3/17/2023

Porównanie pudrów wykańczających makijaż: Lancôme, Hourglass, Chanel, Huda Beauty cz.I.

Mam kapryśną cerę, która nie zawsze lubi się z produktami do makijażu. Ale nosząc makijaż cały dzień muszę zawsze wiedzieć, że użyłam produktów, na których mogę polegać i które mnie nie zawiodą.

Porównanie pudrów wykańczających makijaż

Przypominam, że moja dojrzała cera przetłuszcza się, ale czasami również szybko odwadnia się. Jeśli chodzi o moje preferencje makijażowe to wolę satynowe, świetliste wykończenie. Taki efekt zdrowej, promiennej skóry, ponieważ zauważyłam, że w pewnym wieku maty przestały mi służyć.

Porównanie pudrów wykańczających makijaż


Dzisiaj mam dla Was cztery pudry, cztery produkty, które służą do tego samego, ale każdy z nich jest inny i niepodobny do sąsiada.  Pełne recenzje macie podlinkowane w nazwach poszczególnych pudrów.


Chanel Poudre Universelle Libre - zaczynam od mojego największego ulubieńca. I kiedy znalazłam mój ideał, okazało się że marka Chanel zdobiła jego reformulację i teraz jest to całkiem inny puder. Jedynym pierwiastkiem wspólnym pozostaje tylko opakowanie.

Sam oryginalny puder genialnie utrwalał makijaż i pozostawiał takie satynowe wykończenie na skórze, dzięki drobinkom miki, które miał w składzie. Nie przesuszał skóry, nie zmieniał odcienia podkładu i trzymał makijaż w ryzach przez cały dzień, nawet latem. Do wybory mamy kilka odcieni tego pudru. Był wart każdej wydanej na niego złotówki, a ja ogromnie żałuję, że poznałam go tak późno. Opakowanie 30g/259 zł

Hourglass Veil Translucent Setting Powder - nie ukrywam, że miałam wielkie oczekiwania co do tego pudru, ale rozczarował mnie najbardziej. Delikatny, jedwabisty, bez talku w składzie. Miał utrwalać makijaż, ale chyba o tym zapominał. Zaaplikowany na skórę wyglądał cudownie! Odbijał światło, cera wyglądała na zdrową i świetlistą..... ale tylko przez około godzinę po aplikacji. Niestety absolutnie nie radził sobie z cerą przetłuszczającą się, pomimo nazwy SETTING POWDER. Od pudru za ponad 200 zł mam prawo tego wymagać. Jako odkupienie swoich win mogę dodać, że świetnie sprawdzał się na skórze pod oczami, a wymieszany z pudrem Huda Beauty, grzecznie robił to co powinien był robić w oryginale. Dodatkowy minus za denerwujące opakowanie, z którego trudno było wydobyć puder. Po zużyciu większość w opakowaniu pozostała spora resztka, której już nie można było wydobyć i zużyć. Szkoda. Opakowanie 10,5 g/225 zł

Porównanie pudrów wykańczających makijaż: Hourglass, Chanel,
po lewej Hourglass, po prawej Chanel

Lancôme Long Time No Shine Setting Powder bardzo podobny wykończeniem do pudru Chanel. Świetnie utrwalał makijaż, nie powodował ciemnienia podkładu i pozostawiał świetliste wykończenie na skórze dzięki transparentnej mice, która odbija i rozprasza światło, optycznie wygładza skórę i ukrywa nierówności. Moja cera jednak dawała mu radę i dosyć mocno wyświecała się. Ale po zdjęciu nadmiaru sebum makijaż wyglądał, jak po jego wykonaniu - świeżo, ładnie, a skóra była wygładzona. Kosmetyk występuje w jednym, transparentnym odcieniu. Do tego pudru z chęcią powrócę. Opakowanie 15g/259 zł.


Huda Beauty Easy Bake Loose Powder ten puder to już legenda jeśli chodzi o trwałe makijaże. Utrwalenie na poziomie mistrzowskim. Idealny do bakingu. Ale poza utrwaleniem i matem ten puder nie robi już nic. I to niestety jest dla mnie jego wadą. Na cerze dojrzałej wygląda dosyć sucho i niestety, ale przesuszał moją skórę w ciągu dnia.  Puder ma jedwabistą konsystencję, jest niesamowicie wydajny i do wyboru mamy kilka odcieni. Także każdy znajdzie coś dla siebie. Opakowanie 20g/199 zł.

Porównanie pudrów wykańczających makijaż: Huda Beauty Lancome
po lewej Huda Beauty, po prawej Lancome

Porównanie pudrów sypkich do makijażu: Lancôme, Hourglass, Chanel, Huda Beauty


Także jak sami widzicie trochę przygód z tymi pudrami miałam, ale nie poddaję się bo już mam kilka nowych produktów, także za jakiś czas możecie spodziewać się części drugiej tego wpisu.

Jeśli chodzi o ceny to podałam Wam jak wyglądają one w chwili obecnej, żeby nikt nie był zaskoczony.

Znacie któryś z tych kosmetyków?