8/17/2018

Dlaczego polubiłam GABRIELLE CHANEL dopiero od drugiego powąchania?

GABRIELLE CHANEL nosi swoje imię na cześć założycielki marki Chanel - Gabrielle Bonheur Chanel, znanej bardziej jako Coco Chanel. To niemalże jak hołd złożony kobiecie, kreatorce i twórczyni, zamknięty w przezroczystym, kwadratowym flakonie.

Nuty zapachowe GABRIELLE CHANEL
nuty głowy:
czarna porzeczka, mandarynka, grejpfrut
nuty serca:
tuberoza, ylang-ylang, jaśmin, kwiat pomarańczy
nuty podstawy:
piżmo, drzewo sandałowe

GABRIELLE CHANEL
to niezwykle kobieca i świetlista woda perfumowana. Bazuje ona na doskonałej harmonii czterech cudownych kwiatów. W przepełnionym zapachem sercu znajduje się jaskrawy jaśmin, połączony z tonami ylang-ylang. Po nim pojawia się świeża, musująca woń kwiatów pomarańczy i zmysłowej tuberozy z Grasse. Niesamowicie soczyste owoce i uwodzicielskie drzewo w mistrzowski sposób uzupełniają ten kwiatowy mariaż. GABRIELLE CHANEL można określić jako jasny, kwiatowy zapach do noszenia nie tylko na co dzień, ale i na wyjątkowe okazje.


Flakon GABRIELLE CHANEL
Bukiet czterech białych kwiatów przypomina cztery narożniki flakonu. Perfumy zamknięte są w przezroczystym, kwadratowym flakonie, nawiązującym do klasycznego, minimalistycznego stylu. Zapach sprawia wrażenie jakby nieważko unosił się w powietrzu, zamknięty w sześciennym flakonie z niezwykle cienkiego szkła. Jego cztery przezroczyste ścianki nikną w tle, aby wyeksponować słoneczny zapach. Etykieta i korek mają ten sam kształt i ten sam, nieokreślony złocisto-srebrzysty odcień. Wnętrze opakowania rozświetla jeszcze cieplejszy odcień złota. Kartonik w środku jest specjalnie pofałdowany by chronić flakon, który wtula się w zagłębienie mające kształt jego sylwetki.
GABRIELLE CHANEL miała swoją premierę we wrześniu zaszłego roku i przyznaję, że mnie nie zachwyciła. Jestem zwolennikiem podziału perfum na pory roku.
Zawsze staram się testować zapach kilka razy, żeby wyrobić sobie swoje zdanie. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy wiosną otrzymałam próbkę podczas zakupów w perfumerii. Pomyślałam, że może warto próbę powtórzyć, skoro GABRIELLE CHANEL i tak sama trafiła w moje ręce. I teraz zwracam honor i przyznaję się od razu, że piękniejszej kompozycji wiosenno – letniej dawno już nie wąchałam.
Z
apach piękny, zmysłowy, elegancki i kwiatowo - cytrusowy.
Jak wiosenne lekka bryza, która ochładza ciało podczas upałów. Kompozycja promienna i optymistyczna. Wakacje w kwadratowej butelce. Zapach i na randkę i do biura. Ale według mojej oceny ten bukiet najlepiej nadaje się na ciepłe, letnie miesiące ponieważ wtedy najlepiej oddaje swój niepowtarzalny urok.
Trwałości nie oceniam, ponieważ jest to rzecz bardzo indywidualna.GABRIELLE CHANEL to zapach słońca i wakacji. Świeża, lekka cytrusowa bryza. Elegancka kobieta CHANEL w letnim wydaniu.


Znacie GABRIELLE CHANEL ?


zdjęcia i część opisów pochodzą ze strony chanel.com