7/01/2018

Facial Essentials Revitalising Facial Scrub - peeling złuszczający do twarzy Montibello

W przypadku pielęgnacji mojej cery peelingi mechaniczne sprawdzają się najlepiej. Drobinki ścierające naskórek lepiej moim zdaniem oczyszczają skórę niż peelingi enzymatyczne. Poza tym mam takie wewnętrzne przekonanie, że peelingi odkrywają młodsze komórki naskórka i dzięki temu substancje aktywne z pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych wchłaniają się znacznie lepiej.


O oczyszczanie muszę bardzo dbać zwłaszcza latem, kiedy moja przetłuszczająca się cera szaleje trochę bardziej niż zwykle. Taki urok i niewiele na to mogę poradzić.

Facial Essentials Revitalising Facial Scrub 
– to peeling do twarzy, który oprócz drobinek ściernych zawiera w składzie naturalne kwasy owocowe jak na przykład ekstrakt z maliny, jabłka, brzoskwini, kiwi, papai, ogórka i truskawki.

Peeling ma przyjemną żelową konsystencję o delikatnej błękitnej barwie. Jego drobinki mają moc, więc od razu uprzedzam osoby w cerą wrażliwą czy naczyniową raczej nie powinny tej przyjaźni rozpoczynać.


Główne cechy kosmetyku:
- oczyszcza głęboko skórę, usuwając komórki będące w trakcie złuszczania się
- pozostawia skórę miękką, świetlistą i gładką
- ma podwójne działanie odnawiające dzięki formule na bazie minerałów złuszczających oraz kwasów owocowych
- stymuluje proces odnowy komórkowej
- eliminuje martwe komórki skóry
- zmniejsza pory
- nadaje jasność i miękkość skóry 

Sposób użycia:
Nałożyć cienką warstwę peelingu na twarz, szyję i dekolt, masując delikatnie opuszkami palców i unikając okolic oczu. Po wykonaniu masażu produkt należy spłukać ciepłą wodą.

Peeling kupimy opakowany w plastikową tubę z wygodnym zamknięciem typu click. Ma on pojemność 150 ml i kosztuje w granicach 80 zł.
Jest to produkt tak wydajny, że moje opakowania używam od roku. Na pojedynczą aplikację wystarczy ilość mniej więcej ziarenka grochu. Kosmetyk ma moc i solidnie oczyszcza skórę. Ale nie powoduje podrażnień. Co bardzo mi się podoba.

Skład INCI:
 
Z tego co widzę w internetach zniknął chwilowo ze sprzedaży, ale był bez problemu dostępny w hurtowniach fryzjerskich, które były dystrybutorami kosmetyków do włosów marki Montibello lub też w sieci salonów kosmetycznych, które miały współpracę z w/w marką. Niestety wszelkie informacje chwilowo są nieaktualne. Wielka szkoda.
Jak uda się Wam znaleźć ten kosmetyk to bardzo serdecznie polecam rozważenie tego zakupu.