10/05/2018

TOP 5 ulubionych pędzli do makijażu oczu

Pytacie często o ulubione pędzle do makijażu oczu. Rzadko podążam za rynkowymi nowościami, a to dlatego, że mam już zestaw niezbędnych akcesoriów do wykonania makijażu oczu.

najlepsze pędzle do makijażu oczu

Pędzle są tak dobre, że możecie wierzyć lub nie, niektóre z nich mam już ponad 10 lat. Cały czas są w bardzo dobrym stanie, włosie nie wypada, rewelacyjnie się piorą. A co najważniejsze nie tracą swojej formy po praniu. Czego niestety nie można powiedzieć o wielu produktach, które obecnie znajdują się na rynku.

Dzisiaj opiszę krótko moje 5 najlepszych pędzli z tych które posiadam do malowania cieniami..... bo jest ich o wiele więcej, ale nie wszystkie zasługują na tyle miłości i fejmu.

pędzel do korektora
Zoeva 142 Concealer Buffer /49 zł - wykonany jest z syntetycznego włosia Taklon, dzięki któremu jest bardzo miękki i nadaje się do wykonywania makijażu w tak delikatnych partiach twarzy, jak okolica oka.
Długość rączki 14,5 cm
Długość włosia 1,5 cm
Średnica włosia pędzla 1,4 cm
Generalnie ten pędzel przeznaczony jest do korektora. Aplikacji pod oczami lub na niedoskonałości. W tej roli sprawdza się wyśmienicie.... dopóki nie spróbowałam nim aplikować kremowych cieni do powiek. To jak on nakłada kolorowe produkty, a wykończeniom bardziej metalicznym pozwala zaistnieć taflą na powiekach to jest jakaś magia. Kocham, uwielbiam i nie wyobrażam sobie aplikacji kremowych cieni innym pędzlem.
pędzel do cieni i pigmentów
Ecotools Pędzel do cieni 1203 /19 zł - wykonany jest z wysokiej jakości syntetycznego włosia (TAKLON), które przycięto na odpowiedni kształt i długość. Włosie jest miękkie i delikatne.
Długość rączki 14 cm

Długość włosia 1,3 cm

Średnica włosia pędzla 1,3 cm

Przez swój nietypowy kształt (końcówka ścięta w stożek) świetnie aplikuje cienie na całości powieki. Rozkłada produkty równą warstwą i robi to szybko. A że włosie ma raczej zbite bardzo łatwo wtłacza się w nie sypkie pigmenty i można wykonywać makijaż bez bałaganu i osypywania na policzki.

pędzel do rozcierania cieniMaestro seria 490 rozmiar 12 /25 zł - wykonany z naturalnego włosia koziego, kształt włosia ułożony w łagodny szpic. 

Długość rączki 18 cm
Długość włosia 1,8 cm
Średnica włosia pędzla 0,65 cm
To jak ten pędzel rozciera granice cieni, aplikuje kolor transferowy w załamanie powieki czy pomaga modelować zewnętrzne kąciki powieki to istne mistrzostwo. Chwalę i chwalić będę, bo mam go już ponad 10 lat i śmiało przyznam, że zawstydza on inne marki miękkością włosia i ilością wypadających włosków. Przepraszam jakich włosków??? Ten pędzel nie gubi nic – ani włosia ani honoru. Cena tego pędzla przy jego jakości i wytrzymałości jest po prostu śmieszna.
Mac 217 dupe, Mac 217 duplikat

 Hakuro H79 /28 zł - Pędzel służy do precyzyjnej aplikacji cieni do oczu, w zewnętrznym (tzw. zewnętrzne 'V') lub wewnętrznym kąciku oka, cienia wzdłuż dolnej linii rzęs. Można go również używać do rozcierania kreski na oku w celu uzyskania efektu smokey eye. Włosie naturalne.Długość rączki 16,5 cm
Długość włosia 1,6 cm
Średnica włosia pędzla 1,2 cm
Próbowałam różnych pędzli tego typu, zarówno MAC jak i Zoeva nie sprawdziły się u mnie. Jedyny pędzel, który spełnił moje oczekiwania względem aplikacji, blendowania i rozcierania to właśnie Hakuro H79.

Zoeva 231 Luxe Petit crease
Na sam koniec zostawiłam mojego ulubieńca wszech czasów, ale że pochodzi on z edycji limitowanej znalazłam dla niego świetny odpowiednik, który również spełnia moje oczekiwania.
MAC 226 / jeśli jest dostępny jak wspomniałam wyżej trzeba się liczyć z wydatkiem około 150 zł. Natomiast rewelacyjnym dla niego odpowiednikiem jest Zoeva 231 Luxe Petit Crease/ 45 zł – mieszanka włosia naturalnego i syntetycznego sprawia, że pędzel perfekcyjnie aplikuje cienie w załamaniu powieki oraz blenduje je.
Długość rączki 14,5 cm
Długość włosia 1,4 cm
Średnica włosia pędzla 0,7 cm
Zaostrzona końcówka pozwala na bardzo precyzyjną pracę, a okrągły kształt i miękkie włosie ułatwia aplikację pozwalając na precyzyjny makijaż w zaledwie kilku ruchach. Żaden inny pędzel nie wymodeluje tak precyzyjnie kształtu oka. Jego miękkie włosie dopasowuje się do załamania powieki. A rozmiar jest na tyle uniwersalny, że śmiało można nim aplikować cienie również w okolicach rzęs dolnej powieki. Sprawdza się wyśmienicie przy aplikacji cieni prasowanych jak i pigmentów.I tyle jeśli chodzi o moich ulubieńców, którzy od wielu już lat pomagają mi przy makijażu. Dajcie koniecznie znać jakich Wy macie ulubieńców. Może któryś pędzelek dołączy do mojej wesołej gromadki.