1/29/2019

Jak pielęgnować usta zimą? Ziaja lanolina kosmetyczna

Czym jest owa magiczna lanolina?
Jest to oczyszczony emulgator pochodzenia naturalnego w składzie chemicznym podobny do naturalnej wydzieliny gruczołów łojowych; sebum. Lanolina jest wytwarzana i badana zgodnie z normami farmaceutycznymi. Wysokooczyszczona.

kosmetyk pielęgnujący usta zimą

Doskonały zmiękczacz, natłuszczacz i środek ochronny zdolny do absorpcji wody w ilości równej 50% swojej wagi. Idealnie wchłania się przez skórę, uzupełnia jej barierę lipidową i hamuje utratę wody, dzięki czemu działa zmiękczająco i nawilżająco. Poprawia również gładkość i zmniejsza szorstkości skóry. Stosowana jest jako środek oczyszczający, wygładzający, natłuszczający i uelastyczniający skórę. 

Ziaja lanolina kosmetyczna to produkt przeznaczony jest do miejscowej pielęgnacji skóry przesuszonej, spierzchniętych ust z tendencją do pojawienia się zajadów. Warto również zaznaczyć, że lanolina - zmienia postać zależnie od temperatury, przyjmuje miękką konsystencją w temperaturze pokojowej, ma temperaturą topnienia powyżej 36° c, bardzo wydajna w użyciu. Sama lanolina jest pociesznie tłusta, doskonale ochrania i zmiękcza naskórek. Przynosi ulgę przesuszonej skórze. Łagodzi podrażnienia. Dodatkowo delikatnie nabłyszcza usta.
Jako ciekawostkę to powiem Wam, że to cudeńko można stosować również na przesuszone partie skórę jak łokcie, kolana czy kostki. Jest to produkt wielofunkcyjny, który nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

skład inci, ingredients

Stosowanie:
Nanieść niewielką ilość lanoliny na skórę lub usta. Stosować raz lub kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Po ochłodzeniu produkt twardnieje. Po ogrzaniu tubki w dłoniach lanolina mięknie, co ułatwia aplikację.
 

ZIAJA Lanolina Kosmetyczna - poręczna tubka o pojemności 10 g kosztuje około 10 zł. To takie urocze maleństwo. Wrzucamy do torebki czy do kieszeni i zawsze jest pod ręką gotowe do użycia.
Mnie lanolina zachwyciła od pierwszej aplikacji. Nie straszne mi spierzchnięte usta. Mało tego jak nakładam ją na noc rano budzę się z ustami idealnie nawilżonymi i odżywionymi. Jako osoba, która ma tendencję do pojawiania się opryszczki zawsze staram się zabezpieczać usta przed chłodem, mrozem i innymi przykrymi niespodziankami natury.
Kocham lanolinę i wpisuje ją na listę „cichego bohatera”, czyli taniego, a świetnego jakościowo produktu. Preparat testowany dermatologicznie i alergologicznie.

pielęgnacja ust zimą

pielęgnacja ust zimą