6/12/2015

Sephora Colorful 5 - Paleta 5 cieni do powiek Nr 05 The Essential Mattes

Sephora to nie tylko luksusowe kosmetyki. Chciałam dzisiaj pokazać Wam paletkę cieni, którą dostałam w prezencie od Agaty (BI). Nie wiem jak ona to zrobiła, ale idealnie trafiła w mój gust i kolorystykę, którą potrzebowałam.paleta cieni do makijażu oczu


Jest to paletka z cieniami marki Sephora w kolorze 05 The Essential Mattes.

Nowa paletka zawsze posiada foliową banderolę, także mamy gwarancję, że jesteśmy pierwszymi użytkownikami produktu. W środku znajduje się małe, podręczne lustereczko w rozmiarze idealnym do wykonania makijażu oczu i dwustronny pędzelek (aplikator do nałożenia cienia i skośna końcówka do linera).

Zestaw odcieni dobrany jest wokół jednego koloru lub jednego efektu makijażu. Zawiera zawsze 4 cienie, które można zestopniować i dobrany cień eyelinera.


Kolorystyka cieni:

  • rozbielony beż
  • koral
  • jasny odcień chłodnego brązu
  • szarość wpadająca w granatowe tony
  • satynowa czerń

Konsystencja cieni jest dosyć twarda także trudno zrobić sobie krzywdę nawet ciemnymi kolorami.

Zarówno brąz jak i szarość są rewelacyjne do konturowania kształtu oka. Koral jest w idealnym odcieniu ani zbyt różowy ani zbyt pomarańczowy. Pięknie podbija brązowe i fioletowe cienie. Ostatni w rzędzie – czarny kolor ma już odrobinę miększą konsystencję - również bardzo dobrze się nim pracuje i rysuje ładną kreskę nad rzęsami.
Formuła Colorful zapewnia wysoki poziom krycia i długotrwałość intensywnych kolorów.Do wyboru w Sephorze mamy 8 różnych zestawień zarówno kolorystycznych jak i wykończeń, bowiem w innych paletach znajdziemy również cienie bardziej błyszczące lub perłowe.


Paleta kosztuje 75 zł. Jej pojemność to 5 gram.Ja jestem absolutnie zadowolona z tego zestawu. Na koral idealny i brąz do konturowania polowałam od dosyć dawna, ale żaden z oglądanych kolorów cieni nie spełniał moich oczekiwań.

Tyle razy sama przechodziłam obok tych palet, ale nigdy nie zwróciłam na nie większej uwagi. Obecnie zastanawiam się jeszcze nad dwiema kolejnymi Pale to rich taupe i Sunrise to sunset bronze.

Jakość cieni jest bardzo dobra. Nie blakną w ciągu dnia, ładnie trzymają się na powiekach. Dają elegancki, subtelny makijaż.

Tutaj jest kilka zdjęć oddających efekt gotowych makijaży z zastosowaniem palety The Essential Mattes.

Moja ocena 4/5 - bo jednak dla mnie cienie są odrobinę zbyt twarde.

Obejrzyjcie te palety jak będziecie w Sephorze, może któraś skradnie Wasze serce.