4/22/2020

BIOREPAIR® Night - Pasta z cząsteczkami Microrepair naprawiająca powierzchnię szkliwa

Od kilku lat pokazuję Wam fajne pasty do zębów, które nie zawierają fluoru. U mnie świetnie się sprawdzają, a moje zęby mają się jeszcze lepiej niż przedtem. Dzisiaj mam dla Was bardzo ciekawy produkt marki Blanx, którą znam od ponad dekady.

BIOREPAIR® Night - Pasta z cząsteczkami Microrepair naprawiająca powierzchnię szkliwa

BIOREPAIR® Night - Pasta z cząsteczkami Microrepair naprawiająca powierzchnię szkliwa. Jest przeznaczona do stosowania głównie w nocy. Doskonale odbudowuje powierzchnie szkliwa zębów, a obecność jonów cynku (cynk PCA) dodatkowo pomaga przeciwdziałać powstawaniu osadu, kamienia nazębnego i próchnicy. Dodatkowo działanie przeciwpróchnicze wykazuje również zawarty w składzie ksylitol.

BIOREPAIR® Night inci ingredients

Co to są cząsteczki MICROREPAIR?

Cząsteczki MICROREPAIR to niezwykle małe cząsteczki (wielkości 10-100 miliardów razy mniejszej niż metr) substancji zwanej substytutem apatytu weglanowego cynku, która ma strukturę zbliżoną do struktury szkliwa zębowego. Bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR® mają zdolność naprawiania mikroskopijnych, powierzchniowych uszkodzeń powstających na szkliwie i zębinie. BlanX BioRepair zawiera około 15% cząsteczek MICROREPAIR, które zostały nawet przez markę opatentowane.

BIOREPAIR® Night - Pasta z cząsteczkami Microrepair naprawiająca powierzchnię szkliwa

Dlaczego naprawa szkliwa jest taka ważna?

Szkliwo samo w sobie nie może się samo regenerować. Wszelkie uszkodzenia na jego powierzchni są nieodwracalne. Dlatego też potrzebujemy środków, które jak pasta Blanx Biorepair Night naprawia powierzchnię szkliwa, kiedy śpimy!
BioRepair chroni zęby przed atakiem kwasów i bakterii, ponieważ ma działanie przeciwbakteryjne oraz zapobiega przykremu oddechowi. W nocy zęby narażone są na atak kwasów powstałych po posiłku i nawet. Jeśli mamy na szkliwie ubytki w postaci niewidocznych szczelin gromadzi się tam kamień, bakterie i pigmenty, powodujące próchnicę, pogorszenie się stanu zębów i utratę ich blasku. W nocy na zębach pasta BioRepair Night tworzy powłokę ochronną o przedłużonym działaniu, dzięki czemu oddech po przebudzeniu rano jest świeży, a zęby długo pozostają zdrowe. Cząsteczki MICROREPAIR przyczyniają się do przywrócenia optymalnej mineralizacji szkliwa i zębiny, a ponieważ pasta BioRepair nie zawiera fluoru, mogą jej bezpiecznie używać także dzieci w wieku poniżej 6 lat.


Przechodząc do bardziej użytkowych właściwości pasty Biorepair Night, to ma ona świetną konsystencję, która doskonale doczyszcza zęby. Ma ona miętowy klasyczny smak i zapach - to dla zwolenników tradycyjnych past. Zapakowana jest w poręczną, miękką tubę o pojemności 75 ml i kosztuje w granicach 20 zł.
Nie zawiera: dwutlenku tytanu, fluoru, parabenów, SLS, ściernej krzemionki.

Mnie bardzo się spodobała sama idea nocnego wzmacniania szkliwa zębów. Świadomość, że można dodatkowo pielęgnować, jak by nie patrzyć siebie podczas snu sprawia, że chce mi się jeszcze bardziej używać tego produktu. Zawsze bardzo dbałam o zęby, a mając nowoczesne narzędzia do pomocy, wiem, że będę z nich już stale korzystała.