4/21/2020

Demakijaż prawie idealny, BelViso bawełniany płatek kosmetyczny

Lubię makijaż, a co za tym idzie trzeba w prawidłowy sposób oczyszczać skórę podczas wieczornej pielęgnacji. Do tej pory używałam nawilżanych chusteczek, wacików wszelkiej maści oraz różnych preparatów. Nie chciałam i nie dawałam się przekonać do innych sposobów.... do czasu.

BelViso bawełniany płatek kosmetyczny wielorazowego użytku

Pewnego pięknego dnia trafił do mnie w ramach testów bawełniany dysk, trochę większy od mojej dłoni. Po zmoczeniu go i przetarciu twarzy mój światopogląd uległ totalnej metamorfozie. Dla pewności zastosowałam po demakijażu mój ulubiony tonik złuszczający Clinique Clarifying Lotion 2, który choćby nie wiem jak dokładne było mycie i tak jeszcze coś z porów usunie. Okazało się, że buzia jest czysta, a makijaż zmyty. Co to za cudeńko?

Płatek kosmetyczny wielokrotnego użytku marki BelViso do usuwania codziennego makijażu. Płatek jest przyjazny dla skóry twarzy i można go stosować nawet przy bardzo wrażliwej skórze - w 100% wykonany z ekologicznej odmiany bawełny. Szybko i łatwo usuwa makijaż bez użycia dodatkowych środków, wystarczy tylko woda. Zmyje nawet do 200 makijaży. Nie trzeba nim pocierać ani szorować twarzy. Do makijażu oka wystarczy przyłożyć na parę sekund, odczekać i zmyć. Delikatnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Oprócz tego dzięki niemu produkujemy mniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczamy środowiska – tzw. Zero Waste.

BelViso bawełniany płatek kosmetyczny wielorazowego użytku do usuwania makijażu

Aby uruchomić jego właściwości oczyszczające potrzebujemy jedynie wody - zimnej lub ciepłej. Woda rozluźnia drobne włókna w płatku BelViso, które są drobniejsze niż ludzkie włosy, następnie sięgają one głęboko w pory, aby usunąć makijaż, zapewniając skórze zdrowy wygląd.
Przed pierwszym użyciem należy uprać płatek BelViso w pralce w łagodnym płynie do prania. Po użyciu wystarczy przeprać go w wodzie z mydłem. Co jakiś czas należy go również prać w pralce uprzednio usuwając z niego resztki makijażu. Można go prać nawet w 60 stopniach, co pozwoli usunąć bakterie.

makijaż pielęgnacja demakijaż zero waste

Producent twierdzi, że tym płatkiem można zmywać również maseczki, ja jednak wolę specjalnie przystosowaną do tego gąbeczkę. Również makijaż oczu usuwam tradycyjnymi metodami za pomocą wacika i płynu micelarnego. Tak po prostu wolę. Płatek bawełniany ma zbyt duży gabaryt aby dotrzeć między rzęsy. Chociaż jest elastyczny  - wolę zmywać nim tylko makijaż z twarzy. Ot kwestia chyba mojego przyzwyczajenia.

Jestem bardzo ciekawa czy miałyście możliwość używać takich płatków? Jeśli nie zajrzyjcie na stronę Belviso na instagramie, tam znajdziecie odnośnik do ich sklepu na allegro.
A ja powiem Wam w tajemnicy, że zrobiłam sobie zapas, bo cena jest baaaaaardzo fajna!