4/01/2016

Sephora Beauty Lab Kielce

Przeglądając czasami blogi czuję się zazdrosna (i wcale nie wstydzę się tego stwierdzenia), że dziewczyny mogą uczestniczyć w fajnych imprezach czy spotkaniach z markami.
Kiedy pojawiła się taka możliwość i dowiedziałam się, że w Kielcach w perfumerii Sephora będzie organizowane spotkanie zapisałam się na pierwsze wolne terminy.

Cała impreza polega na tym, że składa się z dwóch paneli tematycznych i można się umówić na konsultacje odnośnie pielęgnacji z markami Shiseido i Estee Lauder oraz na makijaż marek Dior i Sephora.
Konsultacje były prowadzone przez Panie (konsultantki marek), które przyjechały do Kielc, aż z Warszawy.
Moje pierwsze spotkanie było z marką Shiseido ponieważ w przeszłości używałam kilku fantastycznych kosmetyków tej marki tak więc zależało mi na dobraniu odpowiedniej dla mojej skóry i jej potrzeb pielęgnacji.
Po demakijażu Pani przystąpiła do badania stanu skóry.
Okazało się, że nawet jest ona w niezłej kondycji (odwdzięcza się za dbanie i pielęgnowanie), jedynie w miejscach, w których mam przebarwienia została odwodniona, pojawiły się naczynka i generalnie jest bardzo uwrażliwiona. Muszę zatem zastanowić się nad dobrą pielęgnacją odbudowującą i regenerującą. I chwilowo pożegnać się kuracją depigmentującą.
W międzyczasie kiedy kolejne kroki pielęgnacji lądowały na mojej cerze rozmawiałyśmy o historii marki, jej produktach, pielęgnacji cer stosowanych przez azjatki. Czy wiecie, że marka Shiseido dba o urodę kobiet już ponad 140 lat? Ja wiedziałam bo taka informacja przewinęła się w biografii Heleny Rubinstein, którą kiedyś miałam okazje przeczytać.
Fantastyczną niespodzianką okazała się również lekcja automasażu twarzy, pomagającego lepiej pracować dobranym kosmetykom pielęgnacyjnym.
Konsultantka Shisedo cierpliwie odpowiadała na moje wszystkie pytania i udzielała wskazówek odnośnie osiągnięcia jeszcze lepszych efektów pielęgnacyjnych.


 

Kolejnym krokiem był makijaż marki Dior. Jak usiadłam na fotelu poprosiłam Panią czy mogłabym przetestować na swojej twarzy wszystkie nowości, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w sprzedaży. I tak moja twarz kolejno zapoznawała się z nowym podkładem Forever, pudrem do konturowania twarzy Diorblush Sculpt czy też nową linią błyszczyków powiększających usta Dior Addict. W międzyczasie rozmawiałyśmy o genezie perfum Miss Dior, jak ewoluowała ona od 1947 roku, aż po dzień dzisiejszy.
I muszę przyznać, że czuję się lekko przekonana do testowania nowszych wersji zapachów. Piszę lekko ponieważ wiecie jak bardzo uwielbiam moją Miss Dior Cherie, którą już kiedyś opisywałam na blogu.
A podczas następnych odwiedzin w Warszawie muszę zdecydowanie przyjrzeć się niszowym odpowiednikom popularnych zapachów tej marki.
Oczywiście jeśli chodzi zarówno o pielęgnację jak i o makijaż dostałam listy wszystkich użytych i zalecanych dla mojej cery produktów tak zwaną „receptę na piękno” oraz zestawy próbek do przetestowania w domu  kosmetyków marek, z którymi były przeprowadzane konsultacje.


  


Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak fajne są takie spotkania. Gdzie w spokojnej atmosferze można sobie obejrzeć, „pomacać” wszystkie interesujące nas kosmetyki. Kiedy fachowiec dobiera kolory czy krem, który będzie najbardziej pasował i od razu można taki produkt przetestować na sobie.


Jest to taka niesamowita chwila relaksu potrzebna dla każdej z nas. Kiedy czujemy się dopieszczone spersonalizowaną i kompleksową konsultacją. Polecam każdemu takie doświadczenie.
Zapytajcie w swojej Sephorze może taka impreza również będzie organizowana w Waszym mieście.
Ja mogę jedynie dodać na koniec.... droga Sephoro dziękuję za dzisiejszy dzień i poproszę o więcej takich atrakcji.