1/23/2021

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG - serum pod oczy z kofeiną i zieloną herbatą

Praca przez wiele godzin przy komputerze, w pomieszczeniu niekoniecznie dobrze wentylowanym sprawia, że moja skóra często wygląda na zmęczoną. Skóra pod oczami, która nie dosyć, że jest cienka to jeszcze jest pozbawiona tkanki tłuszczowej. Jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego tez wszelkie zmęczenie, sińce pod oczami są o wiele bardziej widoczne. Od kilku miesięcy używam doraźnie serum z kofeiną, kótre całkiem nieźle się sprawdza.

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG


The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG - lekkie serum na bazie wody pod oczy. W składzie znajdziemy wysokie stężenie kofeiny. Ten składnik pobudza mikrokrążenie w skórze oraz obkurcza naczynia krwionośne. To taki mały czarodziej, który pomaga w zmniejszeniu opuchlizny oka oraz działa rozjaśniająco na cienie pod oczami. Kolejny składnik EGCG, czyli galusan epigalokatechiny pozyskiwany z liści zielonej herbaty działa silnie przeciwutleniającym (dużo silniejszym od witaminy C). Dodatkowo wzmacnia i opóźnia starzenie się skóry. Produkt posiada pH pomiędzy 4,5, a 5,0. Kosmatyki The Ordinary są wegańskie, nie zawierają alkoholu, oleju i silikonów. Są również cruelty free, co oznacza, że przy produkcji kosmetyków nie ucierpiały żadne zwierzęta. 

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG inci ingredients


Składniki aktywne serum:
*kofeina
- pobudza mikrokrążenie, obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i rozjaśnia cienie pod oczami,
*EGCG - związek z grupy flawonoidów o działaniu przeciwutleniającym, wzmacniającym i opóźniającym starzenie skóry,
*kwas hialuronowy - wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, zapobiega utracie wody z naskórka, nawilża,
*kwas mlekowy - alfa-hydroksykwas, działa silnie nawilżająco.

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG ma zmniejszać opuchliznę, pobudzić mikrokrążenie, redukować cienie i ujędrnić skórę.
Aplikacja jest bardzo prosta, ale czytając poprzednie recenzje widziałam, że ten kosmetyk sprawił wielu osobom nie lada problemy. 1-2 krople serum aplikujemy rano i wieczorem na oczyszczoną skórę wokół oczu. Podczas aplikacji wykonujemy delikatny masaż okolic oczu, ja stosuję jeszcze delikatne uciski skóry na zewnątrz. Serum ma fajną wodnistą konsystencję, fajnie wchłania się w skórę, natomiast po jego aplikacji należy "nakryć" je kremem pod oczy w celu wzmocnienia efektu i utworzenia warstwy okluzyjnej.

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG


The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG będzie pomocne dla skóry z widocznymi oznakami starzenia się; skóry szarej i pozbawionej blasku; opuchniętej lub posiadającej cienie pod oczami. Moje cienie uległy delikatnemu rozjaśnieniu, ale najważniejsze dla mnie jest to że skóra pod oczami zyskuje więcej wiltaności, przez co wygląda lepiej i w ciągu dnia narażona na czynniki zewnętrzne jakoś się trzyma.

The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG - serum pod oczy z kofeiną i zieloną herbatą

Co jeszcze mi się podoba w tym kosmetyku?

Jak zawsze w przypadku kosmetyków The Ordinary mamy pipetę dozującą kosmetyk. Butelka z ciemnego szkła chroni przed promieniowaniem UV, dzięki czemu składniki zawarte w serum zachowują swoje właściwości. Serum ma pojemność 30 ml i w zależności od miejsca zakupu kosztuje około 30-35 zł.

Kolejny raz marka zachwyca swoim produktem.