11/27/2023

UNE NUIT NOMADE Sugar Leather EDP

Nie skłamię, jeśli powiem, że jest to miłość od pierwszego powąchania. Cudowna, cielista kompozycja. Z takimi perfumami miałam styczność może ze dwa razy w życiu. Ale zaczynając od początku ...... 

UNE NUIT NOMADE Sugar Leathe
źródło: unenuitnomade.com


Sugar Leather Une Nuit Nomade
to perfumy dla kobiet i dla mężczyzn z kategorii zapachów skórzanych. Perfumy pojawiły się na rynku w 2023 roku.

Nuty głowy: cynamon, śliwka

Nuty serca: amyris (sandałowiec zachodnioindyjski), fasolka tonka, paczula

Nuty bazy: skóra, karmel, czystek labdanum


Kolejna wspaniała przygoda zaserwowana przez markę Une Nuit Nomade. Tym razem skojarzenia wiodą do karawany, która leniwie przemieszcza się pomiędzy rozgrzanymi przez słońce wydmami. Siodła naszych przewodników, rozgrzane zuchwałym słońcem, wydzielają słodki, delikatny zapach skóry. Sugar Leather jest jak kawałek skóry pokryty białym piaskiem i skarmelizowany przez promienie słońca. Już dawno nie spotkałam się z tak piękną i intymną kompozycją. Skóra połączona ze słodkimi akcentami jest po prostu niebezpiecznie kusząca i piękna. Dekadencka i wyrazista...... .zmysłowa.

Piękna słodycz, z którą już się spotkałam w perfumach LAYA, to dosłownie kryształki cukry, które są już tak rozgrzane, że zamieniają się pomału w karmel. Nie ma ulepkowatości, jest jedyne kadzidlane domniemanie słodyczy. No po prostu, coś cudownego! A połączenie ze śliwką i przyprawami korzennymi dodaję, tę orientalną nutkę.

UNE NUIT NOMADE Sugar Leather
źródło:unenuitnomade.com


Te perfumy są na mojej liście zakupowej na drugim miejscu. Na dzień dzisiejszy nic nie przebije Bianco Laos, które kocham miłością absolutną i tylko czekam, aż będę w posiadaniu pełnowymiarowego flakonu. Drugi flakon to zdecydowanie będzie Sugar Leather, bo nie wyobrażam sobie, żebym nie miała takiego cuda w mojej kolekcji.

Sam zapach jest określany jako unisex, ale przez tą słodycz raczej wyobrażam sobie tak pachnącą jedynie kobietę.

Perfumy znajdują się w minimalistycznym i prostym w swojej formie flakonie. Może nie zwraca na siebie uwagi w pierwszej chwili, ale w końcu to zawartość się liczy, a marka Une Nuit Nomade wszystkie swoje zapach ma w tak klasycznych i minimalistycznych flakonach.

Zarówno Sugar Leather jak i Sun Bleached to na dzień dzisiejszy moi faworyci  marki Une Nuit Nomade. Ale skoro tak bardzo zauroczył mnie to postanowiłam lepiej  poznać całą kolekcję perfum. Może jeszcze któreś skradną moje serce.

A testy i perfumy dostaniecie w perfumeriach Galilu, które z chęcią odwiedzę podczas kolejnej wizyty w Warszawie.