6/22/2015

Clinique Clarifying Lotion 2 – Pielęgnacja 3 kroków


Podstawowy system pielęgnacji marki Clinique obejmuje 3 kroki dla stworzenia czystej i zdrowszej wersji swojej skóry.
Tylko 3 produkty dobrane do typu skóry, stosowane dwa razy dziennie sprawią, że nasza skóra już pierwszego dnia będzie bardziej świeża i gładsza. Po dwóch tygodniach poprawa stanu naszej cery będzie już bardziej widoczna.
System 3 kroków to:
  • OCZYSZCZANIE – preparaty służące do tego nie przesuszają skóry i sprawiają, że jest ona świeża, czysta i sprężysta.
  • ZŁUSZCZANIE – płyny złuszczające usuwają zanieczyszczenia, nadmiar sebum i łuszczące się martwe komórki naskórka, aby odkryć świeżą skórę.
  • NAWILŻANIE – ostatni etap, który niczym napój orzeźwia i nadaje skórze optymalną dawkę nawilżenia.
Dzisiejszym bohaterem jest mój ulubiony płyn złuszczający, który dba o moją skórę już od kilku lat.


płyn oczyszczający, płyn złuszczającySeria płynów złuszczających stanowiąca krok 2 pielęgnacji codziennej to płyny oczyszczające stworzone w 4 formułach tak, aby były dostosowane dla każdego typu cery.

Typy skóry według klasyfikacji marki Clinique:
1 – Bardzo sucha lub sucha
2 – Mieszana w stronę suchej
3 – Mieszana w stronę tłustej
4 – Tłusta lub bardzo tłusta
Właściwości złuszczające tego produktu zostały wzbogacone o delikatne składniki nawilżające jak wyciąg z oczaru wirginijskiego, aby zapewnić skórze większy komfort. Przy każdorazowej aplikacji znikają ślady zanieczyszczeń nadające skórze ziemisty odcień. Nasza cera jest gładsza i bardziej promienna dzięki dobremu oczyszczeniu.
Złuszczenie jest to jeden z podstawowych czynników pielęgnacyjnych mający na celu odświeżenie skóry. Płyn Clarifying Lotion jest preparatem, który przynosi spektakularne efekty. Stworzony przez dermatologów, delikatnie usuwa łuszczący się naskórek i wygładza. Odblokowuje zatkane pory. Optymalizuje wymianę komórek, idealnie przygotowując skórę na następny krok jakim jest nawilżanie. Dzień po dniu nasza skóra szybciej się regeneruje.
Płyn ma delikatny jasno fioletowy kolor i dosyć mocny alkoholowy aromat.
Zalecane jest stosowanie dwa razy dziennie - nakładanie na twarz wacikiem z pominięciem okolic oczu.
Występuje w pojemnościach 200ml (79zł), 400ml (125zł)
Pomimo iż płyn jest przeznaczony dla 2 typu cery czyli mieszanej w stronę suchej, bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji mojej przetłuszczającej się cery. Wypróbowałam płyny 3 i 4, ale za bardzo przesuszały moją cerę.  Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie zestawu startowego mini produktów dostępnego czy w Perfumerii Sephora czy też w Perfumerii Douglas. Za 39 zł możemy przetestować wszystkie 3 produkty z linii pielęgnacyjnej 3 kroków i zobaczyć czy odpowiadają potrzebom naszej cery.
Eksfolianty na bazie kwasów BHA czyli w przypadku płynu Clinique bazują głównie na zawartości kwasu salicylowego w składzie. W przypadku mojej cery, pomimo solidnego demakijażu, przetarcie jej płynem złuszczającym zawsze powoduje u mnie zdziwienie co jeszcze pozostało w porach skóry. Moja cera ma się bardzo dobrze. Nie odnotowałam żadnego podrażnienia, pomimo alkoholu wysoko w składzie ani nadmiernego przesuszenia. Zmniejszyła się również ilość niespodzianek wyskakujących na twarzy.
Zwracając uwagę na cenę produktu należy również wziąć pod uwagę jego niesamowitą wydajność.
Opakowanie 200 ml starcza mi na rok czasu, przy używaniu raz dziennie. Tak więc nie jest to cena zbyt wygórowana. Otwarty kosmetyk należy zużyć w przeciągu 24 miesięcy.
Ogólnie mówiąc po ostatnich konsultacjach na nowo zakochałam się w marce Clinique.
Kosmetyki marki Clinique są przetestowane pod kątem alergologicznym, w 100% bezzapachowe. Tworzone z najwyższej jakości składników, przechodzą szereg bardzo dokładnych testów, dzięki czemu są doskonale tolerowane przez skórę, nie powodują podrażnień i pozwalają osiągnąć spektakularne rezultaty.Jeśli nie wiecie jaki macie typ cery, aby dobrać odpowiednią pielęgnację polecam abyście zapytali w swojej Sephorze o akcję Skin Expert podczas, której konsultanci marki Clinique za pomocą wywiadu określają typ posiadanej cery i uwzględniając jej potrzeby dobierają odpowiednią pielęgnację.
Macie jakichś ulubieńców wśród kosmetyków marki Clinique?