6/18/2020

Follow EDP by Kerosene

Marka Kerosene była mi totalnie nieznana przez dłuższy okres czasu. Ale postanowiłam zaryzykować i kupiłam sobie odlewkę zapachu Follow. Nadmienię jeszcze, że było to w czasach kiedy piłam kawę i od pierwszego powąchania pokochałam ten aromat kawy, który wiedzie pierwsze skrzypce, ale..... Nie będę Was zanudzać opisywaniem moich perypetii zdrowotnych, natomiast powiem tylko, że kawę przestałam pić i wcale mi jej nie brakuje. Teraz jako nie kawosz odbieram Follow całkiem inaczej.Follow
Follow by Kerosene to zapach, który przywodzi na myśl kubek świeżo palonej i zaparzonej kawy. Doprawiony wanilią i ambrą sprawi, że będą nas nawiedzały przypadkowe spojrzenia przechodniów, poszukujących źródła aromatu tego drogocennego napoju. Oczy same zamykają się, gdy sięgamy po ciemną kawę, wanilię i bursztyn.
Nuty zapachowe: ziarna kawy, wanilia, benzoes, fasola tonka, sok klonowy, ambra.

W dzisiejszych czasach są zapachy kawy, znajdziemy w wielu popularnych perfumach. Ale niestety daleko im do ideału. Follow to zapach najbliższy autentycznej kawie! Nie ma w tej kompozycji nic, co by odwracało od głównej bohaterki uwagę. Kawa dominuje i to w dosyć konkretny sposób.

Ale czy ja chcę cały dzień pachnieć jak filiżanka kawy? Zwłaszcza teraz kiedy jej nie piję.
Niestety na mojej skórze Follow pachnie fajnie przez jakieś 2 godziny następnie kawa zmienia się w gorzkawy i syntetyczny wytwór.
Pomimo pięknego, prostego w formie flakonu i całej otoczki nie do końca polubiłam Follow. Jako testy mogę przyznać, że perfumy są bardzo ładne. Gdybym jednak miała je używać często podejrzewam, że ten zapach szybko by mnie zmęczył.
Biedna ta kawa.... pojawiła się w moim życiu zdecydowanie za późno.