7/06/2018

Efekt filtrów instagramowych na twarzy czyli Beauty Blur Skin Tone Optimizer VITA LIBERATA

Raz na jakiś czas trafiam na kosmetyk, który swoim działaniem tak zachwyca, że czasami aż trudno w to uwierzyć. Tak było i tym razem. Jestem absolutnie zakochana <3

Latte Light

Organiczny Beauty Blur Skin Tone Optimizer marki Vita Liberata jest zarówno lekkim podkładem nawilżającym jak i kosmetykiem wykończeniowym! Technologia Advoganic uaktywnia certyfikowane ekstrakty organiczne, zapewniając doskonałe nawilżenie skóry.
Produkt poprawia koloryt skóry i nadaje jej naturalny blask. Minimalizuje widoczność przebarwień oraz niedoskonałości na skórze, nadając jej efekt wygładzenia. Beauty Blur idealnie odbija światło, dzięki czemu można uzyskać idealne satynowe wykończenie! 
 

Beauty Blur Skin Tone Optimizer występuje w trzech odcieniach:
Light – dla bardzo jasnych cer,
Latte Light – dla cer o jasnym-średnim odcieniu,
Latte – dla cer o średnim i ciemniejszym odcieniu.


Beauty Blur Skin Tone Optimizer (30ml/175 zł) bogaty w certyfikowane organiczne ekstrakty roślinne zapewnia optymalną dawkę pielęgnacji dla skóry. Delikatna konsystencja idealnie rozprowadza się na skórze, zapewniając delikatne wyrównanie kolorytu. O przykryciu większych niedoskonałości raczej nie ma mowy, ale nie do tego ten kosmetyk został w końcu stworzony.


Kosmetyk daje piękny efekt glow zdrowej cery, a ja odnoszę wrażenie, że to odbicie światła dosłownie rozmywa (blur-uje) moje przebarwienia. Ponieważ jak już wspomniałam Beauty Blur nie daje krycia, stosuję go jako bazę pod podkład i w tej formie działa równie znakomicie. Według producenta nadaje się właśnie jako baza HD i świetnie sprawdza się również podczas sesji zdjęciowych.
Mnie efekt rozmycia bardzo się podoba. Jak zapewne stałe czytelniczki wiedzą, od lat walczę z przebarwieniami na twarzy. Latem jest to trudne ze względu na panujące temperatury, trochę niekomfortowo używa się podkładów o mocnej sile krycia.

Latte Light
Beauty Blur po nałożeniu na skórę i przykryty podkładem

Beauty Blur Skin Tone Optimizer daje mi ten komfort, że znienawidzone plamy dosłownie rozmywają się na skórze jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jestem absolutnie zachwycona działaniem i wytrzymałością produktu. Zapomniałam z tego wszystkiego napisać, że na takiej bazie, lekko utrwalonej pudrem makijaż utrzymuje się przez około 4-6 godzin w zadowalającym stanie. Nawet przy mojej przetłuszczającej się cerze. Po tym czasie wskazane są małe poprawki.
Wygodny dozownik w formie pompki dozuje zawsze potrzebną ilość produktu. Można nawet nie dociskać do końca, aby wydobyć minimalną jego ilość.

Sposób użycia:
1. Należy aplikować po uprzednim nawilżeniu skóry.
2. Można użyć palców, pędzla do podkładu lub blendera.
3. Należy nałożyć niewielką ilość na twarz, a następnie rozetrzeć, nie zapominając o szyi i dekolcie.

Skład INCI:

Beauty Blur Skin Tone Optimizer jest kosmetykiem wolnym od parabenów, alkoholu, składników zapachowych, zbędnych chemikaliów, silikonów, siarczanów.

Vita Liberata to marka luksusowych produktów samoopalających i produktów do pielęgnacji twarzy, wyróżnia się stosowaniem naturalnych, organicznych substancji. Marka w 2007 r. wprowadziła na rynek pierwszy bezzapachowy produkt samoopalający wykorzystujący technologię Odour Remove. W 2011 r. Vita Liberata została pierwszą, zupełnie nietoksyczna marką w dziedzinie produktów samoopalających. Naturalne, organiczne i eko-certyfikowane składniki, innowacje i specjalna technologia nawilżania Moisture Lock zawarte w kosmetykach odżywiają skórę i zapewniają jej efekt naprawdę naturalnej opalenizny trwający cztery razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych samoopalaczy. Kosmetyki Vita Liberata dostępne są w perfumeriach Sephora.

Produkty Vita Liberata - zawsze organiczne,
zawsze wegańskie, zawsze naturalne. 

P.S. Mój aparat bardzo "wyciąga" przebarwiania. Na żywo makijaż wygląda zdecydowanie lepiej, naturalniej, a plamy są mniej widoczne.