5/28/2021

LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 +

O tym jak ważne są filtry przekonałam się niestety za późno. Od kilku lat dbam o to, aby już w sezonie wiosennym wprowadzać do pielęgnacji kremy z filtrem z SPF50. Przebarwienia już mam, a kolejnych mi nie trzeba. Tej wiosny moim hitem i obrońcą jest filtr Lancaster, który zaraz Wam przedstawię.



LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 +


LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + to filtr w formie mleczka, który można stosować do twarzy i do ciała.
Sun Sensitive to najbardziej zaawansowana ochrona przeciwsłoneczna dla skóry wrażliwej. Unikalna technologia Full Light chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, promieniowaniem podczerwonym oraz światłem widzialnym. Kompleks Sunsicalm i Sensiboost pochodzenia naturalnego pomagają wzmocnić naturalną odporność skóry na słońce, zmniejszając zaczerwienienia i podrażnienia skóry. 

Beztłuszczowy fluid o konsystencji mleczka SPF50 jest odpowiedni dla skóry wrażliwej.
Składniki naturalnego pochodzenia to między innymi ekstrakt z kwiatu pomarańczy, Bisabolol, jaśmin, ekstrakt z bawełny, czy gliceryna.

Skład INCI:


LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + inci ingredients


Ten kosmetyk zajmuje się kompleksowo całym spektrum promieniowania słonecznego, w tym promienie UVB i UVA, a nawet światło widzialne i promienie podczerwone. Jest to możliwe dzięki nowatorskiej technologii Full Light, która gwarantuje optymalną ochronę. Skuteczny system filtrów przeciwsłonecznych, które respektują skórę i pomagają redukować negatywny wpływ na środowisko. Ultrasensoryczne konsystencje czystych formuł. 


Lancaster SUN SENSITIVE Face Oil-Free Milky Fluid SPF50


Lekka bezłuszczowa konsystencja mleczka z formułą "clean" łatwo wnika w skórę, nie pozostawiając na niej białych śladów. Co prawda w pierwszej chwili widać, że pozostawia na powierzchni skóry taki "tłusty" film, ale to jest tylko warstwa ochronna. Ten kosmetyk świetnie sprawdza się pod makijaż i nie powoduje nadprodukcji sebum. I mówię to ja - posiadaczka cery przetłuszczającej się. 

LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + posiada tak zwaną  czystą formułę zawierająca składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Respektują wymagania skóry wrażliwej i mają minimalistyczną, wegańską recepturę, zawierają tylko to, co niezbędne i posiadają urzekający, łagodny dla skóry zapach, pozbawiony alergenów.

Jest przyjazny dla oceanu - ograniczono negatywny wpływ kosmetyków na ekosystemy morskie, stosując formuły odporne na wodę, niezawierające rozpuszczalnych w wodzie filtrów przeciwsłonecznych, które mogłyby być toksyczne dla morskich organizmów. W Sun Sensitive marka Lancaster opracowała kompozycję filtrów przeciwsłonecznych bez takich składników jak: Oksybenzon, Oktinoksat, Oktokrylen, Homosalat, a także bez nanocząsteczek, aby spełnić wymagania większości obowiązujących norm czystości. Ponadto opakowania produktów wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu.

A także jest to kosmetyk skuteczny i zmysłowy -oferuje optymalną ochronę dzięki technologii Full Light, która bierze na cel 100% spektrum promieni słonecznych ; zapewnia szeroki wybór konsystencji, aby można było czerpać przyjemność z powtarzalnej aplikacji i ochrony przez cały dzień.

Kompleks Sunsicalm pochodzenia naturalnego koi i chroni wrażliwą skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi słońcem.


LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + opakowanie


Ambicją marki Lancaster jest umożliwienie nawet najdelikatniejszej skórze ponownego odkrycia przyjemności obcowania ze słońcem, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka podrażnienia, aby dzięki czystym formułom uzyskać stopniowo jednolitą opaleniznę – naturalną i pełną blasku.

Oprócz wspomnianej wyżej kompleksowej ochrony znajdziemy w tym kosmetyku również TAN ACTIVATOR, wyjątkowy kompleks pochodzenia naturalnego, zawierający ekstrakt z kwiatów słodkiej pomarańczy, pomaga uzyskać stopniowo promienną, jednolitą i długotrwałą opaleniznę. Opracowano go z myślą o skórze jasnej i wrażliwej, która nie opala się łatwo, przy skróconym czasie ekspozycji na słońce.


LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + swatch swatches


O filtrach marki Lancaster miałam już okazję słyszeć od kilku lat, ale do tej pory nie miałam okazji ich używać. Wygodna tubka o pojemności 50 ml/189 zł jest bardzo komfortowa w użyciu i można  ją bez problemu wrzucić do torebki bez obawy, że opakowanie niechcący otworzy się.

LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + to pierwszy kosmetyk, tej marki, który mam okazję używać i przyznam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie opakowaniem, konsystencją oraz działaniem. Jak już pisałam, świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż i pod tym względem nie mam mu nic do zarzucenia. Moja cera jest cały dzień nawilżona i ani na chwilę nie pojawia się nieznośne uczucie suchości. 


LANCASTER Sun Sensitive Luminous Tan Comforting Cream SPF50 + clean formula

 

Znacie filtry UV marki Lancaster?