9/09/2018

Fenty Beauty by Rihanna - moje przemyślenia

Kiedy w zeszłym roku pojawiła się na rynku kosmetycznym marka Fenty Beauty, kobiety od razu ją pokochały. I to nie tylko dlatego, że znana „twarz” wyprodukowała linię produktów do makijażu, ale głównie z powodu uniwersalnej kolorystyki dostosowanej do wszystkich karnacji i rewelacyjnej gamy (40 odcieni) podkładów Pro Filt'r Soft Matte Longwear Foundation. Nareszcie każda kobieta miała możliwość dobrania dla siebie idealnego makijażu. 


Zanim stała się BadGalRiRi, ikoną przemysłu muzycznego, mody oraz urody, Robyn Rihanna Fenty była młodą dziewczyną z Barbadosu zafascynowaną pomadkami jej matki. Wtedy właśnie uświadomiła sobie, że makijaż jest jej ulubioną bronią w wyrażaniu nieskończonych emocji. To dzięki niemu w pełni zrozumiała znaczenie piękna i stała się ikoną, którą jest dzisiaj.


Żródło: Sephora

Po eksperymentach z nieskończoną liczbą produktów, Rihanna zauważyła, że brakuje jej kosmetyków, które byłyby odpowiednie dla wszystkich odcieni skóry. Postanowiła więc stworzyć Fenty Beauty: linię makijażu, "w której wszystkie kobiety świata mogą się odnaleźć".
Fenty Beauty oferuje szeroką gamę produktów dla każdej karnacji, nawet tych trudnych do dopasowania koloru, z formułami odpowiednimi dla wszystkich rodzajów skóry.


Pro Filt'r Soft Matte Longwear Foundation

Produkty Fenty Beauty mają ultralekkie formuły, doskonałe krycie, które bez problemu można budować, a przede wszystkim gwarantują absolutnie naturalny makijaż. Wizją Rihanny jest inspirować:  
"Makijaż jest stworzony dla zabawy. Nigdy nie powinnien być postrzegany jako obowiązek. Bądź odważna, ryzykuj i odważ się próbować czegoś nowego i innego."

Moroccan Spice Eyeshadow Palette


Fenty Beauty tworzy nową definicję piękna. Kompletną gamę odcieni, stworzonych dla każdego. Zgodnie z wyznaczonym przez Rihannę warunkiem oferuje szeroką gamę produktów, dla tonacji skóry tradycyjnie uważanych za trudne do dopasowania. Uniwersalne odcienie oraz produkty opracowane są w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały to motto przewodnie Fenty Beauty. I podstawa ogromnego sukcesu jaki marka odniosła na rynku kosmetycznym.

Killawatt, Trophy Wife

Rihanna osobiście angażuje się w proces powstawania każdego z kosmetyków. Przetestowała je na scenie, na backstage’u i w codziennym życiu - gwarantują nie tylko sekret promiennej cery, ale również wytrzymałość, która nie zawiedzie w ciągu dnia.


Gloss Bomb, Fenty Glow, Diamond Milk

Rihanna nie tylko opracowała każdy detal wszystkich produktów Fenty Beauty, ale również osobiście wybrała dwójkę prestiżowych makijażystów, którzy reprezentują markę na całym świecie. Priscilla Ono i Hector Espinal – te osoby warto obserwować na Instagramie, aby czerpać więcej makijażowych inspiracji.


Mattemoiselle Plush Matte Lipsticks

Makijaż według Fenty Beauty – Fenty Face - lekki matujący filtr, następnie strategicznie nałożony rozświetlacz, a na koniec przeciwdziałanie świeceniu się skóry przez matowienie jej na bieżąco w ciągu dnia, zawsze i wszędzie.

Killawatt Foil

Asortyment obejmują między innymi takie produkty jak:
- Stunna Lip Paint Longwear Fluid Lip Color trwała pomadka w płynie, w idealnie uniwersalnym odcieniu czerwieni,
- matowe pomadki z linii Mattemoiselle Plush Matte Lipsticks, w 14 odcieniach o wysokooktanowych pigmentach,
- trzy podwójne rozświetlacze – Killawatt Foil Freestyle Highlighter Duos, o tej samej lekkiej i trwałej formule co wersja oryginalna, w nowej ultra odblaskowej, metalicznej odsłonie,
- paletę cieni do powiek Moroccan Spice Eyeshadow Palette – 16 bogatych w pigmenty odcieni w wersji mat i połysk,
- bazę pod cienie do powiek – Pro Filt’r Amplifying Eye Primer,
- eyeliner – Flyliner Longwear Liquid Eyeliner,
- syntetyczne pędzle do makijażu.


Blotting Powder Universal

Fenty Face została stworzona dla kobiet o wszystkich odcieniach skóry i typach osobowości.” – mówi Rihanna – „To kluczowe kroki na początek każdego makijażu, bez względu, jaki look chcesz osiągnąć. Tu zaczyna się zabawa!”

Killawatt Freestyle Highlighter


rozświetlacze Fenty Beauty swatche
Światło dzienne: Lightning Dust/Fire Crystal -- Mean Money/Hu$tla Baby -- Girl Next Door/Chic Phreak -- Ginger Binge/Moscow Mule

rozświetlacze Fenty Beauty swatche
Światło lampy ring: Lightning Dust/Fire Crystal -- Mean Money/Hu$tla Baby -- Girl Next Door/Chic Phreak -- Ginger Binge/Moscow Mule

Osobiście wpadło mi w oko kilka kosmetyków.
Podkład
Pro Filt'r Soft Matte Longwear Foundation jest w fazie testów. Jeśli się sprawdzi to zdecydowanie bliżej się zaprzyjaźnimy i zrobię jego recenzję.


Pro Filt'r Soft Matte Longwear Foundation

Kolejny kosmetyk to
Gloss Bomb Universal Lip Luminizer w odcieniu Diamond Milk, przepiękny, iskrzący i psujący do wszystkiego. Niestety Fenty Glow mnie nie kupił swoim uniwersalnym kolorem. Może kiedyś zmienię zdanie, ale chwilowo jestem na nie!
Jestem bardzo ciekawa
Blotting Powder Universal, który ma wygładzać skórę i maskować pory.


Match Stix Matte Skinstick

No i gwiazda marki
Killawatt Freestyle Highlighter. Co do odcienia to muszę je na spokojnie pomacać, ponieważ w dniu premiery, było takie szaleństwo, że nie miałam żadnych szans.
I na koniec ukochany kosmetyk Rihanny
Pro Filt'r Instant Retouch Primer. Kusi, intryguje, ale najpierw testy. Nie mam w zwyczaju kupować kosmetyków „w ciemno”.

Kosmetyki Fenty Beauty by Rihanna są dostępne na wyłączność w perfumeriach Sephora, już od 7 września.
#SephoraLovesFentyBeauty #FentyBeauty


Gloss Bomb, Killawatt Foil
Gloss Bomb Uniwersal w kolorze Fenty Glow i Diamond Milk oraz Killawatt Foil w odcieniu 7daywknd/Poolside

A które kosmetyki Fenty Beauty Wam najbardziej się podobają?