eksplozją owoców, które otacza piękny bukiet cennych kwiatów. A solidny filar z drzewnych i gourmandowych nut połączonych z ambrą i piżmem, zapewnia wielokrotną zmianę kierunku i przyjemność odkrywania.

Tiziana Terenzi Orza Esencja perfum sea stars

Orza podnosi się na wiatr i stawia mu czoła. To podjęcie wyzwania, czerpanie satysfakcji z dążenia "pod wiatr", które uświadamia nam, że czasem zmiana kierunku i wybranie trudniejszej drogi, może ukazać ciekawszą perspektywę. Orza przedstawia nowy punkt widzenia, zaskakuje, czasem sprawia trudności lecz dzięki nim również odkrywa nowy cel. Kompozycja inspirowana tym terminem żeglarskim musi być wielowymiarowa i pełna. 


Ta wspaniała kompozycja została zamknięta w przepięknym i arcyciekawym flakonie. Butla w soczystym kolorze na wierzchu które majestatycznie dominuje rozgwiazda. To zestawienie kolorystyczne pomarańczy i złota wygląda przepięknie i niesamowicie ciekawie. Zupełnie jakby przepowiadało ciekawą, morską przygodę. Zachwyca również wyjątkowa dbałość o każdy najmniejszy szczegół.

A same perfumy są intrygujące i ciekawe. Pięknie układają się na skórze. Dzięki temu, że zapach ma kilka płaszczyzn, pracuje na skórze zaskakując i zachwycając. 

Perfumy można kupić w perfumerii Mon Credo i butiku marki Terenzi.


Jeśli macie ochotę poznać inne perfumy marki Tiziana Terenzi to zapraszam na posty: