1/30/2023

Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum - Rewitalizujące serum pod oczy

Serum typowo do pielęgnacji skóry pod oczami to raczej nowość na rynku. Jego stosowanie jest bardzo proste i przynosi wiele korzyści, chociaż od razu uprzedzam, że systematyczna aplikacja to podstawa sukcesu.

Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum

Za sprawą ostatniego boxa Pure Beauty spotkałam się ponownie z marką Oxygenetic i jej Rewitalizującym serum pod oczy.

Ten kosmetyk ma formę bardzo lekkiego lotionu, który dosyć szybko wchłania się w skórę dotleniając i stymulując procesy produkcji nowych komórek.

Dodatkowo rewitalizuje i poprawia elastyczność, wzmacniając również barierę ochronna skóry.

Wśród składników aktywnych możemy wymienić:

* Stabilny polifenol - który pobudza mikrocyrkulację krwi, a także wzmacnia naczynia krwionośne.

* Witamina C - antyoksydant, który spowalnia procesy starzenia i chroni przed czynnikami zewnętrznymi; rozjaśnia przebarwienia i przyspiesza odnowę komórkową skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

* Kompleks dotleniających minerałów - wiąże cząsteczki tlenu zwiększając ich dostępność w skórze oraz stymuluje metabolizm komórkowy. Komórki skóry otrzymują niezbędną energię, zaczynają prawidłowo funkcjonować i regenerować się. 

* Synbiotyk - kompleks wzajemnie uzupełniającego się probiotyku i prebiotyku, który wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry - mikrobiom, chroniąc przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo wykazuje działanie nawilżające, odżywcze i wygładzające.

Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum skład inci ingredients


Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum
przy dłuższym stosowaniu utrzymuje optymalny poziom nawilżenia i działa przeciwzmarszczkowo, ale również zmniejsza widoczność cieni i opuchnięć pod oczami. Spojrzenie zyskuje świeży, promienny i  pełen energii wygląd.

Podstawą linii Energyze jest witamina C. To silny antyoksydant, który neutralizuje wolne rodniki uszkadzające komórki skóry, spowalnia procesy starzenia i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo przyspiesza odnowę komórkową skóry poprzez zwiększanie produkcji kolagenu i elastyny.

Kompleks dotleniających minerałów wapnia, cynku i magnezu wiąże cząsteczki tlenu zwiększając ich dostępność w skórze oraz stymuluje metabolizm komórkowy. Dzięki czemu komórki skóry otrzymują niezbędną energię, zaczynają prawidłowo funkcjonować i regenerować się. 

Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum - Rewitalizujące serum pod oczy

Kosmetyk jest bardzo łatwy w użyciu ponieważ nakładamy go na skórę przed kremem pod oczy, zarówno rano jak i wieczorem. Pojemna tubeczka serum ma 15 ml pojemności i kosztuje w okolicach 30 zł. Bez problemu kupicie ją w Hebe.


Po kilku tygodniach używania Oxygenetic Energyze Vitamin C Energizing Eye Serum widzę sporą poprawę stanu skóry pod oczami, chociaż od razu uprzedzam, że nie sa to jakieś dramatyczne zmiany. Skóra jest bardziej sprężysta, pojaśniały odrobinę cienie, więc nie widać efekty zmęczonego oka. A w połaczeniu z dobrym kremem pod oczy obszary tej cienkiej skóry są świetnie nawilżone i korektor dłużej na nich utrzymuje się w nienagannym stanie. 

Jak na kosmetyk drogeryjny to jego działanie oceniam na poziomi przyzwoitym i generalnie warto go przetestować.

*współpraca z Pure Beauty.