10/23/2023

Commodity Milk, Milk-, Milk+ EDP

Z marką Commodity spotykamy się kolejny raz. Dwie poprzednie linie zapachowe Gold i Velvet już Wam opisywałam i podlinkowałam w nazwach. Dzisiaj nadeszła kolej na kolejne perfumy, które intrygują i zachwycają swoimi aromatami.

Commodity MILK expressive
źródło: commodityfragrances.eu


Commodity MILK (expressive)

 to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Milk został wydany w 2021 roku. 

Nuty głowy: Mleko

Nuty serca: Pianka marshmallow i Naturalne piżmo

Nuty bazy: Fasolka tonka i Mahoń.


Milk jest zapachem najmniej słodkim z całej mlecznej trójcy. Mleko jest w tym przypadku bardzo wyraźne, ciepłe ale jednocześnie kremowe i delikatnie dosłodzone fasolką tonka. Jest to bardzo miła słodycz, przypominająca bardziej smakowity deser, powiedziałabym nawet tak jak sugeruje producent, że jest to waniliowe ptasie mleczko. Wraz z upływem czasu perfumy delikatnie zmieniają swoje oblicze i stają się coraz bardziej pudrowe i otulające.

Bardzo podoba mi się drzewny akcent w tych perfumach, ponieważ mahoń dodaje takiej eleganckiej, wędzonej wytrawności.

Perfumy idealne na chłodniejszy okres, jesień/zima. Również trwałość jest nawet niezła, chociaż nie powalają otoczenia, ponieważ są bardzo bliskoskórne, czuję je na skórze po 6 godzinach.

"Tworząc Milk, zainspirowałam się wspomnieniem rodzinnych wakacji jesienią, kiedy to spędzaliśmy godziny wokół gorących ognisk, opowiadając historie i robiąc s'mores. Chciałam uchwycić intymną nostalgię tego momentu w zapachu. Milk to równowaga słodkich, mlecznych elementów pianek skontrastowanych z akordem drewna ognistego. Wędzone drewno mahoniowe, zimne mleko i benzoin z Siam są również istotnymi olfaktorycznymi aspektami w tym moim wspomnieniu." - Christelle Laprade


Commodity MILK- Personal
źródło: commodityfragrances.eu


Commodity MILK- (Personal) 

to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Milk - został wydany w 2021 roku. 

Nuty głowy: Pianka marshmallow i Mleko

Nuty serca: Piżmo i Ekstrakt białego cedru

Nuty bazy: Nuty drzewne i Bursztyn.


Perfumy rozpoczynają się piżmowym i drzewnym wstępem. Nawet można by się lekko zastanowić czy to są napewno aby słodkie perfumy. Po kilku minutach otrzymujemy wyczekiwaną słodycz, taką codownie ciepłą bursztynową rozgrzaną piankę Marshmallow. Taka mleczna słodycz bardzo podchodząca pod aromaty waniliowych ciasteczek albo jeszcze lepsdzym porównaniem będzie słodkie mleko skondensowane. A całość tej delicji jest oparta na drzewnych akcentach cedru i podwędzanego mahoniu. Nie ukrywam, że kompozycja jest cudowna i bardzo mi się podoba, ale niestety jak dla mnie nie powala trwałością, ponieważ dosyć szybko ulatnia się ze skóry. Milk- po 2-3 godzinach jest już niestety wspomnieniem. 

Natomiast co mnie zachwyca w całej kolekcji Milk to cudowne mleczne nuty, które dodają ciepła i spokoju. Są takie komfortowe w odbiorze.


"Tworząc Milk Personal, chciałam uchwycić intymną nostalgię jesiennych, rodzinnych wakacji spędzonych na robieniu pysznych s'mores przy gorącym ognisku. Ten zapach to kremowa, przejrzysta interpretacja kompozycji ambrowej, która jest miękka i raczej niewinna. Aby podkreślić tę delikatność, użyłam akordu zimnego mleka i miękkiego bursztynu, połączonych z cięższą bazą z drewna, gourmand i żywic." Christelle Laprade


Commodity MILK+ Bold
źródło: commodityfragrances.eu

Commodity MILK+ (Bold)

to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Milk + został wydany w 2021 roku. 

Nuty głowy: Pianka marshmallow i Mleko

Nuty serca: Ekstrakt białego cedru i Piżmo

Nuty bazy: Nuty drzewne i Bursztyn.


Milk+ to to zdecydowanie najbardziej aromatyczna wersja z całej linii. Rozpoczynamy cudowną drewnianą wariacją, do której dodano kremowe, ciepłe nuty Marshmallow, bobu tonki - chcociaż nie da się ukryć porówania z mlekiem skondensowanym.

 Nuty drzewne wzbogacone głębią dymu i tworzą zachęcający zapach, który nosi się z prawdziwą przyjemnością. Laktonowa, pudrowa nutka umila tę kompozycję i dodaje jej delikatności. Dla bogatszego wydania Bold, wprowadzono nuty dymnego Firewood (drzewa opałowego) i słodkiej Ambry. Kompozycja jest ciepłe i dymna. Bardzo oryginalna i zwracająca uwagę. Zdecydowanie dla wielbicieli nieoczywistej, bursztynowej słodyczy. Pomimo, że nie powala trwałością (2-3 godziny) to jest idealnym kompanem w chłodniejsze dni i podejrzewam, że w zimowym sezonie Milk+ będzie świetnym pocieszycielem. 

Jak dla mnie jest to najlepsza wersja z linii MILK i nie ukrywam, że flakon sprawiłby mi ogromną przyjemność.

  

"Poprzez Milk Bold chciałam uchwycić intymną nostalgię jesiennych wakacji rodzinnych spędzonych na robieniu pysznych s'mores przy gorących ogniskach drzewnych. Dodatek mocnych baz, takich jak bób tonka i akord pralinowy, sprawia, że zapach staje się odważniejszy, bogatszy i bardziej kremowy. Uzupełnia to aksamitną elegancję zapachu ambry, unosząc go jeszcze bardziej i eksponując odważniejsze aspekty mojej pamięci." Christelle Laprade


Generalnie to przyznaję, że pomysły i koncept Commodity bardzo do mnie przemawiają. Wszystkie kompozycje, które miałam okazję testować są piękne i z każdej linii chętnie przygarnęłabym po flakonie. Może kiedyś to marzenie się ziści. Na dzień dzisiejszy uważam, że była to świetna przygoda. A w ramach przypomnienia podpowiadam czym różnią się perfumy z poszczególnych kategorii linii zapachowych:

* Personal - subtelny, intymny zapach, który będzie zauważalny tylko dla Ciebie i tych, których dopuszczasz blisko siebie. Te lżejsze, molekularne wersje mają tylko szept swojego odpowiedniki "Expressive" i ucieleśniają koncepcję "mniej znaczy więcej". Miękkie, eteryczne i luksusowe, nie musisz się martwić o to, jak inni odbierają Twój zapach.

* Expressive - uważana przez wielu za idealną równowagę pomiędzy trwałością i projekcją. To zapachy, które nie przytłaczają przestrzeni. Zapachy, które zostaną zauważone przez Ciebie i wielu wokół Ciebie. To Twoje codzienne, nie wymagające wysiłku zapachy.

* Bold - W kolekcji Bold nie ma miejsca na skromność. Są to wzmocnione wersje ich odpowiedników "Expressive" i ucieleśniają ideę "więcej znaczy więcej". Silne, zdecydowane zapachy, które przyciągną uwagę i wypełnią pomieszczenie Twoją obecnością.


Tutaj znajdziecie posty dotyczące testowanych przeze mnie perfum Commodity: