8/28/2019

Profesjonalne wybielanie zębów w domu metodą nakładkową Dr. Martin Schwarz EXPERT 38%

Kto z nas nie marzy o pięknym uśmiechu? Całe życie staram się pielęgnować ząbki. Niestety lata picia kawy i czarnych herbat odcisnęły swoje piętno na szkliwie. Do tej pory raczej nie stosowałam żadnych produktów do profesjonalnego wybielania. Kiedy nadarzyła się okazja do przetestowania zestawu EXPERT 38% postanowiłam zaspokoić moją ciekawość i zobaczyć jaki będzie efekt.

wybielanie zębów bez fluoru

Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% jest żelem o intensywnych właściwościach wybielających zapewniający rezultaty porównywalne z uzyskiwanymi podczas zabiegów wybielania w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych.
Formuła żelu Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% zawierającego precyzyjnie dobrane stężenie nadtlenku karbamidu pozwala na bezpieczne, szybkie i skuteczne wybielanie zębów bez konieczności stosowania kosztownych lamp. Efekty rozjaśniania barwy zębów widoczne są natychmiast po pierwszej 30 minutowej sesji wybielającej w sposób bezpieczny dla zębów i szkliwa.

Jak działa wybielacz do zębów Expert 38%?
Żel wybielający Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% powoduje utlenienie i likwidację – osadzających się na zębach – niepożądanych pigmentów organicznych (występujących np. w kawie, herbacie, winie etc.). Efekty wybielania zębów za pomocą preparatów Expert 38% Dr. Martin Schwarz widoczne są już po pierwszej 30 minutowej sesji wybielania. Końcowy rezultat całego cyklu wybielania zazwyczaj rozjaśnia zęby o 4-8 odcieni.
Cykl wybielania nie powinien być dłuższy niż 12 dni. Expert 38% zdaje egzamin zarówno przy wybielaniu zębów w domu przy użyciu nakładek stomatologicznych, jak i w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych i kosmetycznych. Dzieje się tak, również za sprawą unikalnej konsystencji żelu Expert 38%. Silne właściwości adhezyjne preparatu, oraz jego optymalne skondensowanie – ułatwiają aplikację preparatu i usprawniają proces samego wybielania.
Expert 38% efektywnie i wydajnie rozjaśnia kolor zębów poddawanych jego działaniu, eliminując po zabiegowy dyskomfort, lub go radykalnie ograniczając.


Receptura żelu wybielającego zęby Expert 38% wykorzystująca współdziałanie azotanu potasu, glicerolu i uwalnianego podczas wybielania karbamidu – sprawia, że po zabiegowa nadwrażliwość zębów jest u pacjentów niewielka i występuje jedynie sporadycznie. Stosowanie wybielacza do zębów Expert 38% nie wpływa więc znacząco, na powstanie dyskomfortu przy spożyciu zimnych, ciepłych napojów czy kwaśnych owoców.

Kluczowe cechy procedury wybielania z użyciem żelu wybielającego Expert 38%:
*WYSOKA SKUTECZNOŚĆ - Zakończenie cyklu wybielania preparatem Expert 38% prowadzi zazwyczaj do rozjaśnienia koloru zębów o 4-8 odcieni. Ostateczny rezultat wybielania może się różnić ze względu na czynniki genetycznych, wiek, dietę bogatą w produkty o intensywnych kolorach, palenie papierosów itp.
*WYSOKA WYDAJNOŚĆ - Jedna strzykawka z 5 ml żelu wybielającego Expert 38% wystarcza przeważnie na 4-6 sesji wybielania. Jedna sesja to procedura rozjaśniania zębów dla obu łuków zębowych. Dokładna liczba sesji zależy od rozmiaru zębów klienta oraz ilości zębów przeznaczonych do procedury wybielania.
*KRÓTKIE SESJE WYBIELANIA - Intensywne właściwości rozjaśniające wybielacza do zębów Expert 38% zapewniają widoczne rezultaty już po pierwszych 30 minutach zabiegu. Expert 38% działa szybko I skutecznie zapewniając jednocześnie 100% bezpieczeństwa dla zębów I szkliwa. Podczas wybielania nie można spożywać pokarmów.
*METODA APLIKACJI - Preparat Expert 38% może być stosowany w domu z szynami stomatologicznymi zgodnie z poleceniami dentysty, a także w klinikach dentystycznych i salonach kosmetycznych. Żel wybielający można aplikować samodzielnie w domu przy użyciu szyn lub nakładać bezpośrednio na zęby z pomocą stomatologa.
*CYKL UŻYCIA PRODUKTU - Pomimo faktu, że żel wybielający Expert 38% zapewnia natychmiastowe wyniki wybielania widoczne już po pierwszej sesji – produkt przeznaczony jest do cyklu zabiegów przeprowadzanych co 1-3 dni. Expert 38% zaleca się używać nie dłużej niż 12 dni zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.
*CECHY FIZYCZNE - Żel wybielający Expert 38% wykazuje silne właściwości adhezyjne i jest odpowiednio skondensowany. Cechy te umożliwiają precyzyjne nałożenie produktu w pożądane miejsce bez ryzyka zsunięcia się żelu z zęba. Ułatwia to procedurę wybielania zarówno w domu, jak I w klinikach stomatologicznych.


Składniki żelu do wybielania zębów Expert 38%
Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% posiada lekko alkaliczny odczyn uniemożliwiający demineralizację szkliwa mogącą wystąpić w przypadku stosowania preparatów o pH niższym niż 7 (środowisko kwasowe). Metoda aplikacji preparatu Expert 38% nie wymaga użycia specjalistycznych lamp, co wyklucza również ryzyko przegrzania szkliwa wybielanych zębów. Żel wybielający Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% nie zawiera fluoru i jego stosowanie nie zwiększa ryzyka wystąpienia fluorozy związanej z nadmierną ekspozycją pacjenta na ten mikroelement.
Preparat do sesji wybielających zęby w domu Expert 38% zawiera odpowiednią ilość wody, co zapobiega wysuszaniu zębów poddawanych zabiegowi wybielania, i wpływa na ich zdrowy, estetyczny wygląd. Symultaniczny efekt działania azotanu potasu, glicerolu i uwalnianego podczas wybielania zębów – karbamidu sprawiają, że po zabiegowa nadwrażliwość zębów jest u pacjentów niewielka, a rezultaty kuracji widoczne są bezpośrednio po pierwszej, 30 minutowej sesji.

Do pełnego zabiegu wybielania potrzebujemy również:
Flexi Trays -Termokurczliwe nakładki na zęby przeznaczonych do samodzielnej aplikacji wachlarza produktów dentystycznych na powierzchnię zębów. Termokurczliwe nakładki na zęby są odpowiednikiem profesjonalnych, wykonywanych na zamówienie szyn stomatologicznych. Szyny stomatologiczne powstają w wyniku pobrania indywidualnego wycisku zębów pacjenta przeprowadzonego w klinikach ortodontycznych lub dentystycznych. Flexi trays zapewniają podobną funkcjonalność co szyny stomatologiczne, bez konieczności wizyt u specjalisty.
Aby użyć termokurczliwych nakładek na zęby Flexi Trays Dr. Martin Schwarz do rozprowadzenia żelu na zębach, należy wykonać wcześniejszą procedurę dopasowania produktu do kształtu uzębienia. Dostosowywanie Flexi Trays wymaga dostępu do gorącej i zimnej wody oraz kilku minut czasu. Sama procedura zaś, jest łatwa do przeprowadzenia samodzielnie w domu, i opisana jest w 3 prostych krokach.


Jak działają termoplastyczne nakładki na zęby – Flexi Trays?
Innowacyjna technologia zastosowana przy tworzeniu Flexi Trays pozwoliła laboratoriom Dr. Martin Schwarz i jego instytucjom partnerskim na stworzenie termoplastycznych nakładek na zęby o cechach podobnych do tych, które powstają jako rezultat pobierania wycisków dentystycznych od pacjentów. Zamiast alginianu używanego do tworzenia szyn stomatologicznych u dentysty, w Flexi Trays zastosowano kopolimer etylenu i octanu winylu. Wybór wspomnianej technologi pozwolił na skrócenie czasu dopasowywania nakładek na zęby z kilku dni – jak ma to miejsce w gabinetach ortodontycznych / stomatologicznych – do zaledwie kilku minut. Termoformowalne nakładki do preparatów dentystycznych – Flexi Trays są proste w dopasowaniu do zębów użytkownika i jednocześnie łatwe w obsłudze. Prawidłowo dystrybuują preparaty dentystyczne na powierzchni
zębów bez konieczności wychodzenia z domu i wizyt u stomatologa. Produkt przeznaczony jest do jednego cyklu stosowania (jedynie kilka sesji aplikacji), jednak przy utrzymaniu nakładek w należytej czystości i przechowywaniu w odpowiednich warunkach – produkt może być używany dłużej. Termokurczliwe nakładki na zęby zazwyczaj nie zapewniają tak ścisłego i precyzyjnego dopasowania do zębów, jak  szyny stomatologiczne wykonane przez specjalistę na zamówienie.

