11/11/2018

Tom FORD - kreator mody, perfum i urody

Tom Ford człowiek o wielu talentach – architekt, fotograf, reżyser, projektant mody, kreator urody, ale przede wszystkim wielki perfekcjonista. Co zresztą nawet widać po wyglądzie Pana Forda. Zawsze jak spod igły. Wszystkie szczegóły dopracowane. Sam jest doskonałym i najlepszym ambasadorem swojej marki. 

perfumy perfume tom ford

Ta perfekcja jest widoczna zwłaszcza w produktach, czy to butlach perfum, czy kosmetykach do makijażu. Logo, opakowania, firmowe barwy – to wszystko zachwyca projektem, elegancją i kolorystyką. Ale o tym za chwilę.....

Tom Ford Fucking Fabulous

Te osoby, które mnie znają wiedzą, że jestem absolutnie zakochana w zapachach marki Tom Ford. Marzy mi się kilka buteleczek.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że w latach 1990-2004 ten utalentowany człowiek pracował w domu mody Gucci pełniąc funkcję między innymi dyrektora działu stylistów czy też dyrektora kreatywnego. Dzięki jego pracy podupadająca wtedy marka modowa znowu wróciła na rynek. Równolegle pracując jako dyrektor kreatywny w domu mody Yves Saint Laurent sprawił, że dzięki jego pomysłom kolejna marka zaczęła się liczyć w branży.
Zdobywając doświadczenie w tak prestiżowych instytucjach postanowił wreszcie w kwietniu 2005 roku zacząć tworzyć i pracować na swoje własne nazwisko. Na początku były to okulary, oprawki, moda męska i wreszcie perfumy inspirowane jego podróżami i doświadczeniami życiowymi.

Żródło: Pinterest

„Kobieta” według Toma Forda to bardzo seksowny wamp – pociągający i pewny siebie. Taką jej wizję ukazują sesje w magazynach mody czy też słynne już kampanie reklamowe.

Tom Ford Black Orchid
źródło: materiały prasowe Tom Ford

Pierwsze damskie zapachy jak Black Orchid, Violet Blonde szybko stały się hitami sprzedaży marki. Ale dla spokoju duszy dodam jeszcze, że perfumy Toma Forda są to niesamowicie wyrafinowane kompozycje, czasami wręcz niełatwe w odbiorze.
Linia zapachów Tom Ford Beauty składa się z kolekcji Signture w klasycznych butlach z grubego prążkowanego szkła oraz Private Blend tych inspirowanych właśnie podróżami. Są one skonstruowane w taki sposób, że można je dowolnie ze sobą mieszać lub też używać solo. Tak jak ja kocham Tobacco Vanille bez żadnych zbędnych dodatków. Opakowania kolekcji Private Blend przypominają pionki na szachownicy, sugerując łatwość łączenia i tworzenia nowych kompozycji zapachowych.

kosmetyki Tom Ford

Kolejnym etapem w rozwoju marki było stworzenie produktów do makijażu, a jak to w życiu bywa wygenerowały ją potrzeby podczas pokazów mody marki Tom Ford.
Tom Ford uważa, że zarówno pielęgnacja jak i kosmetyki do makijażu są źródłem jednej z najfantastyczniejszych metamorfoz jakim można się poddać. Tkwi w tym taka magiczna moc, aby nie tylko wydobyć swoje piękno, ale również olśniewać nim innych..... i inspirować do zmian.

kosmetyki Tom Ford

Cała linia „beauty” to produkty luksusowe w najczystszej formie. Począwszy od projektu (Pana Forda) opakowań, kolorystyki i logo marki.
Wcale się nie pomylę, jeśli stwierdzę, że wiele z tych kosmetyków jest już uznawane za kultowe i chwalone przez mistrzów makijażu na całym świecie. Jako przykład mogę podać
quady cieni do powiek, Shade and Illuminate (duet kremów rozświetlających i cieniujących, które ułatwiają proces konturowania twarzy), czy chociażby niesamowita gama pomadek do ust, która zachwyca kobiety na całym świecie.
Tom Ford pomadki
źródło: Pinterest

