4/23/2020

Dr Chlebus Receptura R-01Z moimi przebarwieniami walczę już od kilku lat. Z procesem starzenia się skóry również. Zawsze staram się wybierać kosmetyki, które zagwarantują mi efekt końcowy. Aby podjąć decyzje posiłkuję się zawsze opiniami specjalistów i  właśnie pani doktor Ewa Chlebus jest dla mnie taką osobą, na zdaniu której można polegać.


Pani doktor Ewa Chlebus jest wysoko wykwalifikowanym lekarzem dermatologiem, specjalistą II stopnia. W 1992 r. rozpoczęła własną praktykę lekarską - otworzyła gabinet, który od kilku lat funkcjonuje jako Klinika nova derm. Dr Ewa Chlebus specjalizuje się w dermatologii estetycznej. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na leczeniu pacjentów z ciężkimi postaciami chorób skóry twarzy, szczególnie trądziku i trądziku różowatego. Zajmuje się też leczeniem przebarwień skórnych oraz nieinwazyjnymi metodami poprawy jakości skóry. W 1999 r. została współzałożycielką Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Od 2009 r. jest w zarządzie Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Doktor Chlebus zasiada również w Radzie Naukowej Dermatologii i Kosmetologii Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Sami widzicie, że ta kobieta naprawdę zna się na swojej pracy. Bardzo się ucieszyłam, że trafił do mnie pierwszy dermokosmetyk stworzony przez panią Ewę.


Dermokosmetyk Receptura R-01 to innowacyjna terapia retinoidami (pochodnymi witaminy A) w kremie, stymulująca naturalne procesy regeneracji w skórze. Kosmetyk przeznaczony jest dla skóry zmęczonej, pozbawionej blasku, skóry ze zmarszczkami i utratą jędrności.EFEKTY KURACJI:
• wygładzenie i poprawa jędrności skóry
• spłycenie płytkich i głębokich zmarszczek
• znacząca poprawa blasku skóry
• rozjaśnienie przebarwień
• zmniejszenie ilości zaskórników
• działanie przeciwzapalne

Rewelacyjna konsystencja kremu - którą określiłabym hybrydą pomiędzy zsiądniętym olejem, a żelem. Dzięki niej kosmetyk jest niesamowicie wydajny, a unikalna receptura pozostawia na skórze delikatny film wspomagający regenerację i odżywianie cery podczas snu. Krem powinien wystarczyć na około 3 miesiące używania przy prawidłowej aplikacji. Mnie wystarczył na około 3,5 miesiąca.


Co znajdziemy w środku Receptury 01?

Skład INCI: Glycerin, Isododecane (and) Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Cyclomethicone, Squalane, PEG-10 Dimethicone, Alcohol, Tocopheryl Acetate, Retinol. Czysty retinol w stężeniu 0.30%.
Skład Receptury R-01 opracowany został w taki sposób, by przy minimalnej ilości składników i konserwantów utrzymać stabilność i polepszyć przyswajalność retinolu. Przy prawidłowej aplikacji preparat tworzy na skórze cienką barierę ochronną, która ogranicza kontakt retinolu z tlenem z powietrza. W efekcie retinol ma więcej czasu, aby dotrzeć do głębszych warstw skóry, gdzie przekształca się w aktywną formę, kwas retinowy. Bezwodna receptura nie dopuszcza do rozkładu retinolu przed aplikacją, co dodatkowo zwiększa szanse na jego aktywację oraz skuteczność terapii.
Retinol jest wysoce niestabilną cząsteczką, która bardzo szybko ulega degradacji pod wpływem wolnych rodników
i tlenu z powietrza, a ta formuła zwiększa jego stabilność i wyklucza konieczność stosowania konserwantów przeciw grzybom i pleśniom (które możemy znaleźć w wodnych formułach retinolu).


Co znajdziemy w komplecie z Recepturą 01?

Po pierwsze szklany słoiczek z brązowego szkła  - które chroni retinol przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UV. Szklany patyczek aplikator do higienicznego nakładania preparatu. Podróżny woreczek, który dodatkowo ogranicza dostęp światła słonecznego do tego kosmetyku.
Oraz ulotkę, która umożliwi prawidłowe użytkowanie.

