3/25/2018

Mroczna elegancja Armani Prive Cuir Noir

Chyba każda fanka perfum chociaż raz marzyła o większej znajomości z zapachami Armani Prive.

zapach elegancki, zapach skórzany, zapach oudowy
Cuir Noir marki Giorgio Armani należy do kategorii zapachów skórzano-orientalnych z delikatną nutką kwiatów. Dedykowana jest zarówno kobietom i mężczyznom.
Kompozycja składa się z: drzewa sandałowego, drzewa gwajakowego, gałki muszkatołowej, kolendry, benzoesu, wanilii, róży, agaru (oud), skóry i ambry.

Cuir Noir otwiera aromatyczna kaskada australijskiego drzewa sandałowego wzbogacona niesamowicie delikatnymi akcentami esencji róży. Róża jest tak subtelna, że łatwo ją przeoczyć. Wielowymiarowość tego duetu została doprawiona odrobiną kolendry i gałki muszkatołowej. 

Serce Cuir Noir jest zdecydowanie skórzane zmieszane z przydymionym aromatem drzewa gwajakowego i agaru hipnotyzuje oraz uzależnia. Przywołuje na myśl zmysłowość i wrażenie kontaktu cielesnego. Baza zbudowana na bazie wanilii z Tahiti, otoczonej mocnym akcentowanym balsamu styraksowego tworzy rozkoszne wykończenie całości.
Cuir Noir to piękny zapach, zmysłowy, delikatnie balsamiczny i mroczny. Żałuję, że wanilia w tym połączeniu nie jest bardziej zadziorna i słodka.
Zapach jest niesamowicie bliskoskórny. Nie zamęcza swoją obecnością otoczenia. Jedyne co mam mu do zarzucenia to trwałość, bo po 3 godzinach jest już wspomnieniem. Jak na zapach tej klasy, tej marki i w tej cenie (1.200 zł/100ml) – wypada raczej poniżej przeciętnej.
Bardzo się cieszę, że miałam możliwość testowania tak eleganckiego produktu. Zabieram się za kolejne testy, bo może następnym razem trafie na zapach idealny, który mnie całkowicie rozkocha w swoim składzie.

Czego w pierwszej kolejności oczekujesz od perfum?

zdjęcia: www.giorgioarmanibeauty-usa.com/fragrances