9/18/2018

LIQ CG Serum Night Glycolic PEEL

Moja cera lubi peelingi i lubi być oczyszczana.... tak mi się do tej pory zdawało. Stosowałam już różne produkty z kwasami, jedne sprawdziły się lepiej inne pozostawiały wiele do życzenia. Zarówno pora jesienna jak i wczesna wiosna (wtedy przeprowadzałam kurację) sprzyjają takim kuracjom oczyszczającym skórę.


Ponieważ miałam już okazję używać serum z witaminą C LIQ CC, z ochotą podeszłam do serum peelingującego z kwasem glikolowym.
Serum nocne LIQ CG
stawia sobie za cel wielopoziomową odnowę skóry dzięki odpowiednio dobranym stężeniom kwasów. Podwyższona skuteczność głębokiego złuszczania kwasem glikolowym przy zachowaniu optymalnego nawilżenia kwasem hialuronowym zapewnia skórze komfort oraz redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień, a dodatek składników odżywczych oraz drenujących potęguje nocną odnowę. Skóra ponownie zregenerowana, nawilżona i wygładzona.
7% kwas glikolowy i jego moc:
• przyspieszenie odnowy komórkowej
• pobudzenie syntezy kolagenu
• program głębokiego złuszczania
• program redukujący przebarwienia
• program redukujący blizny i niedoskonałości


Składniki aktywne:

Kwas glikolowy (7%)
– Zmniejsza widoczność zmian barwnikowych poprzez złuszczenie martwej warstwy rogowej naskórka oraz regulację odnowy komórkowej skóry.
Witamina E
– podwyższone stężenie neutralizuje wolne rodniki, chroni przed zniszczeniem lipidy naskórka, włókna kolagenowe i elastynowe oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Spowalnia procesy starzenia się skóry i przyspiesza proces regeneracji po złuszczaniu kwasem glikolowym.
Kwas hialuronowy
– 2 formy kwasu hialuronowego chronią skórę przed odwodnieniem, zapewniają jej elastyczność i długotrwałe nawilżenie. (opis ze strony producenta)


Serum LIQ CG polecane jest jako pielęgnacja nocna zarówno dla skóry młodej jak i dojrzałej, tej która wymaga odnowy.
Można je używać na dwa sposoby, używając po pół pipety:
1/ stosować wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i szyi przez cały rok
2/ kuracja oczyszczająca – stosować 28 dni.

Podczas stosowania kuracji należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV.
Unikać kontaktu z oczami. Stosować na skórę nieuszkodzoną.


Zawartość 7% kwasu glikolowego, kwasu hialuronowego i tokoferolemu zdecydowanie przyspiesza odnowę komórkową, pobudza syntezę kolagenu, głęboko złuszcza, redukuje przebarwienia, blizny i niedoskonałości. Skóra staje się jaśniejsza i odświeżona. Niestety LIQ CG przebarwień (w moim przypadku) nie zredukował, a niedoskonałości (te starsze już zaleczone) zostały tak przesuszone, że skóra bardzo długo się na nich łuszczyła. Ale po całej kuracji skóra była zdecydowanie lepiej nawilżona i wygładzona.
Lekkie zaczerwienienie, zaraz po aplikacji znikało w przeciągu kilkunastu minut. Przyznam, że liczyłam na odrobinę więcej względem przebarwień. Ale tu chyba muszę podziałać
retinolem. Teraz w nim pokładam największe nadzieje.
Generalnie bardzo cieszę się z używania 
LIQ CG Serum Night Glycolic PEEL  ponieważ swoją ciekawość zaspokoiłam i wiem, że muszę szukać dalej kosmetyków, które jeszcze lepiej będą służyć mojej skórze.


LIQ CG został przebadany dermatologicznie. Nie posiada ani substancji zapachowych ani barwników. Stosować go mogą osoby dorosłe. Serum należy zużyć w przeciągu 3 miesięcy od otwarcia. Kosmetyk nie był testowany na zwierzętach.
LIQ CG ma pojemność 30 ml i kosztuje koło 60 zł. W zależności od miejsca zakupu i aktualnej promocji.


Gama dermokosmetyków LIQ charakteryzuje się powrotem do receptur, których niskie pH pozwala zwiększyć przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry i jednocześnie wpływa korzystnie na jej fizjologiczną barierę ochronną. I dzięki swojej skuteczności i wspaniałym kosmetykom marka Liqpharm odniosła taki sukces.Kto z Was używał serum Liqpharm?