DOPASOWANIE - Unikalne właściwości octanu etylenu i winylu umożliwiają sprawne dopasowanie nakładek do kształtu zębów pacjenta. W celu zapewnienia najlepszych rezultatów przy stosowania żelów dentystycznego – nakładki termokurczliwe powinny przylegać do zębów, najściślej jak to jest możliwe.
WIELOFUNKCYJNOŚĆ - Produkt wielofunkcyjny – odpowiedni do przeprowadzania cyklu aplikacji przy użyciu żeli dentystycznych. Nakładki na zęby Flexi Trays można stosować z żelami wybielającymi, żelami odczulającymi, żelami antybakteryjnymi i innymi produktami do higieny jamy ustnej zgodnie z ich instrukcją stosowania.
FORMOWANIE - Dopasowanie nakładek wymaga jedynie gorącej i zimnej wody oraz kilku minut na wykonanie procedury. Produkt należy umieścić w gorącej wodzie na 5-8 s, po czym nałożyć na zęby w celu dopasowania do uzębienia. Ostatnim etapem formowania jest zanurzenie nakładek w lodowato-zimnej wodzie.
METODA APLIKACJI - Produkt po dopasowaniu do kształtu łuków zębowych jest przeznaczony do rozprowadzania żelu do zębów na ich powierzchni. Termoplastyczne nakładki na zęby powinny być trzymane w ustach przez okres opisany w instrukcji obsługi żelu zaaplikowanego do nakładek.
SKŁADNIKI - Flexi Trays wykonane są z najwyższej jakości składników. Produkt nie zawiera związków BTA, ftalanu i innych szkodliwych substancji. Nakładki nie wydzielają substancji toksycznych podczas procedury formowania, jak i używania ich z produktami Dr. Martin Schwarz.
TRWAŁOŚĆ - Termo-dopasowywalne nakładki na łuki zębowe – Flexi Trays – są przeznaczone do 5 sesji aplikacji żeli dentystycznych. Właściwa konserwacja i przechowywanie może zwiększyć żywotność produktu nawet do kilku miesięcy.

Kto zwykle korzysta z zestawu termoplastycznych nakładek Flexi Trays?
Osoby z przebarwieniami zębów, które chciałyby usunąć niepożądany nalot z powierzchni zębów za pomocą metody nakładkowej. Klienci o wysokich oczekiwaniach estetycznych, którzy pragną rozjaśnić kolor uzębienia wybielaczami do zębów aplikowanymi na nie za pomocą nakładek termokurczliwych. Pacjenci, którzy zmagają się z nieprzyjemnym uczuciem nadwrażliwości zębów, i planują użyć Flexi Trays do rozprowadzenia na powierzchni zębów – żelu odczulającego.
Osoby zainteresowane usunięciem płytki nazębnej oraz zapobieganiu jej powstawaniu metodą nakładkową. Użytkownicy innych produktów marki Dr. Martin Schwarz, takich jak Bioscaling – antybakteryjny żel do zębów, TD – Teeth Desentisiser, żele do wybielania zębów itd.
Osoby, które używają termo-plastycznych nakładek na łuki zębowe do innych celów.
Przy prawidłowym stosowaniu, produkt nie zachodzi w reakcje z żelami dentystycznymi.


Profesjonalne wybielanie zębów w domu metodą nakładkową Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% to nie jest nowy zabieg na rynku. Ten produkt rekomenduje wiele  poczytnych czasopism, między innymi Cosmopolitan. Jeśli chodzi o moje odczucia odnośnie stosowania produkty to nie przysparza on najmniejszych problemów.
Przygotowanie do użycia nakładki jest bajecznie proste, a po obróbce cieplnej jest ona wygodna w noszeniu. Nawet się tego nie spodziewałam. Nakładkę formujmy tylko raz, ale możemy ją użyć też do innych zabiegów kosmetycznych jak na przykład remineralizacja.
Żel Expert 38% również zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Pomimo codziennej 30-to minutowej aplikacji nie wywołał żadnych podrażnień czy nadwrażliwości. Funkcjonuję bez problemu zarówno z zimnymi jak i gorącymi napojami. A odsłonięte szyjki ani razu nie krzyczały o ratunek :-)
Efekty wybielania są widoczne i odczuwalne. Zęby straciły ten mocny żółty odcień i są takie szkliste. Odnoszę wrażenie, że żel rozpuścił również płytkę nazębną, bo zęby zachowują dłużej świeżość i resztki pokarmów nie osadzają się na nich nieestetycznie.
Po zakończeniu całej serii popracuję teraz nad reminralizacją szkliwa i wybielanie powtórzę w następnym miesiącu. Mam wrażenie, że wtedy uda mi się jeszcze bardziej wybielić ząbki.
W każdym razie kurację uważam za udaną, bo efekty są i to całkiem zadowalające.