3/04/2024

UNE NUIT NOMADE Sun Bleached EDP

Zawsze na cieplejszy sezon zmieniam moje perfumy na te zdecydowanie łagodniejsze i mnie rażące otoczenie. Do moich ukochanych The Musc i Dioramour dołączy teraz Sun Bleached. Same perfumy mam już na liście do testowania od kilku miesięcy, ale dopiero niedawno udało mi się je poznać na żywo, na skórze i zakochałam się.

UNE NUIT NOMADE Sun Bleached EDP
unenuitnomade.com


Sun Bleached marki Une Nuit Nomade to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Sun Bleached został wydany w 2021 roku, a skoro jej  twórcą jest Jérôme di Marino, to wiadomo, że będzie ciekawie. 

Nuty głowy: Ambrette (piżmian właściwy), Bergamotka i Kardamon

Nuty serca: Czysty Len i Białe kwiaty (absolut)

Nuty bazy: Białe piżmo, Wanilia, Mirra i Drzewo sandałowe.


Twórcy marki zapraszają do olfaktorycznej włóczęgi, wychodząc z założenia, że podróże śladem zapachów są jak poznawanie nowych światów, a zmiana perfum jest jak zmiana krajobrazu - budzi nas ciekawość i chęć przybrania nowej postaci. Romantycznej albo awanturniczej, uporządkowanej albo chaotycznej. Jakiej tylko chcemy ponieważ, na tej mapie nie ma żadnych granic.

Inspiracją dla Sun Bleached był Muskat, stolica Sułtanatu Omanu, nazywana też Białym Miastem. Słońce oświetla nieskazitelnie białe ściany domów. Światło jest tak jasne, że trzeba zmrużyć oczy. Omańczycy przechadzają się ulicami, elegancko ubrani w swoje diszdasze długie, białe tuniki ozdobione pomponami delikatnie zanurzanymi w perfumach.

UNE NUIT NOMADE Sun Bleached EDP
unenuitnomade.com


Sun Bleached to przepiękny zapach świeżości, porównywalny z zapachem czystej, dopiero co upranej pościeli i białych kwiatów. Ta czystość przełamana jest jednak cytrusową nutką, która daje mega dawkę radości i optymizmu.

Natomiast białe piżmo w połączeniu z drzewem sandałowym dopełniają to cudo tworząc niesamowitą bazę, która dosłownie w domyśle ma leciutką słodycz.


Sun Bleached to cudowana oda do radości i świeżości. Pięknie układa się na skórze, delikatnie czarując przy poruszeniu się. Mnie osobiście kojarzy się właśnie z ciepłymi promieniami słoń i nieskazitelną bielą. Zapach należy do bardzo komp\fortowych i kojących. Chociaż nie przepadam za lekkimi kompozycjami to Sun Bleached zrobił na mnie ogromne wrażenie i wiem, że będzie mnie cieszył we wszystkie ciepłe dni. Jest w nim wszystko to czego osobiście poszukuję w perfumach. Mam i białe kwiaty , które uwielbiam, mam piżmo dobrej jakości i drzewno słodkawą bazę, która jest niesamowicie urocza.

Poza tym uwielbia jak w domu roznosi się zapach świeżego prania, które suszy się w ciepłych promieniach słońca. A jeśli tak pachnie Oman, to ja chcę tam pojechać na urlop. Do miejsca gdzie promienie słońca budzą miasto i towarzyszą mu cały dzień. 


Marka Une Nuit Nomade to olfaktoryczna przygoda generująca chęć podróżowania i odkrywania nowych kontynentów w poszukiwaniu fascynujących i zapierających dech w piersiach miejsc.

Une Nuit Nomade to zaproszenie do nieruchomej podróży, w której każdy centymetr skóry staje się nową granicą, mającą na celu ujawnienie nowego zapachu i nowych emocji.

Nasze poszukiwanie pachnącego świata jest nieograniczone. A ja osobiście zakochałam się w jeszcze jednym zapachu, który niebawem również Wam opiszę. Chociaż nie ukrywam, że z chęcią poznam całą kolekcję. Perfumy i próbki znajdziecie w perfumeriach Galilu.
A ja miałam już okazje testować inne perfumy tej marki: