10/12/2020

Splat BIOMED SUPERWHITE - wybielająca pasta do zębów z olejkiem z kokosa i papainą

Moja przygoda z pastami bez zawartości fluoru nadal trwa. Mój ostatni zakup to Biomed Superwhite - wybielająco-remineralizująca naturalna pasta do zębów.Ta pasta Pasta czyści i wzmacnia szkliwo, dba o ochronę dziąseł oraz zapewnia świeży oddech. Połączenie oleju kokosowego, ekstraktu z cynamonu i olejku tymianku pasta zapewnia nam ochronę antybakteryjną i nadaje paście do zębów wyjątkowo aromatyczny smak.

Splat BIOMED SUPERWHITE - wybielająca pasta do zębów z olejkiem z kokosa i papainą


W składzie znajdziemy:
*hydroksyapatyt - uzupełnia strukturę szkliwa i wzmacnia je, wkomponowując się w mikroubytki i pęknięcia na jego powierzchni, zmniejsza również odczuwanie bólu przy nadwrażliwości zębów,
*olej kokosowy - dzięki zawartości kwasu laurowego posiada silne działanie antybakteryjne oraz grzybo- i wirusobójcze; skutecznie chroni jamę ustną przed rozwojem szkodliwych bakterii i zmniejsza ryzyko infekcji,
*ekstrakt z cynamonu i olejek z tymianku - działają antybakteryjnie, nadają paście unikalnego posmaku,
*papaina i bromelaina - naturalne enzymy, które pomagają skutecznie usuwać płytkę nazębną oraz osady na powierzchni szkliwa,
*witaminy E, K, PP i karoten, odpowiedzialne za wzmocnienie naczyń krwionośnych i wzmacniające dziąsła,
*hydroksyapatyt wapnia i L-Arginina remineralizują i wzmacniają szkliwo zębów. 

Splat BIOMED SUPERWHITE inci ingredients


Pasta wybielająca Biomed SUPER WHITE dzięki zawartości papainy oraz bromeliny oraz hydroksyapatytu stanowi doskonałą alternatywę dla osób z nadwrażliwością zębową. Do plusów możemy również zaliczyć 98% naturalnych składników oraz brak SLS, SLES, parabenów, fluoru, aromatyzatorów i barwników, zapewnia ochronę przeciwpróchniczą. Pasta również może być stosowana przez dzieci powyżej 6 roku życia.

Splat BIOMED SUPERWHITE naturalna wybielająca pasta do zębów


Naturalny skład i delikatność działania sprawia, że pastę Biomed Super White można stosować codziennie. Hydroksyapatyt, który dzięki swoim właściwością odbudowuje strukturę szkliwa oraz szereg składników wspomagających profilaktykę stanów zapalnych dziąseł, nadwrażliwości zębowej czy wybielania zębów. Skuteczne składniki aktywne, naturalne ekstrakty roślinne zapewniają skuteczność działania produktów BIOMED oraz przyjemność stosowania.

Mnie pasta Biomed Super White bardzo się spodobała. Bardzo dobrze oczyszcza zęby, nie powoduje podrażnienia, a dodatkowo reminalizuje i wzmacnia szkliwo. Dzięki zastosowaniu pasty BIOMED Superwhite, szkliwo stanie się odporniejsze na zewnętrzne czynniki, które mogą powodować jego osłabienie, np. kwasy powstałe w jamie ustnej po spożyciu posiłków.

Splat BIOMED SUPERWHITE naturalna wybielająca pasta do zębów


W tej paście podoba mi sie równiez to, że nie zawiera agresywnych środków wybielających i cząsteczek ścierających. Dzięki zastosowaniu oleju kokosowego zęby sa naturalnie wybielane. A wiem, że taka kuracja działa, bo kiedyś prowadziłam kurację płukania jamy ustnej własnie olejem kokosowym i efekty były bardzo fajne. Ale od razu zaznaczam, że efekt końcowy niestety nie należy do spektakularnych.

Za tubkę o pojemności 100 ml zapłacimy około 10 zł, w zależności od miejsca zakupu. Mnie pasty bardzo się spodobały, więc pewnie w przyszłości przetestuję kolejne, jeśli nie znajdę w międzyczasie jeszcze ciekawszego produktu.