5/23/2021

Marc Anthony Complete Color Care pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Kiedy farbowałam włosy na ciemny kolor miałam problem z odrostami i uzyskaniem idealnego odcienia ciemnego brązu. Od kiedy rozjaśniłam włosy muszę używać kosmetyków, które niwelują niepożądane odcienie na rozjaśnianych włosach. Aby odrobinę ochłodzić i zniwelować żółte odcienie używam obecnie szamponu i odżywki, które zaraz Wam opiszę.

Marc Anthony Complete Color Care pielęgnacja włosów rozjaśnianych


Marc Anthony Szampon i Odżywka Purple do włosów blond i jasnych pasemek

Szampon posiada niespotykany kolor. Fioletowe pigmenty neutralizują tony miedziane, dzięki czemu podkreślają kolor włosów blond i jasnych pasemek.

Ich formuły zawierają:
* fioletowe pigmenty,
* komosę ryżową,
* Escalol HP,
* olej rycynowy
* kopolimery.

Szampon nie zawiera w składzie siarczanów, a specjalnie opracowana technologia przeciwdziałająca blaknięciu chroni włosy farbowane przed wysoką temperaturą i promieniami słońca, aby przedłużyć wyrazistość ich koloru.

Szampon używamy 1-2 razy w tygodniu. Używamy go w klasyczny sposób. Aplikujemy na mokre włosy i spieniamy. Po spłukaniu nakładamy odżywkę do włosów.

Marc Anthony Complete Color Care Purple Shampoo for Blondes&Highlights inci ingredients


Odżywka do ochrony koloru włosów farbowanych

Odżywkę również wyróżnia niestandardowy kolor. Należy ją stosować również podobnie jak szampon, z tym że po aplikacji na umyte i mokre włosy, pozostawiamy kosmetyk na około 10 minut.

W składzie odżywki znajdziemy między innymi:
* kamień księżycowy,
* komosę ryżową,
* Escalol HP,
* olej rycynowy
* kopolimery.

Specjalnie opracowana formuła zamyka kolor wewnątrz włosa i ponownie scala jego łuskę, aby zapobiegać blaknięciu koloru i zapewnić włosom opalizujący połyk. 

Marc Anthony Complete Color Care Instant Color Sealer Conditioner inci ingredients


Sugerowana cena obu kosmetyków to 37,99 zł. W składzie kosmetyków nie znajdziemy: siarczanów, SLS-ów, parabenów czy ftalanów.

Z mojego doświadczenia po używaniu tych kosmetyków mogę Wam wymienić zalety i wady tych kosmetyków.

Jeśli chodzi o pozytywy to zdecydowanie mogę wymienić :
* aspekty pielęgnacyjne (komosa ryżowa i Escalol HP), a także dodatkowa ochrona przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego,
* intensywny połysk - formuły linii Complete Color Care zawierają kamień księżycowy, który zapewnia włosom jedwabiste i gładsze wykończenie, aby mogły odbijać promienie światła; włosy wyglądają lśniąco i zdrowo,
* ładny odcień blondu - zarówno szampon jak i odżywka Complete Color Care zawierają uwodorniony olej rycynowy i kopolimery – składniki, które scalają uszkodzone łuski, uszczelniają rozdwojone końce i wygładzają włókno włosowe, dzięki czemu chronią kolor włosów przed blaknięciem, a same włosy przed uszkodzeniem.

Marc Anthony Complete Color Care pielęgnacja włosów rozjaśnianych
od lewej: szampon i odżywka


Minusy są dwa. Oba kosmetyki powodują niemały brud w wannie. Niestety odcień kosmetyków potrafi zabarwić nie tylko emalię, ale również dłonie. Wannę zawsze można umyć, ale dłoni tak szybko nie domyjemy. Mamy do wyboru, albo używać rękawiczek do pielęgnacji włosów, albo przez jakiś czas będziemy chodzić z dłoniami w sinych odcieniach.

Swoje kosmetyki marka Marc Anthony True Professional® tworzy w oparciu o 25 lat wiedzy zdobytej w salonach fryzjerskich. Opracowano je z myślą o tym, aby umożliwić w warunkach domowych codzienną kompleksową pielęgnację włosów farbowanych na odcienie blond. A ja się cieszę, bo to już druga seria kosmetyków tej marki, która się u mnie bardzo fajnie sprawdziła.

Jeśli chcecie poczytać jak zapuścić, zdrowsze i mocniejsze włosy to zapraszam na post: