7/10/2018

Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań? (edycja rozszerzona) Antonina Samecka

Otwieramy szafę ….. i nie mamy się w co ubrać. Chyba większość kobiet tak ma.
Ubrania opowiadają naszą historię, nawet kiedy milczymy.
Decydują o tym, jak odbierają nas inni, ale przede wszystkim, jak my odbieramy samych siebie. 

jak oswoić modę

W tej książce znajdziesz prostą instrukcję obsługi mody.
Dowiesz się, co zrobić, by ubrania dodawały ci pewności siebie.
Jak ubranie wpływa na emocje?
Czy ubrania mogą zmienić osobowość?
Czy moda pomaga w osiąganiu celów?Jest to książka przede wszystkim dla osób, które lubią modę i lekkie poradniki. Bardzo fajna ściągawka dla osób, które nadal poszukują swojego stylu, lub sposobu na lepszą organizację zawartości własnej szafy.
Pani Antonina prezentuje nam bardzo racjonalne podejście do mody, radzi abyśmy nie dali się ogłupić marketingowi i mieli swoje zdanie. Żeby ślepo nie podążać za trendami, ponieważ nie zawsze są one dla nas korzystne. Radzi zachowanie zdrowego rozsądku podczas zakupów. Niby takie proste zasady, ale często o nich zapominamy lub jak ja lubię powiedzieć „ponosi nas fantazja”.Książka podzielona jest na trzy określiłabym sekcje. Pierwsza to porady dotyczące mody, stylu napisane w prosty i bardzo przystępny sposób. Okraszone świetnymi grafikami.
Druga część to wywiady, w formie krótkich felietonów, w których na temat mody wypowiadają się osoby, mające z nią do czynienia na co dzień. Odpowiadają między innymi Karolina Sulej („Wysokie Obcasy”), Maja Naskrętska („Pani”), Piotr Zachara (wieloletni naczelny magazynu „In Style”).A trzecia część to taka skondensowana ściągawka. Co powinno się mieć, a co w zupełności możemy sobie odpuścić, nazwana przewrotnie „10 rzeczy, których nie musisz robić, ani mieć”.
Dodatkowo pojawiają się również cytaty znanych osób, między innymi projektantów mody.Modoterapia to relaks i odprężenie. Bez spinki podążania za najnowszymi, najdziwniejszymi trendami. Dla tych którzy modę lubią i dla tych, którzy jej nie rozumieją. Zmienia podejście do wielu modowych aspektów. To, jak się ubieramy, ma bardzo duży wpływ na nasze własne samopoczucie. Nasz wizerunek decyduje nie tylko o tym, jak odbierają nas inne osoby, ale decyduje również o stosunku do samego siebie.


Antonina Samecka, szefowa Risk made in Warsaw zainspirowała do zmiany stylu miliony Polek. Jej filozofia to połączenie szykownego wyglądu z totalną wygodą.
Modoterapia – edycja rozszerzona pokazuje nam, że moda to zabawa od 0 do +99 lat. Styl to forma wyrażania własnego zdania. I że warto je mieć niezależnie od wieku.
Krótko, zwięźle i na temat. Lekka i przyjemna lektura dla osób zagubionych w otchłani modowej rewolucji i własnej szafy.P.S. Z informacji technicznych:
Wydawca: Pascal / data wydania: 18 kwietnia 2018 / liczba stron:272 / okładka twarda / cena w zależności od miejsca zakupu waha się pomiędzy 20-50 zł.