10/02/2018

Sephora BEAUTY CLASSES warsztaty makijażowe


Powiem Wam tajemnicę, bo jeszcze niewiele osób o tym wie.
Perfumerie Sephora, aby wyjść naprzeciw swoim klientkom w „ogarnięciu” podstawowych tajników makijażu zorganizowały Beauty Classes, lekcje dla osób, które chcą nauczyć się lepiej malować, no i wyciągnąć jeszcze więcej ze swoich kosmetyków. Przyznaję bez bicia, że pomimo zagłębiania się w temat makijażu wiele, naprawdę wiele lat sama nauczyłam się kilku trików.

Sephora warsztaty makijażowe

Program jest pilotażowy, ponieważ ruszył teraz we wrześniu i obejmuje kilka wybranych miast w Polsce. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że moje Kielce biorą udział w tej inicjatywie.

Jak wyglądają takie lekcje Beauty Classes?
W perfumeriach znajdują się 4 stanowiska, dla każdej z uczestniczek osobne. Oprócz dużego lustra, mamy na blacie jeszcze małe bardziej poręczne, komplet pędzli do wykonania makijażu oraz tajemnicze pudełko. W tym pudełku odkryłyśmy praktycznie same hitu sprzedażowe perfumerii Sephora: najnowszą paletkę cieni Urban Decay, bazę pod cienie, korektor Make Up For Ever, puder, tusz do rzęs Too Faced, błyszczyk Fenty Beauty i fixer do utrwalenia makijażu również marki Urban Decay.

Sephora warsztaty makijażowe

Moje Beauty Classes dotyczyły wykonania dziennego makijażu oka.
Zajęcia prowadzą dwie osoby. Polegają one na tym, że każda z uczestniczek wychodzi na środek, na krzesełko i na jednym oku pokazywany jest jeden krok makijażu, następnie wracamy na swoje miejsce i same wykonujemy podobny krok na drugim oku. W tym czasie pozostałe uczestniczki malują swoje oczy. Na kolejnej osobie Panie konsultantki pokazują następną czynność i znowu wszystkie uczennice starają się powtórzyć makijaż.
Konsultantki szczegółowo omawiają używane kosmetyki, ich właściwości, zastosowanie czy triki do których możemy ich używać.
Zabawa jest niesamowita, a jeszcze ja miałam to szczęście, że trafiłam na wspaniałe współtowarzyszki. 

Sephora warsztaty makijażowe

Od razu zaznaczam, że na takie zajęcia przychodzimy bez makijażu, w tym wypadku oczu. Ponieważ ja miałam wcześniej umówione inne spotkanie musiałam delikatnie wytuszować rzęsy. W mojej perfumerii bez żadnego problemu użyczono mi wacików, płynu do demakijażu i kremu pod oczy. Dodam jeszcze, że wszystkie kosmetyki były nowe, nieużywane. Udało mi się trafić na pierwsze zajęcia w moim mieście.  Na moje zapytanie konsultantki pokazały mi środki, którymi zarówno kosmetyki jak i pędzle będą odkażane oraz czyszczone pomiędzy zajęciami. A dodatkowo na naszych stanowiskach miałyśmy jednorazowe aplikatory do nakładania błyszczyka i tuszu do rzęs.


Co mi się najbardziej podobało w zajęciach Beauty Classes?
Możliwość miłego spędzenia czasu to po pierwsze. Możliwość wypróbowania wielu kosmetyków naraz, co zdarza się niezbyt często. A na sam koniec otrzymujemy listę użytych produktów, które możemy kupić albo po zajęciach, albo podczas następnych zakupów.

Jak się zapisać na Beauty Classes?
Jest to bardzo proste.
1.Wchodzimy na stronę sephora.pl i w prawym dolnym rogu mamy zakładkę Sephora Beauty Classes Warsztaty makijażowe.

2.Po jej otwarciu zostajemy przekierowani na stronę z zakładką: ZAREZERWUJ WIZYTĘ ONLINE.
3.Otwiera się strona zatytułowana : Zarezerwuj spotkanie.


4.Kolejny etap to wybór miasta na mapce i określenie rodzaju warsztatów ( klikając Zmień perfumerię), na które chcemy się zapisać.
5.Na dole strony powinny się ukazać dane naszej perfumerii, jeśli wszystko się zgadza klikamy: Zarezerwuj.


6. Automatycznie wracamy na stronę: Zarezerwuj spotkanie, z tym że znajdują się już na niej dane perfumerii.
7.Wybieramy zakładkę Beauty Classes i termin spotkania, oraz godzinę.
8.Podajemy dane kontaktowe i finalnie potwierdzamy naszą wizytę poprzez klawisz ZAREZERWUJ.Może to wszystko brzmi skomplikowanie, ale zapewniam Was, że na stronie internetowej działamy intuicyjnie i szybko możemy taką lekcję zarezerwować.
Polecam takie doświadczenie. Zazwyczaj albo nie ma czasu, albo jest za dużo osób w perfumerii, żeby dokładnie dopytać o produkty. W przypadku Beauty Classes na 4 uczestniczki są 2 konsultantki, które cały czas pokazują jak malować, co malować i korygują ewentualne błędy.


Beauty Classes trwają 60 minut i trzeba dopytać w jakim terminie odbywają się w Waszym mieście. Osobiście uważam, że warto się tym tematem bardziej zainteresować.
Warsztaty odbywają się w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.


To kto się zgłasza na kolejne Beauty Classes?