4/24/2023

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense EDP

Testując perfumy nigdy nie należy poprzestać na jednym zapachu pochodzącym z danej marki. Z perfumami Fragrance Du Bois spotkałam się już dwa razy. Ogólnie mówiąc, są to dla mnie zapachy zbyt ciężkie. Oud Jaune Intense  miałam na liście do testów, ale od roku nie mogłam się zdecydować na zakup próbki, aż ona sama do mnie przyszła.

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense
fragrancedubois.com

Oud Jaune Intense marki Fragrance Du Bois to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Chociaż od razu zaznaczam, że osobiście uważam, że zapach jest tak kobiecy, że na panach raczej go nie widzę.....czuję. Oud Jaune Intense jest na rynku perfumeryjnym od 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Natalie Gracia-Cetto, która również ma swoim koncie współpracę z takimi markami jak: Boucheron, Burberry, Carolina Herrera, Chloé, Comme des Garcons, Dior, Dolce&Gabbana, Escada, Jean Paul Gaultier, Kenzo, Montblanc, Narciso Rodriguez, Nina Ricci, Paco Rabanne, Penhaligon's, Salvatore Ferragamo, Tom Ford, Trussardi, Van Cleef & Arpels, Versace.

Nuty zapachowe:

Nuty głowy: ananas, wodne owoce, monoi (gardenia tahitańska), ylang-ylang

Nuty serca: jaśmin, kwiat pomarańczy, białe kwiaty, salicylany

Nuty bazy: nuty laktonowe, wanilia, piżmo, czysty Vintage oud.

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense EDP
fragrancedubois.com

Fragrance du Bois Oud Jaune Intense to iście odurzający orientalno - kwiatowy zapach, równie czarujący, co egzotyczny. Owocowo-kwiatowy koktajl mienie się wszystkimi optymistycznymi akordami. Elegancji dodają mi egzotyczne kwiaty monoi i ylang ylang, a soczysty ananas sprawia, że jeszcze bardziej pragniemy wakacji.

Białe kwiatowe serce z jaśminu i kwiatu pomarańczy sprawia, że jest to również propozycja niesłychanie elegancka, zwracając uwagę i mówiąca otoczeniu, że "musisz się ze mną liczyć". Wszechobecny oud dodaje bogactwa i urzekającej jakości długotrwałej mlecznej, waniliowej i piżmowej bazie.

Salicylany (Salicylan amylu) to nic innego jak molekuła zielono-balsamiczna, związek zapachowy do produkcji perfum o subtelnym balsamiczno-kwiatowym aromacie z niuansami drzewnymi i czekoladowymi.

Wszystkie zapachy Fragrance du Bois mające w składzie Oud zawierają w 100% prawdziwy organiczny olejek Vintage Oud ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej, posiadający certyfikat CITES. Olejek, który dodawany jest do perfum dojrzewa przez kilka lat.

Jak doczytałam również na stronie marki, nigdy nie ograniczają budżetem czy ceną docelową swoich twórców. Co z jednej strony daje nam gwarancję najwyższej jakości produktu, ale również znacząco wpływa na (nie ukrywam) bardzo wysoką cenę.

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense EDP kobiece perfumy niszowe
fragrancedubois.com

Oud Jaune Intense to zapach odurzający i narkotyczny. Czarująca, egzotyczna kompozycja mieni się owocowo-kwiatowym melanżem egzotycznych kwiatów gardenii tahitańskiej, eleganckiego ylang-ylang i soczystego ananasa, gładko przechodząc w białe, kwiatowe serce z jaśminu i kwiatu pomarańczy. Oud nadaje kompozycji głębi, a mleczna, waniliowo-piżmowa baza otula skórę na wiele godzin.


Oud Jaune Intense to orientalno-kwiatowy zapach, który czaruje całe otoczenie. A mam to przetestowane na koleżankach, które cały czas komplementowały ten piękny zapach i wąchały moje nadgarstki.... jakkolwiek to nie zabrzmi. Zapach jest absolutnie wspaniały, kobiecy, szalenie elegancki i projektujący. Perfumy zwracają uwagę otoczenia...i to w ogromnym stopniu. W życiu nie spodziewałam się takiej reakcji.


Oud Jaune Intense Fragrance Du Bois ......jestem tak zakochana w tych perfumach, że pragnę mieć cały flakon i to natychmiast. Chcę, pragnę i pożądam! Idealnie skonstruowany! Nic nie jest największa gwiazdą w tym składzie. A poszczególne składniki układają się w boską, doskonałą całość!