6/02/2016

Yonelle Biofusion Repair 3C Eye Cream – krem naprawczy pod oczy

Po fantastycznym kremie pielęgnacyjnym Regenerating 3C oraz po Serum z witaminą C 5% przyszła kolej na kolejny kosmetyk, który musi się wykazać w kwestii pielęgnacji równie dobrze, jak nie lepiej niż poprzednicy.

krem naprawczy pod oczy

Yonelle Biofusion Krem Naprawczy 3C pod oczy dedykowany jest dla skóry suchej, wrażliwej, no i oczywiście dojrzałej. 
Dzięki technologii Biofuzji wtapia się w skórę i biologicznie ją regeneruje. Naprawia jej strukturę i szczelność, hamując przy tym procesy starzenia. NANODYSKI™ wypełnione stymulatorami syntezy elastyny i kolagenu oraz peptydami mają działanie odmładzające i silnie nawilżające. Potrójna witamina C wzmacnia i rozjaśnia skórę, chroni ją przed wolnymi rodnikami i przywraca jej jędrność. W efekcie końcowym skóra jest napięta, wygładzona, ukojona, a zmarszczki delikatnie rozprasowane.
Składniki aktywne: NANODYSKI™, 3 formy witaminy C, lamelle cholinowe, fosfatydylocholina, alkohole C12 C16, aktywne petydy, olej tsubaki, kwas hialuronowy.
Pełen skład inci:

Krem ma konsystencję gęstszego lotionu. Pompka idealnie dozuje potrzebną ilość kosmetyku. Ani za dużo, ani zbyt mało.


Producent zaleca, aby nałożyć 2-3 porcje kremu na skórę pod oczami i przy zewnętrznym kąciku oka. Po rozprowadzeniu produktu należy wykonać krótki automasaż. 


Po wchłonięciu się kremu przystępujemy do dalszych czynności na przykład wykonania makijażu.
Ja w tym miejscu trochę pomarudzę, ponieważ ten sposób aplikacji nie sprawdza się w moim przypadku. Nakładam DWIE!!! cienkie warstwy kremu. Uważam również, że konsystencja jest zbyt mało odżywcza jak na krem dla dojrzałej cery. Młodszym osobom nie będzie to sprawiało problemu, dla starszych może się on okazać zbyt lekki. 
Wracając do aplikacji - jak jedna warstwa wchłonie się wtedy dopiero nakładam kolejną. Taka metoda aplikacji sprawdza się wyśmienicie. Krem pozostawia na skórze delikatny film, który zabezpiecza ją przed przesuszeniem. Stanowi dodatkowo doskonałą bazę pod podkład czy korektor. Nic się na nim nie roluje, nie wyciera w ciągu dnia, nie waży, a skóra nie odczuwa dyskomfortu noszenia makijażu nawet po wielu godzinach.
Krem stosuję zarówno na dziań jak i na noc. Na powieki dolne i w mniejszej ilości na powieki górne. Ten sposób i metody aplikacji sprawdza się u mnie wyśmienicie.


Coraz bardziej zaczynam również doceniać witaminę C w kosmetykach pielęgnacyjnych, którą dziwnym trafem do tej pory omijałam szerokim łukiem i nie doceniałam jej właściwości pielęgnacyjnych. Moja wina! 
Ale staram się to zaniedbanie stopniowo nadrabiać ponieważ widzę, że to działa i to skutecznie. Skóra jest wygładzona, a zmarszczki delikatnie rozprasowane …. i o to chodzi.
Krem Naprawczy 3C pod oczy ma pojemność 15 ml i kosztuje 179 zł.
Kosmetyki marki Yonelle znajdziecie w sklepie internetowym marki oraz w Perfumeriach Douglas.

Znacie markę Yonelle?
Które kosmetyki polecacie?