A w jaki sposób aplikujemy Recepturę 01?
Krok 1 – szklaną szpatułką aplikujemy niewielką ilość kremu punktowo na czoło i policzki,
Krok 2 – zwilżamy dłonie i palcami rozprowadzamy cienką warstwę po całej twarzy, omijając okolice oczu.
Recepturę R-01 należy stosować 3 razy w tygodniu, na noc.

Po pierwszych aplikacjach tego produktu możemy zauważyć łuszczenie się skóry - jest to naturalna reakcja skóry na zintensyfikowane procesy regeneracyjne. U mnie raczej nie miało to miejsca, ale to widocznie dlatego, że moja skóra jest po pierwsze często oczyszczana, a po drugie jest przyzwyczajona do retinolu.
Podczas kuracji należy stosować na dzień ochronę przeciwsłoneczną (UVA/UVB) i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.  Produkt przechowujemy w ciemnym i suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscach niedostępnych dla dzieci!


MECHANIZM DZIAŁANIA RECEPTURY R-01
W wyniku działania aktywnej formy retinolu – kwasu retinowego w skórze zachodzą następujące korzystne efekty:
zwiększenie syntezy kolagenu typu I, III, VII (tworzących włókna zakotwiczające),
zwiększenie produkcji pro-kolagenu I oraz fibryliny,
zahamowanie aktywności enzymów degradujących kolagen i elastynę,
zwiększenie poliferacji oraz różnicowania się komórek naskórka oraz pogrubienie warstwy ziarnistej,
zwiększenie odkładania się złogów mucyny w naskórku i skórze właściwej.

Słoiczek ma pojemność 15g  i kosztuje 245 zł. Zapewne ciekawią Was efekty i dlaczego wybrałam ten kosmetyk?
Jak wspomniałam na samym początku z przebarwieniami walczę wiele lat. Przetestowałam już wiele kosmetyków, których producenci obiecywali cuda - jedne działały lepiej inne gorzej. Natomiast spektakularnych efektów ciągle brakowało...... do momentu kiedy nie odkryłam retinolu. To było jak objawienie, a przebarwienia zaczęły sukcesywnie blednąć.
Pani doktor Chlebus na podstawie wieloletnich doświadczeń, wykorzystuje retinol w swojej praktyce klinicznej, gdyż stymuluje on naturalne procesy regeneracji w skórze. Stosując Recepturę 01 pierwsze efekty kuracji zauważyłam po około 2 tygodniach. Cera stała się gładsza i bardziej napięta. Kolejne tygodnie pokazywały mi, że pomimo zmęczenia fizycznego moja skóra może być jędrna i pełna wewnętrznego blasku. Po zakończeniu kuracji mogę śmiało stwierdzić, że moje przebarwienia znacznie się rozjaśniły i  tak jakby rozmyły na brzegach przez co są znacznie mniej widoczne pod makijażem. Zmniejszyła się również ilość zaskórników i zanieczyszczeń na strefie T. Jako posiadaczka cery przetłuszczającej się często miałam w tych rejonach stany zapalne. Mogę jeszcze śmiało stwierdzić, chociaż nie wiem jak to nazwać fachowo, linie na policzkach, które zaznaczają się podczas uśmiechu
i moje dwie ukochane zmarszczki na czole uległy znacznemu spłyceniu. Wcześniej miałam problem, bo zawsze  niezbyt estetycznie osadzał mi się w nich podkład, a teraz już tak się nie dzieje. Jak dla mnie to stała się magia :-)  Jest to jeden z dwóch kosmetyków, które w tym roku przyniosły mojej cerze spektakularne efekty.
Po lewej stan cery na okres maj 2018 i obecnie

Czy warto zastosować Recepturę 01? 

Oczywiście, że warto zwłaszcza jeśli mamy problemy z cerą lub też z racji wieku nasza skóra potrzebuje regeneracji. Kondycja mojej cery uległa znacznej poprawie. Mogę się cieszyć młodszym i wypoczętym wyglądem. Ponieważ stosuję cały czas filtr SPF50 mam nadzieję, że ten efekt utrzyma się długo.