12/26/2016

Naomi Campbell Pret-a-Porter EDT

Naomi Campbell jest ikona mody przełomu lat 90-tych. Zawsze seksowna, pewna siebie, wyrazista – kobieta z niezłym charakterkiem. Tego samego oczekuję zawsze po jej zapachach.


Pret-a-Porter, który miałam okazję testować dzięki akcji na stronie ofeminin.pl, sprawił mi jedną z największych niespodzianek tego roku.
Ale zaczynając od początku....
Nuty głowy: jagoda, bergamotka i gruszka,
nuty serca: róża, fiołek i dzika piwonia,
nuty bazy: paczula, panna cotta, wanilia i brzoskwinia. 


Pret-a-Porter to zniewalający zapach zakwalifikowany do rodziny kwiatowo-owocowej.
Ja jednak zmieniłabym tą kategorię na zapach szyprowo-owocowy. 
Połączenie paczuli z brzoskwiniami stwarza niepokojąco – intrygujący duet. To „coś” co ciągnie się za nami i wzbudza zainteresowanie tłumu. To „coś” co nie pozwala nam oderwać nadgarstka od nosa. To „coś” co wywołuje lawinę komplementów i zapytań: czym tak intrygująco pachniesz? 
Kwiaty w tym połączeniu są tłem, który stanowi o wyrazistości zapachu. Zmysłowy bukiet róż połączonych z jedwabistą i łagodną piwonią. Wanilia wraz z pannacottą dosładzają całość kompozycji. Ale tutaj mamy kolejne zaskakujące połączenie. Pomimo nadmiaru słodyczy Pret-a-Porter nie jest ani mdły, ani przesłodzony. Obfitość łakoci nie dominuje tylko ociepla całość. Trudno to wyrazić słowami. Trzeba powąchać....


Zapach niebanalny. Zdecydowanie dla dojrzałej i pewnej siebie, eleganckiej kobiety.
Minimalistyczny flakon z sylwetką samej Naomi zachwyca swoją elegancją i prostotą.
Trwałość jest kolejnym elementem, który zaskakuje. Jak na wodę toaletową (EDT) jest po prostu rewelacyjna. Cały dzień Pret-a-Porter otula nas swoim ciepłem. Nawet po 8 godzinach nadal czuć na skórze dominujące akordy paczuli, brzoskwini i kwiatów.
Pret-a-Porter możecie kupić w każdej dobrze zaopatrzonej drogerii. Występuje w kilku pojemnościach: 15 ml / 70 zł, 30 ml / 104 zł, 50 ml / 142 zł.

Niebanalny i bardzo kobiecy zapach.
Zdecydowanie wart przetestowania.