10/18/2020

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême

Nadeszła moja ulubiona pora roku kiedy w pełni mogę się delektować cięższymi i słodszymi zapachami perfum. Do takich należy właśnie jesienna edycja Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême. Według mojej oceny Good Girl Eau de Parfum Suprême to jak dotąd najbardziej kuszący zapach z serii Good Girl. Drapieżny, bardzo kobiecy, otulający i powalający swoją mocą. Nie sposób mu się oprzeć. 

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême


Nuty głowy
: owoce leśne i egipski jaśmin,
Nuty serca: tuberoza i fasola tonka,
Nuty bazy: wetyweria.

Good Girl Eau de Parfum Suprême łamie wszystkie zasady dotyczące perfum, odkrywając na nowo swoją zapachową rodzinę. Erupcyjna formuła Suprême na nowo definiuje jaśmin, legendarny kwiat marki. Soczyste jagody i jeżyny gourmand ustępują miejsca afrodyzjakowej osobowości intensywnego egipskiego jaśminu, podczas gdy kremowe nuty fasolki tonka i musująca wetiweria nadają nowoczesny charakter ostatecznej formule. Zupełnie jak kontrastowe i prowokacyjne połączenie świetlistego bukietu egipskiego jaśminu na tle ciemnej aury dominującej fasoli tonka. Całość jest zarazem prowokacyjna i harmonijna - sprzeczna aż do granic aromatycznych możliwości.

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême


„Good Girl jest hołdem oddanym naszej dwoistości, naszym światłom i cieniom. Świadomość posiadania wielu różnych twarzy powoduje, że czujemy się silniejsze. Będziemy naprawdę sobą tylko wówczas, gdy zaakceptujemy wszystkie swoje cechy, w tym nieposłuszeństwo i niechęć wobec zasad. Czasem łamanie reguł to konieczność. – twierdzi Carolina A. Herrera, Dyrektor Kreatywna Działu Kosmetyków – Nasze najbardziej niepokorne oblicze jest władcze i uwodzicielskie. Od dawna chciałam stworzyć zapach, który pozwala odbudować więź z naszym buntowniczym ja. It’s so good to be Bad!” 

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême limited edition 2020


Nie tylko kompozycja zapachowa jest wyrahowana, ale i model szpilki w tym roku jest odmienny. Połączenie estetyki haute couture i wiedzy technicznej, zostaje przeniesione na nowe szczyty dzięki efektownemu wzornictwu od czerni do brokatu.
Tradycyjnie wysoki obcas jest złoty i wykonany z metalu, natomiast reszta bucika to czarne grube szkło, które im bliżej czubka staje się matowe i ta część jest pokryta połyskującym w słońcu brokatem. Nie ukrywam, że sama chciałabym mieć takie szpilki na jakieś większe okazje do pochwalenia się światu.

Te trzy odcienie przekazują różne wartości marki Carolina Herrera:
*Czerń – pełna niuansów – jest efektowna i wyrafinowana. Upiększa wszystko, czego dotknie; sprawia, że każda sylwetka wydaje się szczuplejsza i uwydatnia inne kolory. 
*Brokat – drobinki, które mienią się inaczej w zależności od kąta padania światła – stanowi alegorię wyjątkowej i nieprzewidywalnej osobowości. Jest metaforą naszej wrodzonej mocy uwodzenia i zmiennej natury. 
*Metalizowane odcienie, luksusowe i wyrafinowane, a samo złoto – zabawne i fantastyczne. 

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Suprême limited edition 2020


Good Girl Eau de Parfum Suprême to zapach wyrafinowany, mocarny i bardzo odważny. Suprême zachęca nas do sprzeciwu wobec ustalonego porządku. 
Good Girl Eau de Parfum Suprême to orientalno-kwiatowy żywioł, który odzwierciedla naszą zmienną osobowość.   
W nucie serca wykorzystano egipski jaśmin, afrodyzjak z natury - jako ciekawostkę dodam również iż jest to bardzo konkretna odmiana jaśminu, która słynie ze swojej intensywności oraz, że został on wykorzystane po raz pierwszy w zapachu marki Carolina Herrera. Suprême zawiera największą ilość ciepłego akordu tonkowca ze wszystkich dotychczasowych zapachów Good Girl. Składnik ten przeplata się z innym, tradycyjnie stosowanym w zapachach męskich: jest nim wetiwer. Ten element kompozycji momentalnie sublimuje zapach i stanowi nowoczesny aspekt finalnej formuły. Na skórze czuć musujący wodospad. Esencja tego wyjątkowego duetu nadaje nowoczesny sznyt olfaktorycznej kategorii zapachów orientalno-kwiatowych.

Uwodzicielska moc czerni i brokatu, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Jest pięknie, elegancko i zdecydowanie. Suprême ma moc. Potrafi pachnieć na skórze nawet po 10 godzinach. Jest na tyle mocarna, że według mojego osobistego osądu nie nadaje się na stosowanie codziennie, bo może po prostu użytkowniczkę zmęczyć swoją obecnością, ale będzie idelana na wieczorne randki, wyjścia na imprezy, spotkania czy rodzinne imprezy. Nie pozwoli nikomu przejść obok obojętnie. It’s so good to be Bad!

„Buty są symbolicznym motywem przewodnim na całym świecie. Bywają traktowane jak talizmany. Podpisuję się pod cytatem Bette Midler; uważam, że jeśli dasz dziewczynie odpowiednie buty, to podbije cały świat” – twierdzi Carolina A. Herrera.