Promienna skóra i nieskazitelna cera to podstawa każdego makijażu. Kosmetyki TOM FORD Beauty obejmują produkty, które Tom Ford uważa za istotne dla uzyskania efektu zdrowej, rozświetlonej skóry oraz dla podkreślenia konturu i rysów twarzy. Podkłady zawierają działające na skórę odżywczo kompleksy, a rozdrobnione pigmenty zapewniają cerze idealnie gładkie wykończenie i naturalny poziom krycia.
Tom Ford Beauty Skin Illuminising Powder Duo
Po lewej Shade and Illuminate, po prawej Skin Illuminising Powder Duo

Shade and Illuminate to duet kremów rozświetlających i cieniujących, które ułatwiają proces modelowania i konturowania twarzy. Lekka formuła kosmetyku pomaga przyciągać światło do skóry rozświetlając ją i optycznie korygując owal twarzy. Także paleta rozświetlaczy Skin Illuminising Powder Duo sprawiła, że moje serce zabiło szybciej. Delikatnie biały odcień tworzy olśniewający blask dziennego światła. Rozświetlający złoty odcień tworzy iluminację światła świec. Całość wygląda na skórze niesamowicie kobieco i naturalnie. Poza tym jestem absolutnie zakochana w podkładzie, różach, które miałam już okazję próbować.
Ale to co uwielbiam najbardziej to
cienie do powiek. Śmiało mogę stwierdzić, że Tom Ford projektując quady (zestawy 4 kolorów) miał na myśli mnie. Kobietę, która lubi robić makijaż szybko i wygodnie. Kobietę która lubi podkreślać i modelować, aby uwypuklić swoje zalety. Mam na razie dwie palety, ale marzę już o kolejnych dwóch. Jedno jest pewne konsystencja i pigmentacja zachwycają. Największą niespodzianką była dla mnie nieziemska trwałość cieni. Ja, która od zawsze używam baz, mogę nareszcie ją pominąć, zrobić makijaż, który nawet w upały bez problemu pozostawał na swoim miejscu. Makijaż oczu można wykonać pędzlami lub na szybko za pomocą własnych opuszków palców. Oba sposoby sprawią, że będzie on wyglądał dobrze. Można nimi wykonać subtelny dzienny makijaż jak i bardziej wyrazisty wieczorowy.

Tom Ford kosmetyki do makijażu
źródło: Pinterest

Ale jedno jest pewne, jeśli ktoś kocha fantastyczne mega kolorowe papuzie makijaże to te palety nie są dla niego. Fanki subtelnego bądź biznesowego look-u pokochają je bez mrugnięcia okiem.
Kolejnym kosmetykiem, który zwraca uwagę jest oferta produktów do ust. Pomadki Toma Forda zachwycają kolorystyką. Każda kobieta znajdzie odcień, który pokocha. Nawet nie próbowałam liczyć ile kolorów jest w ofercie. Ja również mam już kilka pomadek na mojej chciej liście.
Generalnie
Tom Ford Beauty preferuje dwa rodzaje makijażu Bold (odważniejszy) i Softer (lżejszy, delikatniejszy). Ich mianownikiem wspólnym są zawsze intensywnie podkreślone usta.

pędzle do makijażu Tom Ford

Powiem Wam, że jest się czym zachwycać, ale że nie testowałam (jeszcze!) wielu z kosmetyków nie będę się wymądrzać.
Jedno jest pewne Tom Ford kocha kobiety i ich kobiecość – dojrzałość i urodę zmieniającą się wraz z wiekiem. A kobieta Toma Forda kocha celebrować siebie i robi to dla własnej satysfakcji
i przyjemności.

Kosmetyki firmowane nazwiskiem Toma Forda to przepiękne kolory w niesamowicie eleganckiej oprawie, pędzle do makijażu, perfumy i pielęgnacja, w tym również męska. Luksus w najczystszej postaci. Osobiście jestem w marce zakochana i pragnę poszerzać moją kolekcję.
Kosmetyki
Tom Ford Beauty są dostępne na wyłączność w perfumeriach Douglas, w sklepie internetowym i stacjonarnie - obecnie w dwóch punktach w Polsce w Warszawie i Poznaniu. #TomFordBeauty

Znacie kosmetyki Tom Ford Beauty?

P.S. Z całego serca dziękuję Pani Martynie za merytoryczną pomoc w realizacji tego wpisu.