8/06/2020

Biorepair Plus PRO White bezpieczne wybielanie z remineralizacją szkliwa

Od jakiegoś już czasu używam z powodzeniem past Biorepair. Jestem zachwycona pielęgnacją nocną Biorepair Night (recenzja), a teraz również zachwycam się pastą na dzień, która ma za zadanie nie tylko remineralizować szkliwo, ale również doczyszczać zęby i przywracać im naturalną biel. Jakie są główne wpływa na utratę połysku szkliwa?

Nasze zęby są poddawane działaniu czynników mechanicznych oraz chemicznych (kwaśne napoje i pokarmy). Powodują one powstawanie niewidocznych szczelin, w których gromadzą się płytka nazębna, bakterie i przebarwienia, co z czasem próchnica, pogorszenie stanu zębów czy utrata połysku.


Czy Biorepair jest w stanie przywrócić połysk szkliwa?

Formuła pasty Biorepair Pro White łączy działanie biomimetycznych cząsteczek microRepair, mających zdolność naprawy szkliwa, z innowacyjną technologią w postaci opatentowanego wybielającego polimeru PVP. Mikrocząsteczki remineralizują szkliwo, naprawiając je i chroniąc przed procesem erozji, na który jest ono codziennie narażone, oraz przywracają zębom naturalną biel i gładszą powierzchnię. Wybielająca technologia PVP tworzy jednocześnie cienki filtr wyłapujący związki przebarwiające, zanim odłożą się na powierzchni zębów, dzięki czemu zęby lśnią z każdym dniem coraz mocniej. Wyjątkowa formuła Biorepair Pro White przywraca przyjemne uczucie świeżości oraz zdrową i naturalną biel zębów, dodając uśmiechowi nowego blasku.Czym są cząsteczki microRepair?

Cząsteczki microRepair składają się z hydroksyapatytu, który pod względem budowy bardzo przypomina szkliwo zębowe. Cząsteczki microRepair wykazują właściwości biomimetyczne, dzięki czemu mikrocząsteczki łączą się ze szkliwem i zębiną, działając remineralizująco i naprawczo.
Synergiczne działanie cząsteczek microRepair i PVP przywraca naturalną biel zębów, chroniąc je przed płytką nazębną, kamieniem i próchnicą.

BioRepair Plus PRO White - pasta bez fluoru do wzmocnienia oraz wybielenia szkliwa. Ta pasta posiada status wyrobu medycznego. Chroni i wzmacnia szkliwo, jednocześnie naturalnie wybiela zęby. Jony cynku posiadają właściwości bakteriobójcze, więc chronią przed powstawaniem płytki nazębnej. Może być stosowana przez dzieci poniżej 6 roku życia.
Odbudowuje szkliwo i naturalnie wybiela zęby.
Formuła pasty do zębów Biorepair Plus Pro White  została opracowana z myślą o skutecznym i bezpiecznym wzmocnieniu szkliwa podczas codziennego szczotkowania. Dzięki temu działa podwójnie, bo i remineralizuje i zarazem wzmacnia szkliwo.
Skuteczne składniki aktywne zawarte w paście przywracają naturalną biel zębów, jednocześnie odbudowują warstwę ochronną, która przeciwdziała rozwojowi próchnicy i erozji szkliwa. Działanie pasty Biorepair Plus Pro White opiera się na właściwościach dwóch składników, wspomnianych wyżej: cząsteczek microRepair® naprawiających powierzchnię szkliwa i opatentowanego wybielającego polimeru PVP, który w łagodny sposób chroni powierzchnię zębów przed powstawaniem nalotów i przebarwień.
System microRepair® remineralizuje szkliwo i wzmacnia je, tworząc barierę ochronną przeciwko bakteriom i żrącym składnikom z żywności i napojów. Po wypełnieniu mikrouszkodzeń szkliwa, pasta przywraca zębom ich naturalną biel. Ochronne właściwości polimeru PVP uniemożliwiają zabarwianie zęba. Sprawia to, że jego rozjaśniona powierzchnia lśni z dnia na dzień coraz bardziej.
Działanie odbudowujące nanocząsteczek microRepair® wraz z działaniem wybielającym aktywnego polimeru PVP, gwarantują naturalną i zdrową biel zębów. Jony cynku zawarte w paście posiadają właściwości bakteriobójcze. Likwidują jedną z przyczyn powstawania próchnicy oraz nieświeżego oddechu.


Jeśli chodzi o walory użytkowe to pasta Biorepair jest jedną z bardziej komfortowych past, które miałam okazję używać. Jest bezpieczna w codziennym stosowaniu i nie posiada w swoim składzie: związków fluoru, dwutlenku tytanu, SLS, parabenów ani agresywnych substancji ściernych.
Miętowy smak umila używanie i jest taki idealnie jak w sam raz. Delikatna formuła, świetnie się pieni dzięki czemu do mycia używamy niewielkiej ilości pasty. Stosowana ze szczoteczką elektryczną rewelacyjnie idealnie doczyszcza i poleruje zęby. I rzeczywiście ząbki stają się jaśniejsze. Z tej pasty mogą korzystać również dzieci poniżej 6 roku życia.

Podsumowując, co nam daje używanie pasty Biorepair Plus PRO White:
*odbudowana i wzmocniona struktura szkliwa
*naturalna biel zębów i zdrowy połysk gładkiej powierzchni szkliwa
*ciągła ochrona przed próchnicą i tworzeniem się płytki i kamienia nazębnego
*długo utrzymujące się odświeżenie oddechu.

Sposób użycia: pastę należy stosować co najmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem) lub po każdym posiłku, w zależności od potrzeb. Na włosie szczoteczki lub końcówki wymiennej należy nałożyć pastę w ilości mniej więcej ziarna grochu i szczotkować zęby przez co najmniej 2 minuty. Po umyciu zębów należy wypluć zawartość jamy ustnej i wypłukać usta.

Skład INCI: Aqua, Zinc Hydroxyapatite*, Hydrated Silica, Sorbitol, Siica, Cellulose Gum, Sodium Myristoyl Sarcosinate, Sodium Methyl Cocyl Taurate, Citric Acid, Xylitol, VP/VA colopymer, Aroma, Tetrapotassium Pyrophosphate, Sodium Saccharin, Zinc Citrate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Menthol, Limonene. *microRepair® 

Pojemność pasty to 75 ml jej koszt oscyluje wokół 20 złotych. Tak naprawdę pasty Biorepair zaczęłam stosować podczas kwarantanny. Jestem z nich tak zadowolona, że testuję kolejne rodzaje i chyba zostaniemy przyjaciółmi na dłużej.