3/27/2018

Mój HIT - Sylveco naturalna pasta do zębów bez fluoru

Przyjemność testowania nowych produktów zostaje nagrodzona w momencie kiedy trafi się produkt powodujący szybsze bicie serca. I to nie z nerwów, ale z zachwytów płynących z jego działania. Od ponad 2 lat testuję różne pasty do zębów. Oczywiście te bez zawartości fluoru. Generalnie trafiam na fajne produkty, ale naturalna pasta marki Sylveco to jak to tej pory „mercedes” wśród past do zębów.


Co o niej pisze producent?
Hypoalergiczna, naturalna pasta, przeznaczona do codziennego mycia zębów u dorosłych i dzieci. Nie zawiera fluoru ani jego pochodnych. Jest bogata w ekstrakty ziołowe (szałwia, mięta, rozmaryn, goździki), ksylitol, który zapobiega próchnicy i łagodzącą alantoinę. Dokładnie
i bezpiecznie oczyszcza dzięki niskocząsteczkowym składnikom ścierającym, a olejki eteryczne
z mięty pieprzowej i eukaliptusa
mocno odświeżają oddech.
Produkt przebadany dermatologicznie. Hypoalergiczny. Pojemność: 100 ml. Cena około 16 zł
Sposób użycia: Niewielką ilością pasty szczotkować zęby przez 2-3 minuty minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku.

pasta bez fluoru, pasta nie testowana na zwierzętach
 
Konsystencja i zapach
Pasta ma fajną konsystencję przypominającą zwarty peeling z bardzo drobnego cukru. Jest na tyle gęsta, że trudno ją wycisnąć z tuby. Ale równocześnie tu zaczynają się jej plusy: nie spływa i łatwo się nie rozrzedza, a dzięki temu trzyma się dobrze szczotki przez cały proces oczyszczania zębów. Kombinacja olejków eterycznych z przewagą mięty pieprzowej wpływa również na jej odświeżający smak i zapach.


W skład naturalnej, ziołowej pasty do zębów wchodzi bogata mieszanka roślinnych ekstraktów.
Ekstrakt z szałwii - działa osłaniająco, ściągająco i przyspiesza odbudowę nabłonka śluzówki jamy ustnej.Ekstrakt z mięty - wywołuje uczucie chłodu, dzięki czemu silnie odświeża oddech i łagodzi, zapewniając komfortowe uczucie czystości.Olejek miętowy - wywołująca uczucie chłodu. Wykazuje silne działanie odświeżające, a także przeciwświądowe oraz kojące.Olejek eukaliptusowy - nadaje aromat, działa mocno odświeżająco i osłonowo. Ekstrakt z rozmarynu - zawiera do 5% garbników posiadających właściwości łagodzące i kojące.Krzemian glinu - miękki, naturalny składnik ścierający.Alantoina - przyspiesza regenerację skóry, ma właściwości kojące i łagodzące podrażnienia.Wodorowęglan sodu - przywraca odpowiednie pH w jamie ustnej, wykazuje korzystne działanie łagodzące, zapobiega powstawaniu osadu.


Pasta rewelacyjnie i skutecznie czyści zęby, nie uszkadza szkliwa, ma działanie łagodzące i nie powoduje najmniejszych podrażnień, na długi czas odświeża oddech. Jest to świetny produkt i jeśli tylko jesteś fanką past bez fluoru koniecznie musisz ją wypróbować.