4/01/2016

Sephora Beauty Lab Kielce


Przeglądając czasami blogi czuję się zazdrosna (i wcale nie wstydzę się tego stwierdzenia), że dziewczyny mogą uczestniczyć w fajnych imprezach czy spotkaniach z markami.Kiedy pojawiła się taka możliwość i dowiedziałam się, że w Kielcach w perfumerii Sephora będzie organizowane spotkanie zapisałam się na pierwsze wolne terminy.
Cała impreza polega na tym, że składa się z dwóch paneli tematycznych i można się umówić na konsultacje odnośnie pielęgnacji z markami Shiseido i Estee Lauder oraz na makijaż marek Dior i Sephora.
Konsultacje były prowadzone przez Panie (konsultantki marek), które przyjechały do Kielc, aż z Warszawy.
Moje pierwsze spotkanie było z marką Shiseido ponieważ w przeszłości używałam kilku fantastycznych kosmetyków tej marki tak więc zależało mi na dobraniu odpowiedniej dla mojej skóry i jej potrzeb pielęgnacji.
Po demakijażu Pani przystąpiła do badania stanu skóry.

Okazało się, że nawet jest ona w niezłej kondycji (odwdzięcza się za dbanie i pielęgnowanie), jedynie w miejscach, w których mam przebarwienia została odwodniona, pojawiły się naczynka i generalnie jest bardzo uwrażliwiona. Muszę zatem zastanowić się nad dobrą pielęgnacją odbudowującą i regenerującą. I chwilowo pożegnać się kuracją depigmentującą.
W międzyczasie kiedy kolejne kroki pielęgnacji lądowały na mojej cerze rozmawiałyśmy o historii marki, jej produktach, pielęgnacji cer stosowanych przez azjatki. Czy wiecie, że marka Shiseido dba o urodę kobiet już ponad 140 lat? Ja wiedziałam bo taka informacja przewinęła się w biografii Heleny Rubinstein, którą kiedyś miałam okazje przeczytać.
Fantastyczną niespodzianką okazała się również lekcja automasażu twarzy, pomagającego lepiej pracować dobranym kosmetykom pielęgnacyjnym.
Konsultantka Shisedo cierpliwie odpowiadała na moje wszystkie pytania i udzielała wskazówek odnośnie osiągnięcia jeszcze lepszych efektów pielęgnacyjnych.


 

Kolejnym krokiem był makijaż marki Dior. Jak usiadłam na fotelu poprosiłam Panią czy mogłabym przetestować na swojej twarzy wszystkie nowości, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w sprzedaży. I tak moja twarz kolejno zapoznawała się z nowym podkładem Forever, pudrem do konturowania twarzy Diorblush Sculpt czy też nową linią błyszczyków powiększających usta Dior Addict. W międzyczasie rozmawiałyśmy o genezie perfum Miss Dior, jak ewoluowała ona od 1947 roku, aż po dzień dzisiejszy.
I muszę przyznać, że czuję się lekko przekonana do testowania nowszych wersji zapachów. Piszę lekko ponieważ wiecie jak bardzo uwielbiam moją Miss Dior Cherie, którą już kiedyś opisywałam na blogu.A podczas następnych odwiedzin w Warszawie muszę zdecydowanie przyjrzeć się niszowym odpowiednikom popularnych zapachów tej marki.
Oczywiście jeśli chodzi zarówno o pielęgnację jak i o makijaż dostałam listy wszystkich użytych i zalecanych dla mojej cery produktów tak zwaną „receptę na piękno” oraz zestawy próbek do przetestowania w domu  kosmetyków marek, z którymi były przeprowadzane konsultacje.


  


Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak fajne są takie spotkania. Gdzie w spokojnej atmosferze można sobie obejrzeć, „pomacać” wszystkie interesujące nas kosmetyki. Kiedy fachowiec dobiera kolory czy krem, który będzie najbardziej pasował i od razu można taki produkt przetestować na sobie.


Jest to taka niesamowita chwila relaksu potrzebna dla każdej z nas. Kiedy czujemy się dopieszczone spersonalizowaną i kompleksową konsultacją. Polecam każdemu takie doświadczenie.Zapytajcie w swojej Sephorze może taka impreza również będzie organizowana w Waszym mieście.
Ja mogę jedynie dodać na koniec.... droga Sephoro dziękuję za dzisiejszy dzień i poproszę o więcej takich atrakcji.